| fratiikaramazov a întrebat:

Voua vi s-a intamplat sa fiti geloase pe un prieten foarte bun? Deci uitati cum sta treaba, prietenul meu cel mai bun este pe cale sa fie cu o fata pe care o cunosc si e super ok dar in momentul in care mi-am dat seama ca vor fi impreuna m-a cuprins asa o neliniste. El imi povestea tot ce vorbeau si eu m-am trezit dintr-o data ca imi doresc ca ea sa nu-l placa, ca nu vroiam sa fie impreuna. Fireste ca lui ii ziceam ca ma bucur pentru el, etc dar in sufleatul meu eram tare amarata. Vi se intampla si voua? Oare imi place de el? Nu vreau deloc sa-mi placa de el, si chiar simt cu adevarat ca nu as vrea sa fiu cu el, dar atunci ce se intampla cu mine? Mentionez ca suntem Foarte Foarte buni prieteni si ma gandesc ca daca va fi cu ea n-o sa ma mai bage pe mine in seama si o sa-l pierd. Si oricum, mie momentan ( cred) ca imi place de cineva...
Please, spuneti-mi daca e normal sa simt asa!

5 răspunsuri:
| oLeNNNao a răspuns:

1. Iti e frica ca nu o sa mai aiba timp pentru tine, ca te v'a da la o parte happy
2. Te'ai indragostit de el fara sa iti dai seama de asta happy.

| missoriginal a răspuns:

Este normal deoarece crezi ca daca el va fi cu acea fata nu iti va mai acorda la fel de multa atentie, tu il vrei doar pentru tine ca sa zic asa
Insa e cam egoist din partea ta sa gandesti asa deoarece si el are dreptul sa fie cu cineva asa cum il ai si tu...

| BLeur a răspuns:

Da, este normal. Ştii de ce? Pentru că îţi este teamă sa numai vorbească cu tine, din cauza prietenei tale, m-i se întâmplă şi mie chiar în aceste zile, dar pur şi simplu, intreabă-l pe el : " Dacă tu vei fi cu ea împreuna, o să mă mai bagi în seamă? ". O să-ţi răspundă sigur, DAwinking. Nu ar exista vreun motiv pe lumea asta pe care l-ar face să numai vorbească cu tine.

Sper că te-am ajutat!

| VictorFlorin55 a răspuns:

Nu ai nimic cu el! E doar o chestie asa, de genul ca il aveai pentru tine, iti placea ca te baga toata ziua in seama, iar acum ca va avea prietena nu o sa mai fie chiar asa! La orice fata ii place sa aiba un prieten dinasta, uneori cred ca se indragostesc, dar nu e mereu asa

| Gabytzza99 a răspuns:

Depinde din ce unghi privesty problema..sincer..de obicei asta inseamna ca iti place de el..si mie mi.se inatampla asta..si nici mie nu prea imi convine. dar incerk sa ma impac cu asta..si asta ar trebui sa faci si tu. Vorbeste cu acel baiat si spune-i ca te deranjeaza. sper ca te.am ajutathappy fundita?big grin