| diana_5180 a întrebat:

Bunakissvreau sa ma ajutati si pe mine in urmatoarea problema:cam de o luna imi place de un baiat de pe strada mea.La inceput cand se mutase aici nu prea vorbeam nu ne intelegeam bine dar acum ne-am imprietenit si ne intelegem foarte bine.Problema este ca sunt o fire cam timida si imi este rusine sa ii spun ca il placsad, si plus de asta nici nu prea i-am dat de inteles ca il placstraight face. La nimeni nu am spus ca il plac deoarece nu vreau sa se afle ca il plac. Ce ma sfatuiti sa fac? credeti ca este bine sa ii spun ca il plac? oare gresesc daca fac acest lucru? si nu vreau sa stric nici prietenia cu elsad. voi ce a-ti face daca ati fi in locu meu? chiar am nevoie de niste sfaturilove struck, va rog multlove struck

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Fa si tu cate un pas de fiecare data.
Nu te repezi sa-i spui ca-i placi,mai intai da-i de inteles.
Priveste-l mai mult,vorbeste-i mai cald,razi la glumele lui,cere-i diverse lamuriri sau chiar ajutorul,totul la modul dragut si masurat.
El va inregistra schimbarea ta de atitudine si va avea o reactie,nu?
Daca vezi ca devine mai rece,stapaneste-te, nu te place. Daca vezi ca zambeste si e foarte bucuros de schimbarea ta, asteapta. Posibil sa-ti spuna el ca te place.
Mult noroc.

1 răspuns:
| BBe_4834 a răspuns:

Daca as fi in locul tau m'as interesa daca are prietena, daca nu l-as invita la un suc si i-asi spune acolo ca il plac.happy