| lalala1221 a întrebat:

Buna
Vreau sa ma ajutati
Eu si prietenul meu ne-am despartit acum 2 sapt
Inca il iubesc si nu pot trece peste.el vb cu o alta fata pe care o cam place
Faza nasoala e ca in fiecare zi ma face sa ma simt prost si ma tot baga in seama spunandu-mi diferie lucruri urate. Cum as putea face sa ne impacam si sa trec peste

7 răspunsuri:
| sleeppy a răspuns:

Cel mai bine e sa treci peste,mai ales ca vorbeste cu alta,iesi cu prietenii,relaxeaza-te, gaseste-ti o ocupatie, frecventeaza diferite cercuri, nu merita sa iti perzi nevii pentru un baiat care nu te merita, si nici nu trebuie sa te axezi doar pe un baiat pentru ca sunt o multime de alti baieti care o sa te respecte, sper ca te-am incurajat putinwinking
succese

| irina202333 a răspuns:

De ce ai vrea sa te impaci cu el daca iti to spune chestii urate? Nu se merita. Inteleg ca suferi si e greu, e si normal ca in 2 saptamani sa nu treci peste, dar cu timpul, o sa reusesti. Eu zic sa o lasi moarta, il blochezi daca te tot baga in seama. Nu te mai injosi. Si crede-ma, chiar poti trece peste. Faci o mare greseala daca, prin vreo modalitate, te impaci cu el.

| neutrino a răspuns:

Atat de mult te-a iubit incat acum este cu alta si-si bate joc de tine. Daca tii neaparat la dragostera lui fata de tine ( ceea ce nu exista), atunci fa-i o oferta mai buna.

| Doub a răspuns:

Daca mai ai putina demnitate, il lasi. Tu chiar vrei sa-si bata joc de tine?raised eyebrows

| SkyPilot a răspuns:

Nu cred ca va mai puteti impaca. Baiatul nu te-a meritat daca acum se poarta asa. Chiar daca acum suferi dupa el, dupa o vreme iti vei aminti ce a facut acum si sentimentele tale pentru el vor dispare incetul cu incetul.
Ignora-l, ocoleste-l, nu mai vorbi cu el, blocheaza-l de peste tot, fa sa dispara tot ce ai de la el si uita-l. Ocupa-te de viata ta, iti va fi mai bine!

| RedheadOnTheRun a răspuns:

De ce sa te umilesti pentru cineva care nu merita? E cazul sa treci si tu peste, si sa nu-l mai lasi sa-ti calce orgoliul de om in picioare. Ignora-l, chiar daca ti-e greu. Putina mandrie nu strica! Baieti mai sunt, zilele n-au intrat in sac.

| KMaddieK a răspuns:

Daca doar dupa 2 saptamani e cu altcineva, adevarul e ca nu prea a tinut la tine. Ori a obtinut ce a vrut si gata si acum face misto de tine, ori vrea sa te faca sa regreti pentru tot ce i-ai facut si sa vezi ce ai pierdut, facandu-te geloasa. Nu te razbuna. Ignora-l, asta doare cel mai tare. Nu pune la suflet vorbele unui om care nu merita. Nu are rost sa te impaci cu el. Gandeste-te ca meriti ceva mai bun. happy