| CarlosAttila a întrebat:

Sunt împreună cu o fata de 2 luni dar eu o cunosc de 4 ani si mi-a spus ca ma iubeste dar nu are incredere 100% in mine si ca necesita timp pentru a fi asa, e normal? E prima mea relatie de asta intreb

4 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Încrederea se obține pe parcurs.

| siriusblack98 a răspuns:

Tu ai incredere intr-un strain 100%? Daca da atunci o sa suferi mult in viata asta.Sau doar pana iti inveti lectia.

| S8N a răspuns:

Nu e nimic rau sau bun, dar daca nu se imbunatateste situatia, intreaba-te pe tine insusi daca vrei sa fi intr-o relatie cu cineva care nici macar nu are incredere in tine. De acolo ar trebui sa stii ce sa faci.

| irezistibilul a răspuns:

Cum adica o cunosti de 4 ani dar stai de 2 luni cu ea? O cunosti de 4 ani si ea doar acum recent a pus ochii pe tine sau ca sunteti prieteni de 4 ani si ati realizat acum recent ca este mai mult decat o amicitie intre voi? Daca va cunoasteti de 4 ani si vorbeai des cu ea inainte eu cred ca sunt de ajuns 4 ani pentru a cunoaste o persoana bine, sa isi dea seama ce iti poate capul, ce fel de persoana esti, cum esti si cum te comporti. In 2 luni doar acum recent a spus ca nu are incredere in tine completa? Daca a spus asa ma lasa sa ma gandesc ca ai facut ceva ce a facut-o sa piarda parte din increderea pe care o avea pe tine si de asta ti-a spus asa.
Daca totusi, nu ai facut nimic gresit poate fi o scuza, o vrajeala ca sa scape de tine fara sa te faca sa suferi. Oricum 2 luni sunt destul de relatie sunt destul de putine pentru a ajunge sa ai incredere totala in tine, dar totusi... daca spui ca o cunosti de 4 ani thinking
Dai putin timp, si vezi cum o sa continue relatia ta dupa pauza asta. Daca o sa continue.