| Beatricce a întrebat:

As vrea sa imi dati ceva sfaturi fiindca am o relatie de aproape 3 ani iar de la o vreme mi se pare ca iubitul meu nu`mi da prea multa importanta, mai mult sta cu prietenii, lucru care nu`mi place. Nu am vrut niciodata sa-l leg langa mine, chiar i-am dat libertate destula pentru ca am incredere in el dar deja e un pic nasol ca ma pune pe mine in locul 2 straight face nu stiu ce sa fac? El e cam diferit fata de mine pentru ca stiu ca tine la mine dar nu poate sa`mi arata.Nu mai stiu ce sa cred oare asa e el si asa trebuie sa-l accept sau oare doar obisnuinta e ce ne leaga... Un lucru e clar, de la o vreme nu sunt feicita langa el fapt ce ma nelinisteste, dar nu vreau nici ca sa-l pierd...

Răspuns Câştigător
| Happyness a răspuns:

Nu te pune pe locu 2 dar lasa l mai liber sa iasa si el cu prietenii, nu numai cu tine, iese si el cu ei la o bere la un fotbal la o vorba happy...
spune-i daca se intampla ceva intre voi 2 sau doar are nevoie de mai multe iesiri cu prietenii.eu zic ca e cum zic eu, parerea meahappy. asa eram si eu inainte il stresam ca nu stiu ce acum il las mai liber vorbim mai des mai ales ca e la facultate si e mai departe facultatea, dar ne intelegem bine. deci lasa-i libertate sunt sigura ca va aprecia gestul tau. bine nici libertate deplina dar cat de cat acolo.

3 răspunsuri:
| TabooR a răspuns:

Pai, cred ca sa plictisir de tine deja cauta sa fie singur ar trebui sa stai cu el de vorba si sa vorbiti sa lamuriti lucrurile

| DianaAndra1 a răspuns:

3 ani? si inca nu l-ai cunoscut indeajuns de bine? happy.
schimba ceva. fii mai spontana. fa-i surprize. de alea amuzante, nu un catel de plus sau etc big grin. laughing.
jucati-va impreuna! big grin. gen kissuri, imbratisari. nu stiu daca intelegi ce vreau sa spun.
Succes iti doresc.

| Africanwitch a răspuns:

S-a plictisit! Incearca sa schimbi ceva in relatia voastra. Sa faceti ceva mai neobisnuit. O drumetie ar fi frumos.
Vorbeste cu el despre ce te framanta, nu tine frustrarile in tine. Comunicarea e cea mai importanta.
E normal sa se intample asta dupa atata timp. Invata cumva sa stii sa intretii relatia. Daca nu, se va pierde...