| AnaDbv a întrebat:

vreau sa va intreb ceva. Este ok din punctul vostru de vedere ca o fata sa ii povesteasca proaspatului iubit despre fostul? si despre ce simtea ea pentru el? Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| LoveSleep a răspuns:

Depinde în ce fel.
Dacă o întreb eu, orice mi-ar spune e ok, doar să nu exagereze prea mult. Adică eu s-o întreb ceva și ea s-o lungească toată ziua și să vorbească doar de el. E penibil.
Dacă ea începe discuția, începe să-mi povestească de fostul ei e absolut patetic. Până la urmă, cui îi pasă?

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Logic ca nu este ok, dar dupa un tim, 2, 3 luni da, mai vb cu iubitul despre trecut, ala va spune deci il iubesti atunci ce vrei de la mine, bine daca te vrea pentru sex va spune las ca nu-i nimic vom face sex apoi te las balta

| Emilian65 a răspuns:

Nu este normal, dar daca actualul i-a cerut asta ea a povesti tot ce i-a cerut. Dar, poate si actualul iubit i-a povestit despre fosta iubita.

| Lawliet14 a răspuns:

Daca nu e un subiect sensibil pentru vreunul, da. Poate ca aveti curiozitati, oricum nu cred ca veti vorbi toata ziua despre fostele relatii.

| Neo12 a răspuns:

Este normal, dar ai grijă să nu creadă că încă eşti prinsă în trecut sau că mai ai sentimente pentru fostul.
Îi poţi spune că vrei ca el să afle ce te-a deranjat în trecut ca el să nu mai repete şi că nu mai ai nimic de împărţit cu fostul.
Trebuie să-l faci să înţeleagă pentru a nu crede altceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde si despre ce vrei sa ii vorbesti adica na ii zici cate ceva dar sa nu ii zici si sa-i povestesti prea mult ca o sa creada ca inca il placi/iubesti pe fostul.

Răspuns utilizator avertizat
| FoundYouLover a răspuns:

Eu zic sa fii cat mai vaga in legatura cu el.Nu deschide tu subiectul, ci vorbeste-i despre el numai daca te intreaba si nu intra in amanunte. Daca l-ai iubit pe fostul mai mult decat pe actualul, ai grija sa nu se vada. Daca ii vorbesti de el si vezi ca se schimba la fata da-o la intors repede, zi-i ca nu mai conteaza acum, asta s-a intamplat inainte sa-l cunosti pe el, ca a ramas in trecut si ca daca fostul ar fi fost grozav, nu mai ajungeai acum sa il cunosti pe el si sa fii cu el.

| AnaDbv explică (pentru FoundYouLover):

Multumesc mult, intr-adevar exista in mine sentimente inca vi pentru fostul meu iubit pentru ca a durat cam 6 ani relatia noastra, 6 ani de cand exista in viata mea si nu stiu cum ar fi fost ea daca nu ar fi existat acest baiat.

| AlexaDramaQueen a răspuns:

Nu, totusi mie nu mi se pare. Dupa o perioada de timp e okey..la inceput daca ajungi sa-i vorbesti doar de el o sa aiba impresia ca scopul tau, cu el, este doar ca sa te plangi de fostul. Dupa poate avea impresia ca inca ai sentimente pentru el. In cazul in care te intreaba... De ce te-ai despartit de fostul etc, da. Dar nici atunci nu intra prea mlt in detalii, doar daca el este interesat. FUNDA?