| Skipper12 a întrebat:

Astazi vreau sa va intreb, care este cel mai bun antivirus din punctul vostru de vedere, si de ce, dau funda big grin

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baiatul asta presus are dreptate. (no offense bro)
Avast este unul daca nu chiar cel mai bun Anti-virus,sau AVG pentru cei care nu crackeaza jocuri.
TOTUSI,mai ii o chestie numita Malwarebytes anti-malware,nu face nimic special daca nu il upgradezi, dar detecteaza si cel mai marunt virus posibil, ceva ce nici AVG nici Avast combinate nu ar putea detecta. Acele virusi care le detecteaza, in general is "chicite" care doar ocupa memorie si nu fac nimic, dar este mama antivirusilor cand vine vorba de detectare.

Ambele mi-au fost recomandate de persoane diferite si nu le regret.

AVG-ul te cam enerveaza daca crackezi jocuri.

| presus a răspuns:

Eu folosesc antivirusul Avast de aproximativ 5 ani. Este gratuit si are multe functii, mi se pare complex. N-am avut niciodata probleme cu virusii, mi-a fost si mie recomandat de cineva.

| HandaSei a răspuns:

Eu unul sunt momentan pe Quick Heal de vreo 3-4 luni și pot spune că sunt extrem de mulțumit de el/îl recomand cu încredere! ^.^

Am avut Norton înainte de asta, este un antivirus foarte bun și ăsta când vine vorba de detecție, doar că are prostul obicei de a restricționa diverse permisiuni de la unele programe pe care le ai instalate prin pc, iar asta fără nici o avertizare...

Am fost o lungă perioadă de timp pe ESET, iar la acesta chiar nu prea am ce să-i reproșez, și-a făcut bine treaba, iar protecția în browser este este una destul de solidă! Îl recomand și pe ăsta cu mare încredere!

Am încercat doar alea 30 zile de test pe Avast anul trecut, dar clar nu merită, consumă resurse de rupe!
Pe pc este ok, dar când l-am pus pe laptop mi-am dat seama cât de praf e atunci când am văzut că am tastatura mereu călduță, iar când am dat un ochi prin managerul de activități, mi-am luat direct cu flash! rolling on the floor
Cum naiba să țină un un i7 4720HQ (boost 3. 6Ghz) constant în 15-20% utilizare, fără să faci absolut nimic altceva, în condiția în care stă mereu la 0-3% cu restul programelor antivirus testate de mine până în prezent când nu fac nimic important...
Concluzie! Dacă v-ați plictisit de pc-ul actual și nu știți cum să scăpați cât mai repede de el, apelați la Avast, promite să vă rezolve în cel mai scurt timp posibil! rolling on the floor)

Bitdefender este primul antivirus folosit de mine care a reușit recordul de a da crash în timpul unei scanări...
Deci mă jur că antivirusul ăla e teroare când vine vorba de compatibilitate pe Windows 10! rolling on the floor

AVG nu a stat mai mult de 10-15 minute la mine pe pc, practic în secunda 2 cum am văzut că instalează în background toate drăciile lor de programe tune up etc, a și zburat! Chiar nu suport treaba asta la nici un tip de programe, nu contează dacă face parte sau nu din suita de programe necesare programului de bază, în primul rând trebuie să te anunțe, iar în al doilea rând acele programe nu ar trebui să existe! Dacă tot ai o companie mare și faci un program de genul, fă naibii totul într-un program compact și nu o suită de vreo 5-6 sau mai multe programe separate, cum văd că e moda mai nou pe la unii (părere personală)! rolling on the floor

Din ce am mai avut în trecut și m-am înțeles bine cu ele, ți-aș mai putea recomanda WebRoot și AhnLab, nu te va dezamăgi nici unul din ele! ^.^