| chocolatte a întrebat:

Vreau sa va intreb pe voi fetele daca este normal ca dupa o relatie in care am fost inselata, sa nu mai pot avea incredere deplina in cel cu care mi-am construit alta relatie? De la un timp incep sa-l suspectez la orice pas. Multumescwinking

Răspuns Câştigător
| Artemiss a răspuns:

E normal...iti e frica de ce a fost, acea faza ti-a ramas in minte, intr-un fel te-a traumatizat...si ai intentia sa suspectezi pe oricine...fie ca merita sau nu...pe deoparte e bine sa fii atenta la ce e in jur dar pe de alta te incarci tu cu ganduri rele si te chinui...
ti-a dat actualul vreun semn ca ar fi neserios? daca da fii atenta... daca nu, incearca sa nu il bagi in aceiasi oala cu fostul, poate nu merita...
ai incredere in tine si sa stii ca mai exista si baieti seriosi!(eu cunosc unul din cei 300 pe care ii stiu, inclusiv fratemeu si tatabig grin)

8 răspunsuri:
| liz23 a răspuns:

Spui ca ti-ai construit alta relatie.atunci oferati sansa sa o faci.Persoana care e cu tine nu are nici o vina pentru ce ai patit tu. E normal sa-ti fie greu sa ai incredere dar daca il suspectezi la orice pas, nu vei mai construi nimic. E greu sa o iei de la capat dupa ce ai fost ranita, dar cu timpul si persoana potrivita, se va schimba situatia.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Odata ce ai fost inselata, e greu, poti ierta dar de uitat nu vei uita niciodata, intotdeauna vei trai cu sentimentul ca in orice moment te poate insela.

| Crs a răspuns:

Da! Eu zic ca este destul de normal sa il suspectezi. Ai ramas cu acea frica de a nu fi inselata si ranita din nou...

| dada a răspuns:

E normal de multe ori ii punem pe toti in aceeasi oala... ex : baietii sunt niste porci, baietii vor doar sex etc etc

eee sa stii ca mai sunt si baieti draguti care stiu sa faca dif intre o fata si un baiatwinking cam rar dar exista whistling

| babyangel a răspuns:

Da, e normal...cu timpu vei capata mare incredere si in actualul. ai putea discuta si cu el...

| rrrrrrrrrrrrrrrrrr a răspuns:

Da este foarte normal, ar fi fost anormal sa nti pese, cu timpul vei "uita"dar increderea va reveni poate mult mai tirziu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In momentul in care ai hotarat sa incepi o noua relatie, trebuie sa ii permiti celui de langa tine sa iti castige increderea, nu poti porni cu stangul, ofera-i posibilitatea sa iti demonstreze ca este un om cu principii.

| ad3lyna_9128 a răspuns:

Pai e normal deoarece ai fost tradata. dar daca o sa ai incredere in tine si o sa incerci sa vorbesti cu el despre lucrul acesta sunt sigura ca o sa incerce sa iti castige increderea cat mai mult asta daca te iubeste cu adevarat! Bafta :*