| Izadora13 a întrebat:

Luna trecuta pe 18 aprilie mi s-a terminat cm.Pe 20 am avut contact sexual neprotejat cu ejaculare interna. Dupa 10 ore am luat pilula de a doua zi.
Este posibil sa fi ramas insarcinata?
Mentionez ca azi pe data de 10 trebuia sa mi vina cm dar nu a venit, ba mai mult de ieri am stari de voma groaznice si dureri ale sanilor.
Multumesc

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca probabilitatea de a se fi putut forma o sarcina a fost extrem de mica spre imposibila, folosirea pastilei contraceptive (de a 2-a zi) a reprezentat o mare/grava IRESPONSABILITATE datorita faptului ca a fost folosita in proportie de peste 97-98% INUTIL. In mod absolut sigur ai reusit performanta demna de ''invidiat'' sa-ti ''otravesti'' organismul si sa-ti dereglezi activitatea hormonala cat si ciclul menstrual pe termen lung. Este posibil ca menstruatia sa porneasca zilele viitoare insa tot la fel de bine si sa intarzie. Vei avea parte se multe asemenea stari de stress, de anxietate si in lunile viitoare, si totul din cauza lipsei de informatii corecte dar mai ales din cauza unei PROSTII IMPARDONABILE. Multa sanatate!

| Izadora13 explică (pentru corbulalbrosu):

Mai bine de atat nu o puteai spune!

4 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Daca ai mai luat si pilula aia nu se pune problema unei sarcini.

| HazelEyes77 a răspuns:

Nu e posibil sa fii ramas gravida avand in vedere ca ati intretinut relatii sexuale imediat dupa terminarea menstruatiei cand nu exista un ovul care sa fie fecundat si pe deasupra ai mai luat si pilula de a doua zi -fapt total neinspirat fiindca nu exista riscul unei sarcini. Starile de voma pe care le ai pot indica o problema gastro -intestinala-o toxiiinfectie alimentara, indigestie etc si nu sunt simptome care indica graviditatea. Oricum sa te astepti la dereglari ale ciclului menstrual chiar luni de zile avand in vedere cat de nociva e pilula de a doua zi si n ar trebuie sa te mire ca iti intarzie menstra sau devine neregulata. Daca persista starea de rau fuguta la un medic gastroenterolog. Multa sanatate

| Izadora13 explică (pentru HazelEyes77):

Iti multumesc pentru raspuns.
Asa voi face cu siguranta