| maria_5906 a întrebat:

vreau sa va intreb ceva...

cand esti insarcinata si faci s*x se intampla ceva?

cel mai bun rasp primeste funda.

mersi.

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In principiu, poti face sex toata sarcina fara riscuri. Totusi, mai ales in ultimul trimestru este recomandat sa folosesti prezervativ fiindca sperma contine substante care pot declansa nasterea prematura.

| mgtow a răspuns:

Nu se intampla nimic.

| DiamanteleSeSparg a răspuns:

In general nu are ce sa se intample, sexul in primele luni de sarcina nu este interzis poate doar in cazuri mai complicate.Cel mai bine ar fi sa vb cu un medic despre astahappy funda pleasesad

| StillMissYou a răspuns:

Salut
Eu tot la inceput credeam ca nu se face sez cind esti insarcinata ca se ba intimpla ceva la copil...
Si dupa aia m-am interesat si am inteles ca nu se intimpla nimic...
poti face sex chiar si cind esti insarcinata desigur ca trebuie sa avem si grija sa nu ne suim pe pareti big grin
Nuti fa griji daca ai placere fa sex happy Ca nu se va intimpla nimic;-)

| deniisa a răspuns:

Sexul in timpul sarcinii si nu are de ce sa fie evitat, cu exceptia cazului in care medicul
indica faptul ca exista riscul de hemoragie sau avort.

Nu exista nici o dovada ca orgasmul poate dauna fatului sau ca poate induce avortul, desi cauzeaza contractii ale uterului.

| EnjoiProSkater a răspuns:

Isi pierde copilul prafilor. funda pliz