| Anna_5295 a întrebat:

Va rog ajutati-ma! m-am despartit de el acum 2 luni. mi-a spus vorbe urate si ca m-ar fi inselat tot timpul.acum s-a intors, vrea sa ne impacam...eu inca il mai iubesc dar il banuiesc, ca si acum mai are pe altele... ce sa fac? cum as procedez? vreau sa-l pastrez!

7 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

BUna, totul depinde de tine si daca chiar il iubesti si crezi ca il poti ierta, daca poti trece peste si vrei sa fiu iar cu el atunci fa-o, ca nu se stie niciodata.Incearca sa vezi poate ca s-a schimbat sau poate tot ce ti-a zis a fost doar din frustrare si sa te faca sa suferi atunci cand ti-a vorbit urat... faci cum crezi tu ca e mai bine, ori incerci sa il uiti ori incercai sa reiei relatia, cum vrei.Eu m-am impacat cu fostul prieten care mi-a vorbit urat si m-a inselat ca si al tau si acum suntem impreuna de aproape 3 luni si relatia merge ca pe roate, asa ca decizia e a ta, merita sa incerci.

| Anecherry a răspuns:

La chestia cu 'vreau sa-l pastrez' sunt de acord cu Lorahappy. si crezi ca are pe altele? mai multe? nu crezi ca exagerezi? gandeste-te bine daca vrei sa fii din nou impreuna cu el, daca se merita, si daca nu vei trece inca o data prin ce ai mai trecut. oricum, voi aveti comportamente diferite, tu esti o fire posesiva si geloasa, iar el mai libertin. gandeste-te de doua ori inainte de a lua o decizie. si daca va impacati, incercati sa aveti o discutie cat se poate de deschisa, sa va spuneti ofurile, sa ajungeti la un numitor comun si sa incercati sa va respectati mai mult unul pe altulhappy numai bine, te pup:*

| nicol20 a răspuns:

Scumpo exact asa am patit si eu iar eu sunt de parere ca un asemenea om nu merita dragostea ta si mai ales iubirea ta la ce folos ca tu sa fi cuminte si el sa isi faca de cap eu nu pot sa cred ca tu aceepti una ca asta te sfatuiesc sa il lasi sa isi vada de aventurile lui mai bine suferi o saptamana o luna un an decat toata viata gandeste-te la asta eu sunt sigura ca tu meriti un baiat mult mai bun.Gandeste-te la tine prima data nu te lasa calcata in picioare. sper sa te fi ajutat cu ceva bafta

| liliana83 a răspuns:

Dupa cate vorbe urate ai acceptat si de cate ori te-a tradat eu sa fiu in locul tau nici macar nu la-s mai privi in ochi. nu merita. asa cred eu. l-ai putea pastra in inima ta intr-un colt dar...mai gandeste-te baieti mai sunt.

| elamit a răspuns:

Pai, daca il pastrezi iti va face la fel, daca l-ai fi inselat tu, el te-ar fi iertat?

| krisstinka a răspuns:

Pai nu stiutiu cum ai mai putea iubi un asemenea baiat care tea kalkat in picioare...lasa-l sa regrete, nu-i datotul dea gata, lasa-l sa te recucereasca...

| iasmina_6055 a răspuns:

Asa-i. ne e greu sa-i uitamsadindiferent ca ne-au facut mai mult triste decat fericite... daca tu simti ca vrei sa te impaci cu el. trebuie` sa fii pregatita oricand pentru o noua experienta de genul celei prin care ai trecut ...pentru ca trebuie sa iei in considerare si faptul ca odata iertat va mai gresi si alta data. dar exista si posibilitatea ca in tot acest timp in care ati stat despartiti sa`si fi dat seama de greseala facuta si de faptul ca tine la tine si ii e greu fara