| fetitzabunasinebuna a întrebat:

vreau sa ma ajutati cu o problema in dragoste.
Sunt in relatii bune, de fapt am fost cu un baiat mai mare decat mine cu 1 an [ el a10, eu a9a ]. suntem in acelasi liceu ..si in vacanta vorbeam ca in timpul scolii sa ne cunoastem mai bine, si poate iese ceva frumos. ma rog. scoala a inceput, el mi-a zis ca nu are timp de fete ca trebuie sa invete mult. si am decis sa rup aceasta relatie desii in place de el. Chestia asta s-a intampla asta-seara.
Suparata si deprimata. un baiat a incercat sa ma faca sa ma simt mai bine.
Ne cunoastem de pe la inceputul scolii.
Ma rog. saptamana viitoare, baiatu` asta vine la mine la liceu sa ne cunoastem si personal.
Mie imi este teama, pentru ca e posibil sa ma indragostesc de el, tin sa mentionez ca e frumos, grijului, si simpatic asa.
El este clasa a12a, si este mai greu sa ne vedem pentru ca invata dimineata.
Ce spune-ti, este bine sa cunosc pe altcineva, sa incerc cu altcineva o relatie?
Imi place si de tipu` asta nou :3. dar mai mult de cel vechi, din pacate. de aceea vreau sa-l uit.
Tipu` nou este posibil sa fie mai scund decat mine. si chestia asta nu-mi place.
Ce ma sfatuiti sa fac?
Fara jigniri. :*
Multumesc ca ati citit toata " povestea " mea straight face
Dau funda :*

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ala mai mare te invata la prostii.

| Jony123 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bine spui!
Eu nu sunt de acord cu asftel de relatii, el a 12 ea a 8-9... nu e asa mare diferenta de varsta dare sunt 2 etape diferite, mai ales baietii mai mari care au multe tentatii si pot influienta fata la "prostii" destul de usor, ea fiind mai mica.
De aceea nu mai avem noi parte de virginitate, sa vezi ca ai 20 de ani, iubita ta (de varsta apropiata) cu care ai o relatie stabila, si esti sigur ca relatia are un viitor... iar ea iti ofera cadoul cel mai de pret, e uimitor cat de mult poate sa te bucure un astfel de gest, dar traim intro societate unde asta nu prea se mai intalneste asa des, de aceea bulangii de 24 de ani trec pe la licee sa agate fetisoare virgine

| fetitzabunasinebuna explică (pentru Jony123):

Nu judeca pana nu stii toate detaliile despre acest baiat.
Desi e mai mare, nu e genu` asta. adica daca voi fi indeajuns de buna nici no` sa-i treaca prin minte asta, plus ca el o cunoaste bine pe mama si nu-si permite.
Eu am cerut sfaturi despre ce sa fac. nu ce se va intampla.
Esti medium?
Si chiar daca e mai mare. nu toti sunt la fel. daca tu ai cunoscut tipi` de genu`. cu intentii din astea e problema ta.
Multumesc oricum pentru timpul acordat.

| fetitzabunasinebuna explică (pentru anonim_4396):

Depinde de fiecare baiat`. el nu are timp de prostii e la un liceu foarte bun, cel mai bun din oras si e foarte ocupat. numai de prostii de genu` ii arde lui. oh go on
Si imi cunoaste familia. nu isi permite.
Ai pus tu repede eticheta.
:-J
Multumesc oricum pentru timpul acordat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Jony123):

winking

| Lorena7712 a răspuns:

Buna.
Eu zic sa iti asculti inima. Daca ea iti spune sa incerci cu cel nou, incearca! In fond nu ai nimic de pierdut. Dar daca inima iti spune ca tu tii mai mult la cel vechii. Nu mai incerca cu cel nou! Asa, o sa suferiti si tu si cel nou.
Sper ca te-am ajutat.

| fetitzabunasinebuna explică (pentru Lorena7712):

Multumesc frumos, se vede ca esti fata si ma intelegi, nu ca altii de mai sus :-J
Asa voi face, inima imi spune sa incerc ceva cu el dar evident dupa ce ne vedem si face to face :*
Multumesc pentru timpul acordat ♥

| AllChim a răspuns:

Pentru ca e mai scund iti recomand ca sa nu porti niciodata tocuri in preajma lui big grin
tot daca tot aveti multe lucruri in comun as zice "de ce nu " dar totusi sa te gandesti si la diferenta dintre voi, gandeste-te dacxa e a 12 la anul poate se duce la facultate si va trebuie creca sa va despartiti (parerea mea)

| fetitzabunasinebuna explică (pentru AllChim):

M-am gandit si la asta. dar merita sa incercam, pana la sfarsitul anului e mult. si cine stie ce se mai intampla.
Oricum, intai sa ne vedem, sa socializam, sa vad eu care-i treaba cu el, si mai ales, daca si el vrea ceva mai serios.
Multumesc pentru raspuns si timpul acordat.
Sa ai o seara placuta >big grin