| BomBonicaThaa2000 a întrebat:

Heei TPU! Sunt fata, am 14 ani si as dori un sfat. De vreo 3 ani m-am imprietenit cu un baiat de la scoala. Eram asa de buni prieteni incat toata lumea zicea ca suntem impreuna, dar lucrul acesta nu era adevarat. Au mai trecut 2 ani pana cand el s-a indragostit de o colega ff mult. L-am ajutat, i-am dat sfaturi pana cand mi-am dat seama ca il plac. I-am spus si a zis sa il iert ca lui nu ii place de mine. Colega noastra l-a facut sa sufere, eu ca de obicei l-am ajutat chiar daca muream de gelozie. A mai trecut 1 luna si a inceput sa ma placa, in tot acest timp el o ura pe colega noastra, chiar o facea in toate felurile, si pe mine m-a facut sa sufar colega respectiva deci merita. Am fost impreuna apoape 3 luni. In aceste trei luni imi era dor sa fim din nou prieteni. Sa simt acel sentiment de prietenie, chiar si de gelozie. Ne certam mereu... ba eu il faceam gelos pe el, ba el ma facea geloasa pe mine. Cateodata nu imi dadeam seama ca il fac gelos. dar nu asta e problema. ci faptul ca el se ducea la colega si o mangaia se juca cu ea si dupa 2 min o injura. I-am si spus ca e ca vremea dar nu a zis nimic. Ne-am despartit si el s-a dus la ea. Problema este ca acum nu ma mai baga in seama absolut deloc. Nu vreau sa ne impacam, nu vreau sa fim prieteni vreau doar sa vada cum e in locul meu. Ma doare faptul ca s-a dus la ea. Nu e singura fata de pe planeta. Daca chiar e eu pot sa ii spun colegei tot ce a zis el despre ea. Chiar am o conversatie cu el cand a zis lucruri urate despre ea. Dar nu sunt nesimtita.
Stiu... sunt mica pentru asta. Dar sunt in pragul adolescentei si ma bag in toate cacaturile si caut raspunsuri.
Va rog sa ma ajutati cu un sfat ceva. Multumesc anticipat! :*

1 răspuns:
| Iulish1996 a răspuns:

Buna! Eu fata de tine sunt un pic mai mare. Am 17 ani iar sfatul meu este sa ii ignori mai ales pe el si sa-i arati ca esti fericita si fara el. Nu te razbuna pentru ca le dai satisfactie si arati ca iti pasa de ei.Va vedea el mai tarziu cine ce a pierdut. Sper ca te-am ajutat. :*