Abh
| Abh a întrebat:

De ce vor baietii ca fetele cu care incep o relatie sa fie virgine, atata timp cat ei nu sunt?

Răspuns Câştigător
| RXN a răspuns:

Probabil din nesiguranta, din frica de a fi comparat cu partenul/partenii anterior/i in ceea ce priveste performantele lor sexuale. O alta chestie, pe care am auzit-o chiar de la un coleg de al meu, e faptul ca le e un soi de scarba, ca vorba aia, au mai trecut si altii 'prin zona', tipa nu mai merita decat luata inca o tura, nicidecum respectata.Plus ca tipele care nu mai sunt virgine au nu stiu ce mod de a gandi, n-am inteles ce a vrut mai exact sa spuna, dar cred ca se referea la faptul ca devin mai usuratice sau ceva de genul.Nu stiu pe ce dovezi spune asta, dar nici nu m-am mai complicat.Ar mai fi si ideea de mandrie, ca vezi, domle, prietena mea a fost virgina, am fost primul, etc, etc.
Oricum, modul asta de gandire mi se pare de-a dreptul jalnic. Un himen nu te face nici mai desteapta, nici mai frumoasa, nici mai capabila de a iubi.Sunt alte sute de lucruri mai importante la o femeie decat un amarat de himen.
Eu, de exemplu, eram virgina, prietenul meu nu, dar erau atatea lucruri care imi placeau la el, incat ar fi fost chiar penibil sa spun'Nu putem fi impreuna, nu esti virgin, cum pot fi cu un asemenea om?'In plus, nici nu am dat importanta, cu ce ajuta relatia noastra faptul ca era el virgin? Ah, cu nimic.Atunci ce relevanta are toata treaba asta?

14 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu toti baietii vor asta, doar cei nesiguri pe ei, carora le e frica sa fie comparati (pe de o parte) si care nu se simt suficient de barbati sa tina o femeie langa ei (si se gandesc: o sa-i fie greau sa ma paraseasca daca a fost virgina). In general, barbatii inteligenti si puternici isi doresc o femeie care sa-i iubeasca si cu care sa fie compatibili, nu pun problema virginitatii ei (sigur, daca ai o prietena de 17 ani, e normal sa te astepti sa fie virgina, fiindca asa e normal la varsta respectiva, dar daca ai o prietena de 25 de ani, nu te mai astepti sa fie virgina). Sincer, nu ma intalnit niciodata in mod real barbati pentru care virginitatea parteneri sa fie un subiect sensibil, asa ca eu am impresia ca sunt mai degraba un mit.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ca să se dea ei șmecheri. Frate pe ea eu am făcut-o prima, a fost fată mare, acum nu mă mai interesează de ea!
Bărbații pun pe primul loc sexul, sentimentele pe alt loc secund.
Sunt mulți care consideră femeia o slugă, o supusă care nu trebuie să ridice ochii din pământ dar realitatea s-a dovedit a fi alta.
Ei gândesc că sunt bărbați, se apleacă își ridică pălăria și pleacă, pe când ele rămâne niște proaste!
Pa, pa.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ți-am răspuns pe privat că doar m-ai "atenționat", @TwistedGecko.
Fiecare cu părerea și experiența sa!
Pa, pa.

| RXN a răspuns:

@wildthing, nu crezi ca exagerezi si ca generalizezi prosteste?laughingMacar putin, asa.
Un tip matur nu cred ca s-ar lasa acaparat de instinctul asta animalic. O femeie nu e nici o proprietate, si nici nu 'o regulezi', poate cel mult 'te lasa sa o regulezi'. Acum serios, mie mi se pare ca, intr-un fel sau altul, bati campii.

| Libelle a răspuns:

Nu putem generaliza.
Sunt multi baieti care poate nu au rabdare sa stea dupa fata aia ceva timp paa sa se hotarasca ea, nu au nici rabdare sa o invete.``fa aia fa ailalta nu fa aia!``
multi vor o fata care sa stie ea de la sine ce ii place unui baiat in materie de sex
si o fata virgina vor cei care vor o fata cuminte, banuiesc ca e un gand placut sa stii ca esti primul.si ca fata e serioasa, si te iubeste daca a hotarat sa faca pasul asta
si mai sunt cei care nu prea vor decat sa profite. o fata virgina deseori e mai naiva, si de si mai multe ori mica de varsta.

| Razvan a răspuns:

Imi place sa cred ca nu mai exista genul asta de prejudecati in secolul 21.Cine refuza sa fie cu tine pentru ca nu mai esti virgina, nu te iubeste cu adevaratoh go on

| wildthing a răspuns:

Pt ca desi tuturor ne place sexul, il privim ca pe ceva "murdar". Ai observat ca intotdeauna baietii spun "i-am tras-o aleia", nicidecum "am facut dragoste cu fata aia". Noi regulam, iar ea e cea regulata, deci femeia este supusa unei forme de umilire, pervertire in cadrul acestui procesul. Ne este scarba de penisul altuia si nu ne place faptul ca in fata respectiva a mai intrat si altul decat al nostru. Ai observat ca intotdeauna baietii injura de mame. De ce? Tocmai pe acest principiu... daca ii regulez mama, o supun unei umilinte. Sper sa nu arunci cu pietre. Ai vrut un raspuns sincer, iar eu ti l-am dat. Nu am avut intentia sa fiu rautacios.

| forever4you a răspuns:

Ca sa se laude apoi la prieteni dar nu toti baietii sunt asa, cel putin iubitul meu nu este asa el nu se gandeste deloc la sexhappy

| cOnTexT a răspuns:

As putea raspunde "Cine vrea o masina secondhand? laughing" dar nu pot zice asta ar fi deplasat happy

Pentru ca se spune ca daca esti virgina si faci sex cu un baiat, il iubesti foarte mult pe acel baiat, asa scapam de o grija ca ne inselati laughing, si e mult mai frumos cu o virgina smug

| Any_2443 a răspuns:

Ca sa stie ca ei au fost primii

| SturmirCloudKeeper a răspuns:

Pentru ca nu suporta sa fie comparati cu altii!

| Kolp a răspuns:

Face relatia mai interesanta, plus ca la fete prima oara e foarte speciala si vor ramane mai mult timp pe langa baietii care le-au rupt sigiliul.
Baftawinking

| Kolp a răspuns:

As putea sa te contrazic @Legiuitoarea.
Nu toti barbati sunt fara sentimente, de exemplu eu as pune sentimentele pe primul loc. Te rog frumos nu generaliza pentru ca nu e adevarat. Nu spun ca am avut si eu iesiri cand am fost beat sau dus de val, dar intr-o relatie ca sa aiba baze trebuie sentimente.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deoarece pentru ei reprezinta o satisfactiewinking De obicei baietii raman cu fata pe care o fac a lor si aceasta fiind virgina. asta insemnand o apropiere mai mare datorita naturaletei si inocentsa ei. In ziua de azi sa fim sinceri kty baiety mai sunt virgini oh go on. pentru ei` nu`i asa important. dar noi, fetele reprezinta lucrul cel mai de pretwinking
o seara frumoasasmug
SPer ca te-am lamurit:*