| andri06biu a întrebat:

Vreau repede un răspuns! Am avut ultimul contact sexual luna trecuta si a doua zi după contactul sexual mi au venit problemele! Mentionez ca el nu si a dat drumul in bine. Iar acum inca nu mi-au venit! E posibil sa fii ramas gravidă? Va rog sa ma ajutaţi. Nj am semne de sarcina. Greata... Dureri de cap. Etc

Răspuns Câştigător
| Emilian65 a răspuns:

Daca a doua zi dupa actul sexual ti-a venit menstruatia este imposibil sa fii gravida. Alta este cauza intarzierii menstruatiei in aceasta luna.

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca in urma unui sex intretinut in ultimele zile ale unui ciclu menstrual, adica cele 8-9 zile premergatoare menstruatiei este IMPOSIBIL sa se formeze o sarcina, s-a produs si acea menstruatie imediat dupa sexul amintit. In cazul in care ultima menstruatie a decurs in conditii similare/identice cu cele anterioare; ca durata, cantitate, culoare, miros, flux zilnic de eliminare de menstra, etc. reprezinta GARANTIA ca in mod absolut sigur nu s-a format si nu s-a instalat o sarcina in ENDOMETRU si acesta a fost eliminat prin respectiva sangerate. In cazul in care dupa inceperea ultimei menstruatii nu ai mai intretinut alte contacte sexuale este IMPOSIBIL sa fii insarcinata in acest moment si urmeaza ca in zilele urmatoare sa porneasca menstruatia. Lipsa simptomelor premenstruale nu trebuie sa te ingrijoreze fiindca este posibil sa se datoreze unor dereglari hormonale care sa provoace o anumita intarziere in pornirea la timp a menstruatiei. In cazul prezentat se poate afirma fara teama de a gresi ca posibilitatea de sarcina este 0 (ZERO). Multa sanatate!

| neutrino a răspuns:

Este posibil si sa fii gravida, de ce nu? In timpul sexului neprotejat, cel mic, lasat liber, isi va gasi timpul necesar sa-si faca macar putin de cap, cu sau fara stiinta stapanului. Iata de ce nu trebuie sa crezi ceea ce spune partenerul de sex. In momentul de fata nu cred ca esti gravida, dar norocul nu poate fi mereu cu tine.

| Holiday a răspuns:

Nu esti. Alta e cauza intarzierii.

| andri06biu explică:

Va multumesc din suflet