| amyeuuu a întrebat:

Buna vreau sa va pun cateva intrebari sau doar una mai intai sa va povestesc pe scurt sunt o fata timida uneori cand vine cuvatul te plac te iubesc etc. din martie am inceput sa plac pe cineva dar acelcineva nu stiu deca ma place inainte imi zambea incerca sa vb cu mine etc dar eu sunt cam rusinoasa si off ma rog apoi defiecare data prietena mea imi zicea ca iarasi se uita la mine si eu cand ma uitam la el imi zambea dar de la un timp cand ma uitam la el incerca sa isi miste privirea in alta parte si acum in momentul de fata nu se mai uita la mine foaarte putin vorbeste cu alte fete care sunt de varsta luietc...dar cand ma hotarasc sa-l uita GATA cu el si el cand vede ca nu ma mai uit la el si nu mai vb incepe sa s bage inseama si sa vb el cumine si se uita mult la mine NU mai suport viata asta sunt anca doi baieti care se tin scai dupa mine dar eu nu il plac pe el ce sa fac ajutati-ma va rooooggggggg din suflet

Răspuns Câştigător
| HeadUpAndSmile a răspuns:

Mai întâi, nu vreau să o iei ca pe un reproş, dar încearcă să scrii mai corect grmatical deoarece abia am reuşit să înţeleg ceva.
Acum, în legătură cu problema ta; cred că ar fi cazul să mai laşi la o parte din timiditate, pentru că vorba aia "cu ruşinea mori de foame". Nu o să te mint, nici eu nu sunt mare tupeistă, din contră, chiar obişnuiam să plec din locul în care se afla persoana de care îmi place, evitam să vorbesc cu el, cine ştie cum pe mess. Şi târziu mi-am dat seama că timiditatea nu-şi are rostul. Trebuie doar să-ţi iei inima-n dinţi şi să-i spui ce simţi, mai ales că dă semne că şi el te place.
Am făcut mari progrese, gândind că o să am enorm de pierdut cu timiditatea.
Mult succes! :*

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu cred că şi el te place, şi vorbind cu alte fete încerca doar să te facă geloasă. Încearcă şi tu să vorbeşti mai mult cu el, şic u timpul vă veţi apropia.
Succes!

| DaniAdrian a răspuns:

Pai de ce nu inerci sa-i cunosti pe amandoi sai o sa vezi care e mai potrivit pentru tine, sua daca vrei sa te arunci cu capul inainte, incearca sa vorbesti cu baitul de care tie iti place, si sa ai grija sa nu urmareasca altceva, baietii din ziua de azi sunt atat de redusi mintal incat au ajuns sa gandeasca numai cu capul intre picioare iar cel de pe umeri are mucegai in el, pacat. succes