| anonim_4396 a întrebat:

vreau sa va cer sfatul. deci acum jumate de an mi-am schimbat scoala. Si in clasa noua am facut cunostinta cu un baiat foarte dragut. Dupa 3 zile o colega de clasa imi spune ca acel baiat dragut vrea sami ceara o intilnire, si e dispus sa astepte cat spun eu (doar ca sa iasa cu mine). A fost o perioada de timp in care imi scria in fiecare zi, si in toate conversatiile punea intrebari de genu: daca as vrea sa ies cu cineva sau daca am pe cineva...acum ca sunt in vacanta nu intra deloc pe net, l-am vazut odata in oras dar am avut impresia ca incerka sa ma okoleaska. ce sa fac? sa fac eu primul pas sau sa-l mai las un pic, sa vad ce intentie are.

3 răspunsuri:
| xCarolina a răspuns:

Tu i-ai raspuns la mesaje si i-ai aratat ca esti la fel de interesata? Daca nu, cred ca acesta e motivul pentru care a renuntat sa te mai abordeze. Poti sa faci un mic pas, incearca sa afli ce intentii are.Suna-l daca poti sau trimite-i un mesaj si roaga-l sa va intalniti. Ceva asa comun, ca intre prieteni. Discutati fata in fata, tu spune-i tot ce te apasa, asa poti fi linistita ca ti-ai facut datoria.

| Danna123 a răspuns (pentru xCarolina):

Pai cam de fiecare data iesea ca eu incepeam conversatia, el imi scria doar: buna...si adesea imi scria doar acest "buna" si inkidea conversatia

| Jameson a răspuns:

Asteapta asa e cel mai bine. Sau daca i dai un semn sa nu fi prea insistenta, ceva mai simplu, daca nu iti raspunde sa nu insisti.