| TheSpecialOne a întrebat:

Am mare nevoie de ajutor, asa ca va rog sa ma ajutati si sa imi raspundeti cat mai serios si complet! Eu si iubita mea ne-am despartit acum vreo 2 saptamani cand ea a plecat 1 saptamana in vacanta si nu mi-a spus iar eu am facut-o in toate felurile (proasta, de nedescris si i-am spus ca nu mai are ce vorbi cu mine). Imediat am regretat, initial m-a iertat iar apoi din nou nu a mai vrut si orice mesaj ii lasam raspunsul era: lasa-ma, uita-ma. Ieri abia am prins-o online sa vorbim si mi-a spus ca nu ma mai suporta fiindca imi bat joc de ea si ca s-a impacat cu fostul ei prieten. (Cred ca l-a inceput l-a lasat pe el pentru mine, nu sunt sigur dar 80%, asa a fost) Apoi eu am izbucnit din nou si am facut-o c*rva si om de cacao(pe romaneste) si cacao cu ochi(la fel). Apoi mi-a spus ca era dispusa sa ma ierte pana am spus lucrurile alea. Am inceput din nou cu scuze si spune ca ma uraste. I-am scris un mesaj de 3 pagini in Word in care i-am spus chiar tot. Mentionez ca atunci cand am aflat ce si cum nu am putut sa dorm 2 nopti si nu am putut manca 1 zi si ceva absoult nimic, doar am plans toata ziua. Apoi iarasi am vorbit cu ea si mi-a spus ca nu e cu nimeni, ca m-a mintit aiurea(si o cred ca nu prea avea cum sa fie cu cineva findca e mama ei in concediu si nu o lasa nicaieri). Am facut-o sa inteleaga ca nu e vina mea ca am reactionat asa, ea m-a obligat si a spus ca ma iarta dar nu ma mai iubeste si m-a intrebat insistent (4-5 ori) daca nu vreau sa ramanem prieteni. Pana la urma a ramas sa ne gandim amandoi si sa ne vedem in 2 saptamani si sa discutam frumos.

Ce ar trebui sa fac? Eu o iubesc dar incep sa nu o mai inteleg deloc, sa am anumite indoieli(nu ca ma inseala) si daca nu ma mai iubeste... dar parca nici nu as renunta fiindca e chiar o fata simpla si de treaba, fata la care visez si intotdeauna ne-am inteles perfect fata in fata, doar cand nu ne vedem, avem probleme, nu stiu de ce.(am si hotarat sa nu mai vorbim niciodata pe mess)

7 răspunsuri:
| Marya6329 a răspuns:

Copile cred ca orice fata in locul ei ar reactiona la fel....adica ce te-a apucat?
Pai cum reactionezi nu-i prea demonstrezi ca o iubesti iar ea are tot dreptul sa nu te creada cand ii spui asta, si sincer ii numai vina ta ca ai vorbit asa cu ea. Daca chiar o iubesti si vrei sa te impaci cu ea, fa ceva special pentru ea; poate o zi numai pentru ea in care sa-i demonstrezi ca o iubesti. Si controleaza-te, vezi cum ii vorbesti si demonstreaza-i ca regreti cu adevarat ce i-ai spus.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai de ce ar trebui saraca fata sa iti indure tie nervii si comportamentul primitiv?

| SkizoMetal a răspuns:

Scuze, dar dacă aş fi fost în locul ei te-aş fi înjurat până ai fi murit. Eşti idiot?! Cum să o tot înjuri aşa, şi dupătot tu faci pe victima. Tot ce îţi trebuie ţie este un control psihologic. Nervii tăi sunt la pământ, frate. Nu cred că mai aveai mult şi dădeai în ea. Stai calm, că nu te mai ia înapoi.

| Youcandoit a răspuns:

Mai bine ramaneti prieteni decat sa va jigniti cand sunteti impreuna, adica nici tie nu ti-e bine si nici ei nu ii e, mai bine prietenihappy

| r3ally a răspuns:

Daca eram in locul ei nici macar nu mai stateam sa vorbesc cu tine! happy Tu crezi ca daca o insulti esti mai barbat? Din contra! Cum poti sa mai si pui ca o iubesti cand o faci c***a sau cum iti vine tie? Fii multumit ca macar iti vorbeste, si asa e un efort destul de mare din partea eiwinking

| Maryuk해바라기 a răspuns:

Ea te-a provocat intentionat.iar tu nu ai reactionat cum ar fi trebuit ..nu o sa uite asta prea curand happy

| Danapiandi a răspuns:

In primul rand data viitoare incearca sa te gandesti de 2 ori inainte sa scoti din gura o sumedenie de jigniri. Pentru ca si daca aparent te iarta... nu o sa uite ca ai facut-o in toate felurile. si apropo: o femeie intotdeauna tine minte toate experientele neplacute si detaliile. Degeaba nu ai mancat 1 zi si nu ai dormit 2 nopti pentru ca raul facut nu se mai prea putea sterge. Iar atunci cand ai facut-o in toate felurile normal ca a spus orice numai sa nu o mai cauti si sa numai auda de tine. E adevarat ca a gresit ca nu ti-a spus ca pleaca dar si tu ai reactionat putin cam prea exagerat. Si faptul ca nu te mai iubeste probabil sa il fi spus la nervi, dar oricum datorita faptului ca ai jignit-o in ultimul fel si ai facut-o cum ti-a trecut prin cap o sa ii fie greu sa uite. Data viitoare incearca sa fi mai calm si sa nu mai faci dintr-o scanteie un ditamai incendiul.