| anonim_4396 a întrebat:

Buna:* am si eu nevoie de un sfat de la voi in urmatoarea problema:imi place foarte mult de un coleg de la mine din clasa, cam de vreo 6 luni asa.Ma uit mereu la el in ore si el la mine dar nu zambeste nu face nimic.Am si id lui am vb de 2 ori dar decat probleme legate de scoalastraight face. Uneori mai pleaca cu mine spre casa si cu alti colegi.Nu am avut nici o ocazie pana acum ca sa fiu numai eu cu ellaughing. M-am hotarat sa ii spun ca il plac pana nu e prea tarziu ca sa mai fac ceva, dar problema este ca eu sunt foarte timidasad si ma rusinez numai cum il vad.Mereu spun ca o sa ii zic dar cand il vad in fata mea ma pierd si numai pot sa ii spun nimicstraight faceNU stiu cum i-as putea spune ca il plac, sau ce as putea face? Puneti-va putin in locu meu, ce ati face daca ati in locu meu?:Xchiar am nevoie de sfaturi:X

Răspuns Câştigător
| streetdisaster a răspuns:

Pff. cam complicat laughing. incearca sa nu mai fii timida... adica nu ai de ce sa te rusinezi fata de el. mai bine da'i un mesaj, sau gaseste o cale sa'l prinzi intr'un loc unde sa fii numai tu si el si sa vorbiti laughing stiu ca suna a film de copii ce ti-am scris. dar poate va functiona big grin. bafta. daca nu reusesti. comunica-ne si vom gasi impreuna o cale happy big hug :*

5 răspunsuri:
| CookieYumm a răspuns:

Din cate ai scris u mai in sus nu pare sa iti imparta sentimentele mai ales ca daca esti timida nu cred ca te cunoastea prea bine. Am avut aproape aceeasi problema in clasa a 5ea laughing). Cati ani ai? Din cate imi dau seama trebuie sa fii in clasa a 5-ea sau s-ar putea sa fii si in a 6-ea. Varsta pe care o ai este foarte frageda din toate punctele de vedere. Mai ales ca habar nu ai daca acest sentiment pe care il ai fata de el ce inseamnawinking. Infine. Sfatul meu ar fi move on! Nu de alta dar cum ti-am mai zis parerea mea este ca lui nu ii place de tine straight face. Merita totusi sa incerci sa aflii daca are prietena sau daca ii place de cineva. La varsta ta prietenii lui ti-ar fi zis deja daca i-ar fi placut de tnh pentru ca inca sunt prosti din toate punctele de vedere laughing). Alt sfat pe care ti l-as da este daca chiar iti place asa de mult de el incearca sa te imprietenesti cu el si sa vezi cum ii el intr-adevar. Iti spun din prorpia experienta ca unu este cum ti-l imaginezi u cum este el si alta este cum este el intr-adevar. Sper ca ti-am fost de ajutor desi am fost cam dura happy. Imi pare rau. Apoi sper sincer ca ai inteles ce am vrut sa zic.
Ori cum Noroc!

Răspuns utilizator avertizat
| mady2888 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa incepi o prietenie ca el, sa va cunoasteti mai bine si apoi daca vezi ca va potriviti ii zici ca iti place de el...si ca timiditatea las-o la o parte, unor baieti nu le place o fata timida...credema si eu sunt in aceiasi situatiewinkinghappy

| kanibal a răspuns:

Daca iti este koleg, cea mai simpla solutie ar fi sai scrii un SMS la ore si sa vezi cum reaktioneaza, daca iti trimite ceva inapoi haios de genul glumesti sau nu ma lua la faza, nu e serios si nu merita atentie, daca iti va imparti sentimentul merita sa ii dai o sansa, cred ca ti-am fost de folos.

| Dumitru_Remus_1987 a răspuns:

Evident ca el deja si'a dat seama de asta pina acum, deci ce poti sa faci este sa te intrebi, merita sau nu sa ai spui