| Beatricce a întrebat:

Vreau sa va cer sfaturile fiindca am un prieten de aproximativ 3 ani, asta impreuna cu certuri si mici despartiri dar mereu ne-am intors unul la celalalt.Eu tin la el foarte mult, dar el e putin diferit fata de mine, stiu ca tine si el la mine dar nu stie sa`mi arata.De la o vreme nu se ocupa cu mine foarte mult, nu stiu ce sa cred, poate asa este el si asa trebuie sa-l accept dar poate ca numai obisnuinta e ceea ce ne leaga.Nu stiu ce sa fac? pentru ca nu ma simt fericita si asta ma ingrijoreaza...

8 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Tu esti intr-o faza in care nu sti ce sa alegi: un alt drum sau vechea poveste de iubire!

Aici iti vei da seama cat de perseverenta esti in dragoste si cat poti de la tine; iti testezi limitele!

Eu zic ca totusi va iubiti si merita sa revigorati relatia, vorbeste cu el deschis si spune-i ce te deranjeaza.

Daca te iubeste si el la randul lui sunt sigura ca o sa-si dea silinta ca totul sa fie ca la inceput!

| vyolycy a răspuns:

Ooo aceeasi problema o am si eu numai ca eu am o rel de 2 ani...al meu e mai rece pentru ii este frica sa nu il insel. i-am sp ca il iubesc prea mult si nu o sa faca asta.eu vorbesc cu el pe tema si ce ma nemultumeste.incearca si tu cu el sa vezi ce il determina sa fie asa, poate vreaceva nou in rel voastra, bafta si o sa mai trebuie pe aici ca si eu am nev de cate un sfat.ca prea seamana sit noastra

| ~p!$iii~ a răspuns:

Daca nu mai esti fericta alaturi d el si nu stie cum sa te faca sa te reindragostesti in fiecare secunda d el e rausad Poate e si ceea ce spui tu:stai cu el doar din obisnuita! Si poate si el face acelasi lucru, dar discuta cu elhappy Spune-i ce te deranjeaza, ce ai p suflet, iar daca nu se va schimba, urmatorul pas:despartireasad Stai linistita "are balta peste"! Succes:*

| LuciaDavis a răspuns:

In orice relatie exista certuri si despartiri, dar daca tineti asa de mult unul la celalalt nu cred ca ar trebui sa va despartiti de tot. Asa sunt unii baieti, cu bune cu rele. Incearca sa-i atragi atentia, poate a patit ceva si nu stii. Ai putea sa faci exact ce face si el cu tine, poate isi da seama de comportamentul lui. Incearca sa vorbesti cu el, spune-i parerea ta, nu-l lasa sa continue asa. Ar fi pacat sa va despartiti happy, mai ales dupa 3 ani. Petreceti mai mult timp impreuna, faceti ceva frumos, depanati amintirihappy. Daca tine asa de mult la tine sigur se va schimbahappy. Eu sper sa fie bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. lasa-i timp. impresioneazal. fal invidios

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbeste cu el...totul se rezolva prin comunicare

| sandutza a răspuns:

Poate v-ati saturat unul de altul?

| sandutza a răspuns:

E posibil sa va saturati unul de altul