| michy a întrebat:

Vreau sa aflu parerea voastra:credeti ca se merita sa stau cu un baiat care ma baga in seama mai rar? El mi-a zis ca vrea sa ne acordam libertate unul altuia, dar cateodata nu prea ma conformez si ma supar. I-am spus lucrul acesta faptul ca ma deranjeaza neatentia lui si mi-a zis ca e mai bine asa. Daca o sa stam zi de zi impreuna fara sa bagam pe nimeni in seama mai tarziu o sa dauneze relatiei.Intr-adevar ii dau dreptate ca o sa ajunga la o gelozie imensa. Dar nu prea imi convine de exemplu sa stam amandoi in aceeasi incapere si sa ne bagam in seama din cand in cand(mentionez faptul ca avem 6 luni de cand suntem impreuna). Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| costymaximus a răspuns:

Daca dupa 6 luni aveti asemenea probleme, atunci mai tirziu ce-o sa faceti? Poate nu se mai simte atrasa de tine? Incearca sa procedezi si tu la fel o perioada, baga si tu pe altcineva in seama si vezi cum reactioneaza.

12 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, draga mea, asta nu e o relatie adevarata, adica cum sa nu bagi in seama persoana iubita doar asa din cand in cand? Eu cred ca nu are sentimente asa puternice pentru tine, adica inteleg ca oricine are nevoie de intimitate si libertate dar nici chiar asa, adica cum sa fi langa persoana iubita si sa nu te bage in seama decat rar, pai ce inseamna asta? Eu zic sa vb cu el si sa lamuriti treaba, daca vezi ca tot asa o tine, cauta-ti altul, baieti sunt destui, capabili sa te bage in seama si sa iti ofere iubire.Adica totusi sa fi cu cineva de 6 luni si sa faca asa, nu prea merge treaba, Nu stiu, dar eu cu prietenul meu ne vedem zilnic si asa tot ne e dor unul de altul, daca nu ne vedem o zi ni se face dor unul de altul, nu as putea sa admit ca sunt cu el si el sa nu ma bage in seama adica sunt prietena lui, asadar ar trebui sa fiu centrul atentiei lui, clar!

| Bacemi a răspuns:

In sase luni trebuia sa constientizati ca nu puteti sta unul fara celalalt si sa renuntati la atitudinea asta. Uneori e bine sa mai apara cate o pauza. Dar nu trebuie facut un obicei din asta sau sa fie spus in modul acesta. Oricum apar situatii in care nu va puteti vedea din diverse motive. Daca el gandeste asa, mi-e teama ca nu este serios si nu se poate implica intr-o relatie asa cum vrei tu. Tu i-ai si spus ca te deranjeaza si nu s-a schimbat nimic. Nu inteleg cum doi oameni care se iubesc stau in aceeasi camera si se ignora. Nu e iubire asta. Nici macar nu te place. Sta cu tine asa ca sa nu fie singur. Ca atunci cand se plictiseste sa iti dea un telefon si sa iesiti. Parerea mea e ca acest baiat provoaca doar reactii negative. Te face sa nu mai ai incredere in tine. Eu cred ca ti-ar fi mai bine fara el. Stiu ca e greu la inceput, dar poti sa treci peste asa ceva. Important este sa inveti din astfel de relatii. In nici un caz sa nu ii permiti si viitorului iubit sa te trateze asa pentru ca asta ar insemna ca nu ai mers mai departe si nu esti pregatita pentru o relatie de durata.

| unione a răspuns:

Asa imi facea si mie fosta, ai putea sa-mi dai id-ul ca sa incepem o relatie frumoasa fara probleme de genul acesta. Te-am pupat!

| georgiana a răspuns:

Tu ai avut rabdare, eu nu, la fel eram si eu, trebuia sa-l trag eu de limba, mentionez ca am stat 2 luni si ma simteam aiurea pentru ca nu stiam nimic de el, nici el nu era curios sa afle unele altele.Eu zic ca nu va potriviti.

| udarb a răspuns:

Acesta forma de relatie este o relatie care pote sa reziste doar intre cei care nu se iubesc, dar daca u il iubesti atunci cerei sa devina relatia mai apropiata.

| Sniper a răspuns:

Aveti 6 luni si abia de va bagati in seama? laughing
E clara treaba! ...Lasa'l si indragostestete de altu oh go on

| karla_3547 a răspuns:

Cati ani aveti? daca el are 17-18 ani nu ma surprinde deloc un astfel de comportament, am partit-o si eu. ideea e ca e ok sa nu vrei sa fi sufocat, nici mie nu-mi place asta, dar atunci cand esti cu o persoana in acelasi spatiu mi se pare normal sa-ti placa prezenta, sa stai cu ea, sa vorbiti. asta poate insemna ca nu e indragostit de tine macar acum la inceput.

| Alex_7297 a răspuns:

Casă de piatră!

| jockeritza a răspuns:

Daca nu te baga in seama da dovada de lipsa de interes si nesimtire la adresa ta.Ar trebui sa o rupi cu el si sa nu il mai cauti sau vorbeste cu alti baieti in prezenta lui. O sa il faca gelos si astfel iti vei da seama daca e interesat de tine.Sau poate iti doresti o relatie mai stransa pe care nu poate sa ti-o confere.

| 1111 a răspuns:

Cam aiurea situatia.am trecut si eu prin asa ceva, doar ca la noi au trecut 1 an de zile si tot asa eram, cand vb cand nu si tot asa. dar mi-am dat seama ca nu mai are rost sa continuom tot asa, i-am zis daca vrea sa avem o relatie cat de cat serioasa si a zis ca da. dar nu a fost asa, deci mai bine am renuntat la el pentru ca nu avea rost sa stam asa.iti dau un sfat las-o balta pentru ca nu merita, nu-l mai baga in seama si daca este indragostit cu adevarat de tine o sa te caute.succes

| thespy_6639 a răspuns:

Nu te supara, desi nu eu sunt cel care ar trebui sa-ti dea sfaturi,... nu cred ca te iubeste. Insa cine va putea sa spuna ce va fi in viitor? Sanatosi sa fiti ca vine ea si Coana Dragoste! happy

| barbi3 a răspuns:

Daca vrei sa vb cu mine uite idu meu ia si poti vb cu mine si iti explic eu alex.andra2010