| Lau2234 a întrebat:

Hei. Vreau sa ma lămurească și pe mine cineva. Am avut ultimul contact sexual pe data de 3 septembrie, am facut doua numere dar ambele au fost protejate. Luna trecută mi-a venit ciclul pe data de 9 august, iar acum in 9 septembrie nu mi-a venit inca..mentionez ca nu am ciclu regulat. Mi-e frică să nu fi ramas. S-ar putea să vină de acum? Mă doare uneori burta, capul și sânii mi s-au umflat parcă si sfarcurile ma dor, și nu am chef de nimic, uneori am secretia aia albă dinaintea menstruatiei. Deci, ar fi vorba de o sarcina? Mulțumesc.

4 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Nu poate fi vorba de sarcina.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Daca prezervativul nu s-a rupt, nu s-a gaurit, nu a ramas in vagin, nu s-a intamplat nimic sa duca la sarcina. Plus ca in 10-12 zile inainte de prima zi a menstruatiei este perioada infertila.

| Lau2234 explică (pentru CodrutElian1990):

Păi nu s-a rupt și nu era găurit, nu s-a terminat in vagin, deci sper sa nu fie vorba de vreo sarcina.

| Anonim2314S a răspuns:

Eu nu cred. E doar o dereglare hormonală. Si in plus a fost protejat