| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa va cer sfatul. deci acum jumate de an mi-am schimbat scoala. Si in clasa noua am facut cunostinta cu un baiat foarte dragut. Dupa 3 zile o colega de clasa imi spune ca acel baiat dragut vrea sami ceara o intilnire, si e dispus sa astepte cat spun eu (doar ca sa iasa cu mine). A fost o perioada de timp in care imi scria in fiecare zi, si in toate conversatiile punea intrebari de genu: daca as vrea sa ies cu cineva sau daca am pe cineva...acum ca sunt in vacanta nu intra deloc pe net, l-am vazut odata in oras dar am avut impresia ca incerka sa ma okoleaska. ce sa fac? sa fac eu primul pas sau sa-l mai las un pic, sa vad ce intentie are.

5 răspunsuri:
| deeadragutza2 a răspuns:

Pai eu zic sa il mai lasi pana incepe scoala dar daca aceea prietena zice ca vrea o intalnire inseamna ca te place dar poate ii este rusine sa faca el primul pas. Daca vezi ca nu face nimic i-a tu initiativa nu risti nu castigi

| AdelixA a răspuns:

Poate asteapta momentul oportun.Bagate in vorba.Stai mai mult cu el si lasa-i,, momentul oportun'' ma rog mai multe momente oportune.Si daca nu-ti spune nimic,si tu il placi indeajuns de mult, fa tu primul pas, abordeaza-l bagate in vorba si cheama-l undeva,, teren neutru''.

| helenqw3 a răspuns:

Daca el nu a facut primul pas pana acum...cat sa mai astepti? Daca si tie iti place de el... de ce nu faci tu primul pas si nu il inviti sa iesiti undeva pe afara? Pana la urma nu ai nimic de pierdut, si din cate mi-am dat eu seama cam asta iti doresti si tu.Bafta!

| Țușcă a răspuns:

Fa tu primul pas acum ma simt cum as fi in locul lui ca imi place de un baiat dar el nu stie si mi-e rusine sa i spun deci punete in locul lui si cum te ai simti e oribil sunt sigura ca atunci cand te vede inima ii bate foarte tare si se emotioneza incearca sa vezi cum e poate si tie iti place de el

| andr3ella a răspuns:

Daca tu chiar ti la el ar fi bine sa faci u primul pas. Daca nu esti sigura mai asteapta puti sa vezi ce se mai intampla:*. Sper ca ti-am fost de ajutorhappy