| raluca_1318 a întrebat:

Bunakissam si eu nevoie de niste sfaturi din partea voastra pentru urmatoarea problema:de vreo luna si ceva a inceput sa imi placa de un baiat de pe strada mea si care sta si fata in fata cu blocu meu.La inceput cand el abia s-a mutat aici nu prea ne intelegeam bine, toata ziua ne certamlaughing dar vad ca de ceva timp chiar am inceput sa ne intelegem bine si sa devenim prieteni buni.Doar prietena mea stie ca il plac, ceilalti nu stiu, am preferat sa stie doar ea pentru ca am mare incredere in ea. El nu are prietena pentru ca mi-a spus odata afara si asta este bine.Problema este ca nu stiu cum sa fac, pentru ca imi este teama sa ii spun ca il plac pentru ca nu mi-as dori sa fiu refuzata din nousad, pentru ca am mai fost odata refuzata si nu m-am simtit deloc binestraight face. Cum m-as putea apropia de el mai mult? cum ii pot da de inteles ca il plac? as face bine daca as pune-o pe prietena mea sa il intrebe daca vrea sa fie cu mine? credeti ca as gresi? voi ce ma sfatuiti sa fac s-au ce a-ti face daca ati fi in locu meu? am nevoie de sfaturi de la voi, va roglove struck

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Fa-l sa inteleaga ca-l placi,arata-i ca te bucuri de cate ori il vezi,stai de vorba cu el despre orice,razi la glumele lui(nu exagerat),si,in final,daca el tot nu face nimic,spune-i.
Sa nu privesti refuzul ca pe un esec personal,gusturile si sufletele oamenilor sunt extrem de personale,si e mai bun un refuz decat sa nu fi spus nimic niciodata si sa stai sa te intrebi cum ar fi fost daca...
Deci, curaj.
Capul sus, zambetul pe buze si ochii luminosi!
Cine ti-ar putea rezista?

| TitiDrLove a răspuns:

Sa ii spui ceea ce simti!
Sa ii zambesti...
sa ii fii alaturi
sa il faci sa se simta bine in preajma ta
Sa fii o pers de incredere
Sa iti petreci cat mai mult timp cu el

| Zady a răspuns:

Ai gresi extrem demult, un baiat apreciaza foarte mult atitudinea si sinceritatea.cat despre teama de a fi refuzata, asta face parte din viata.mai devreme sau mai tarziu tot vei da de acest fapt,fie ca te refuza parintii cand le ceri voie la discoteca,sau orice altceva intelegi? treceti toate fetele si toti baietii peste asta, nu trimiteti niciodata pe cineva sa interbe daca vrea sa fie impreuna cu tine, sau mai ales sa nu il trimiti sa ii spuna ca nu mai vreti sa fiti impreuna

| kantorlaurentiu a răspuns:

Paii uh ralucutza de ce nu iei prima refuzare ca pe o provocare gandindute ca a 2a oara o sa-ti iasa si o sa-ti iasa daca ati inceput sa va intelegeti bine...deci fi atenta nul chema la suc sau chesti din astea nu-i acorda din partea ta asa ceva deci va intalnitzi pe strada sau undeva il chemi sa va plimbati si vorbiti chestii tresti cam ce va place voua sa discutati si apoi o sa observi pur si simplu pe fata lui daca te vrea sau nu ia-l in brate sau mai dai asa una peste umar si chesti din astea banale prietenesti apoi cand plecati catre casa daca cumva te conduce pana in fata usii atunci e f. bine daca va despartiti asa pe strada spune-i sa vina sa-i zici ceva la ureche si i dai o pupa pe obraz si cu asta pleci si ai sa vezi cum ramanehee hee si dupa ce-ia daca se intereseaza de tine vrea ceva daca nu-ti da nici un semn ce sa zic (next) sper ca o sa-ti fie de ajutor sfaturile mele.BAFTA LA AGATAThappy

| biabianca_8446 a răspuns:

Eu cred ca ar fi mai bine sa-i spui tu ceea ce simti pentru el.si sa discutati.