| Alleee18 a întrebat:

vreau sa va intreb ceva fetelor.am un iubit care ma iubeste foarte mult.este sensibil si atent, imi face surprize ar vrea sa cheltuie mult cu mine, dar nu accept deoarece mie teama de reactia parintilor lui daca ar afla ca el cheltuie bani cu mine, imi spune mereu ca ma iubeste si mi a si aratat, stiu sigur ca nu ma inseala, imi suporta toate mofturile imi zice cand iese cu baietii, nu ma mintit niciodata a zis ca daca nu il voi mai placea sa ii zic si va intelege, renunta la multe daca l as ruga...chestii de genul.defectele lui ar fi:este mult mai inalt decat mine, plange daca il supar cu ceva, uneori e sufocant si mi se pare ca e obsedat de mine dar in sensul ca nu poate fara mine si nu e tocmai dragut. ce sa fac.sa raman cu el sau nu?

Răspuns Câştigător
| blue-star a răspuns:

Salut!
Nu vreau sa jignesc pe nimeni, dar cred ca tu nu sti ce baiat de aur ai langa tine.
Astazi nu cred ca mai gasesti baieti dinastia nici in filme.
Ramai cu el, dar daca te deranjeaja plansul, explica-i ca nu trebuie sa fie asa de sentimental. Spune-i ca iti place ca plange, dar ca ar fi si mai bine daca ar fi mai putin sentimentalist.
Daca tu crezi ca el nu e la fel de dragut fara tine, inseamna ca este jumatatea perfecta, ca fara tine ii lipseste acel farmec aparte.
Tu il completezi si il faci sa aiba farmecul acela aparte pe care fiecare persoana il are.
In legatura cu chestia asta:,, este mult mai inalt decat mine'' poata si tu niste pantofi cu toc, dar sa nu fie tot din ala mai mare de 5-6 centimetrii, pentru ca o sa ai dureri de picioare si o sa te simti asa de obosita seara, dupa o zi intreaga de purtat tocuri.
Sper ca te-am ajutat sa iei decizia corecta.
Take care!

10 răspunsuri:
| shtephie a răspuns:

Daca nu-l iubesti si tii la el doar ca la un prieten si nu iubit atunci cel mai bine este sa te desparti de el! El va suferi, dar spune-i frumos ca ramaneti amici happy
Si incet-incet te distantzezi usor de el!
Ochii care nu se vad se uita, dar daca el te iubeste cam greu te va uita!
Daca nu-l iubesti n'are rost sa continuati happy

| Emeraude a răspuns:

Ma intreb, oare ce are in pantaloni? Vreun buton pe care daca apesi incepe sa plangathinking
Lasand gluma la o parte, nu te sfatuiesc sa il parasesti. Ti s-a urat cu binele?

| Denisa a răspuns:

Daca tii la el da. Daca nu de ce sa mai fii cu el?

| zayidee a răspuns:

Fato, tu vrei unu care azi sa fie cu tine si maine cu alta? de ce ai da cioara din mana pe cea din par? am vazut cateva cupluri in care el arata superb, si tipa de langa el era asa pentru iesiri, decor, sex, si nu avea voie sa faca nici o pretentie. in ziua de azi ar cam trebui sa apreciezi astfel de persoane. ai putea totusi sa ai o discutie cu el, ii spui ce ar mai putea sa corecteze in relatia voastra. din punctul meu de vedere, eu spun sa ramai cu el. nu te uita doar la exterior, uita-te si la sufletul lui.

| Aasdfghj a răspuns:

Pai eu zic sa ramai cu elbatting eyelashes adica se vede ca te iubeste...si in privinta parintilor lui nu`ti face griji. o sa inteleaga ca te yubeshte enorm si de aceea cheltuie bani cu tinehappy

| lollopop a răspuns:

Sigur e baiat?
Ar trebui sa discuti cu el, sa-i spui sa o lase mai moale... Si sa nu planga ca nu-i fetita.
Iar daca nu vrea, atunci te desparti de el, si daca te iubeste cum zice o sa te vrea inapoi si nu o sa mai faca chestii din astea.
Sper ca te-am ajutathappy.

| balonashhh [;;)] a răspuns:

In primul rand nu ar trebui sa acepti happy nu datorita paritilor sai ci pentru faptul ca nu e frumos sunteti u cuplu si el nu e jukarioara ta happy el te iubeste foarte mult si nu stie cum sa ati arate asta happy de aceea foloseste acest mod in a plange nu e u defect happy si crede-ma ca daca ar fi idiferent si nu sufokant nu ti ar place trebuie sa al accepti cu defelctele sale daca al iubesti :* succes

| pisikutza20 a răspuns:

Klar ca sa ramii cu el, problema ca plinge tu poti sa-i zici in fata ca nu-i fata ca sa plinga si lui ii va fi rusine si nu va mai plinge, garantat...eu tot am asemenea prieten dar numai nu plingee

| Ana0545 a răspuns:

Sunt de parere ca ar trebui sa continui relatia aceasta... chiar daca are defectele acelea, are calitati care sunt mult mai importante. nu stiu cati baieti mai sunt asa ca el... eu zic ca merita. si poate, cu timpul, o sa fie mai bine.winking

| Ana0545 a răspuns:

Buna! Eu sunt de parere ca ar trebui sa continui aceasta relatie. Cu toate ca are defectele acelea, mai are si calitati care sunt mult mai importante si conteaza. mai rari sunt baietii ca el... nu stiu cati mai gasesti in zilele de azi. Incearca, poate cu timpul o sa fie mai bine.winking