| nothingelsematters a întrebat:

vreau sa va povestesc ceva, o situatie in care nu m-am mai aflat pana acum si sper ca-mi puteti catusi de putin elucida mintea acum.in urma cu doi ani am fost impreuna cu un baiat mai mic decat mine cu doi ani, eu avand atunci 16ani.am stat o per buna de timp pana cand ne-am despartit. anul trecut ne-am impacat din nou si a fost din nou frumos, insa ne-am despartit si dupa aceata.precizez ca timpul petrecut cu el a fost un dar de la dumnezeu, l-am iubit cum nu am mai facut-o niciodata.in acest weekend m-a abordat pe mess, a fost ceva nou intrucat pana acum noi am fost orgoliosi si nu ne-am vb nici macar ca prieteni.am vorbit despre tot trecutul nostru si am ajuns sa plangem in fata ecranului cand am inceput din nou sa ne impartasim sentimentele si sa ne amintim totul si mi-a fagaduit ca povestea noastra a fost cea mai frumoasa din cate a trait, mi-a spus ca vrea sa ne vedem si sa vb m-a pus chiar sa promit ca voi vrea sa ne mai vedem pentru si eu mi-am dat seama ca n-a fost zi sa nu-mi fuga mintea la el.insa de trei luni sunt cu un alt baiat cu care dupa ce mi s-a intamplat in weekend m-am purtat penibil cu el, eram cu min tea altundeva, desi simt ceva pentru el.imi dau seama ca as fi in stare sa renunt la el pentru a-l avea pe celalat, pentru ca mi-e enorm de dor de vremurile trecute si el se mi-a spus ca noi in anii trecuti chiar nu ne-am dat seama ca ne chinuim despartindu-ne (facand asta din cauza parintilor nostri intrucat el e mai mic decat mine cu 2 ani si tineam secret toata relatia). v-am spus chiar nu-mi dau seama ce pot face...si inca ceva:credeti ca a vorbit sincer pe messinger? nu vreau sa gresesc

Răspuns Câştigător
| bunny112 a răspuns:

Acum de unde stim noi dac a vb sincer tu trebuie sa stii asta caci tu il cunosti nu noi.dac crezi ca il iubesti nu-l chinui pe celalat baiat iesind cu el si fuginduti mintea catre altu caci e penibil si te simti aiurea cind cine vb cu tine iar tu nu-l asculti, te simti ca un nimeni.fa ce iti cere inima.din greseli invatam insa gandeste-te tare bine ce vrei sa faci si pe cine iubesti cu adevarat.baftawinking

4 răspunsuri:
| Silviu123456 a răspuns:

Fa ceea ce iti spune tie inima.nu pot sa te sfatuiesc.pentru ca dk spun sa il lasi pe actualul poate fostul a facut misto dar dk ramai cu actualul si nu a facut misto...E alegerea ta alege doar cu sufletulwinking

| nothingelsematters explică:

Si aveti vreo idee despre cum sa-mi dau seama ca nu a facut misto.pentru ca e destul de important sa stiu.presimt ca vom mai vb online si vreau sa vad aici

| Didy94 a răspuns:

Trebuia sa va intalniti si sa povestiti fata in fata nu pe mess pentru ca nu ai certitudinea ca vorbea sincer. Intalniti-va si povestiti si daca nu stii pe cine sa alegi fa-ti un tabel cu avantaje si dezavante la ambii tipi cu care esti. Tine cont ca de tipul asta te-ai mai despartit de 2 ori si desi a3-a oara e cu noroc daca s-a ajuns totusi la a3-a oara...happy

| Geoldes a răspuns:

Sincer nu cred ca a vb sincer, nu e un motiv parinti sa te desparti de pers iubita, probabil el vrea cu totul alceva de la tine sex si poate vrea sa dmonstreze ca el poate sa te aiba oricand ...pentru ca tu inca ti la el ...si eu mai faceam de astea in trecut sa ma laud prietenilor cat de mare macho sunt eu, dar in schimb imi bateam joc de acea fata acum chiar imi pare rau, parerea mea ar fi sa continui relatia cu noul iubit