| Elianamalldef a întrebat:

Buna
Vreau sa raman insarcinata
Partenerul meu ejaculeaza dar nu se intampla sa raman
De 2 luni incercam
Ce pot face?

Răspuns Câştigător
| Bogdanel27 a răspuns:

Nu îți pierde speranța, în ziua de azi generațiile ce vin rămân din ce in ce mai greu, până și eu cu soția mea eu 27 ea 25 anul trecut abia a rămas ținând cont că am făcut toate controalele necesare și începusem să ne pierdem speranța, de 3 ani încercam și nici o șansă, dar uite că acum avem o fetiță de 1.3 luni sănătoasă și frumoasă, in concluzie programeazate la un ginecolog fă-ți analizele necesare, vezi să nu fie trompele înfundate, să fie și la soț totul ok și cât mai multă dragoste, nu doar in zilele de ovulație?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poti face sex zilnic, ca sa nu mai omiteti perioada fertila si ovulatia.

| mihai69 a răspuns:

Mai încearcă, eventual și cu alt partener.

| Eireann a răspuns:

2 luni e foarte putin, majoritatea cuplurilor le ia cel putin 6 luni pana reusesc sa obtina o sarcina. Gasesti la farmacie teste de ovulatie, ca sa poti sa iti identifici mai exact perioada de fertilitate maxima.

| blackann a răspuns:

"Partenerul meu ejaculeaza dar nu se intampla sa raman"

Pai... trebuie sa ejaculeze in tine.

| iulia0514 a răspuns:

Nu te stresa! Rare ori obti o sarcina în 2-3 lunii de încercări, indicat ar fi sa mergi la un ginecolog pentru un consult și să-ți recomande vitamine prenatale, dacă în 6 lunii nu rămâi însărcinată mergi din nou pentru un consult mai amănunțit!

| Dandinelle a răspuns:

Corpul uneori nu e pregatit si trebuie sa-l ajuti putin. Sunt niste vitamine cu acid folic, care se gasesc la farmacii, gen femibion 1. Mergi totusi si la ginecolog, poate iti recomanda altceva.

| SasukeCS2 a răspuns:

Sunt niste suplimente din plante care cresc fertilitatea atat la femei cat si la barbati, gen Branca-ursului, Maca, Ashwagandha. Daca o sa luati amandoi esti insarcinata 100%.

| Alissia97 a răspuns:

Depinde cati ani ai.
Conteaza sa fi in perioada fertila-iti poti descarca un calendar.
Daca ai luat pastile contraceptive, acelea au efect si dupa ce nu le mai iei.
Dupa o anumita perioada de timp, efectele sale inceteaza.
Unele pastile contraceptive luate o anumita perioada de timp produc sterilitate.
Poti cumpara de la farmacie diferite pastile ce te pot ajuta sa ramai insarcinata.
De asemenea poti lua legatura cu doctorul tau ginecolog pentru mai multe sfaturi si sansa de a reusi sa ramai insarcinata.

| blondie22 a răspuns:

Eu am rămas după 7 luni însărcinată și din păcate am pierdut-o la 6 săptămâni și 6 zile(avort spontan), iar acum am rămas din nou însărcinată după 3 luni(sarcină 11 săptămâni)
Mai așteaptă și dacă nu rămâi consultă un medic!