| OlariuRox a întrebat:

Nu vreau sa ma criticati sau sa ma jigniti, dar sunt putin derutata.Am avut o relatie de 8 luni cu cel mai bun prieten al meu,tineam la el pe cand eram mica si mereu mi-am dorit sa fie iubitul meu si s-a intamplat dupa mult timp.
Cand eram distrusa din cauza unei despartiri, el a fost lanaga mine si ma alinat si asa am ajuns sa fim impreuna, am stat 8 luni impreuna,dar mereu au existat certuri si milioane de certuri si mai multe despartiri si reampacari.
Pe timpul verii el a fost plecat,in timpul asta distanta,dar si gelozile lui exagerate,m-a facut sa pun punct relatiei cu greu, am regretat mereu. Pentru al uita am incercat sa imi fac alta relatie, dar nu am putut dupa 2 sapt am renuntat. Acum vine in tara si ma simt ciudat o parte din mine e fericita,o parte trista ma simt vinovata de cele intamplate pe timpul veri,chiar daca nu mai sunt cu el,am mai vorbit si ma simt infidela sad El imi spune ca ma iubeste si ca ma vrea inapoi si ca tocmai acum, datorita distantei si-a dat sema ce avea langa el.
Credeti ca ar fi bine sa ma impac cu el? App fam lui /pr lui se baga intre noi, nimeni nu ne vrea impreuna.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu conteaza ce spun ceilalti, conteaza ce va doriti voi, ce simtiti voi, ce planuri de viitor aveti impreuna!
Lumea mereu va barfi, mereu va avea ceva de obiectat, mereu va fi rea!
Conteaza ca voi sa va intelegeti, sa fiti fericiti si impliniti.
Nu ai fost infidela. Ti-ai dorit sa-l uiti, ai realizat ca nu e chiar atat de usor, si te-ai retras! Bine-ai facut!
Daca il iubesti, daca-l vrei alaturi de tine si consideri ca mai aveti o sansa, impacati-va. Dar invatati din greseli si nu le mai repetati.
E foarte important.

O seara frumoasa :*

7 răspunsuri:
| BLeur a răspuns:

Dacă 2 persoane sunt sortite să fie împreună, nu îi va despărţi nici frigul, nici distanţa, nici ploaia, nici familia, nici prietenii.

| varcolaccc a răspuns:

Esti "modesta" laughing, chestia nu e daca el a vazut ce a avut langa el ci tu ai pierdut ce aveai langa tine

| OlariuRox explică (pentru varcolaccc):

Crede-ma ca el a fost de vina, nu am specificat motivul despariti, la el din 4 cuvinte 3 erau minciuni, pentru el erau mai importanti pretenii, chiar si bautura decat mine.

| AnonimaSecretá a răspuns:

Purtati o discutie serioasa doar voi 2, fara familii, prieteni, etc. si vezi ce sacrificii e dispus sa faca pentru tine. Daca te iubeste cu adevarat te va urma. O seara placuta!

| oDoddeX a răspuns:

Inreabal daca ii plac manele, raspunul lui e opusul raspunsului tau

| OlariuRox explică (pentru oDoddeX):

Jalnic raspuns.

| Rrr18 a răspuns:

Nu mai incercaţi niciodată să vă transformaţi cel mai bun prieten în iubit. În primul rând este foarte riscant, mereu aceste relaţii au avut o mulţime de certuri, dar tot odată, merită să lupţi, poţi avea o relaţie cu totul deosebită, în cazul de faţă împaca-te cu el, lasă povestea să îşi reia cursul şi vei avea parte de basme. Te pup :*