| Sebi00 a întrebat:

Buna vreau sa va pun mai multe intrebari legate de masa musculara :
1. E bine daca beau lapte gol direct din frigider(mili) pentru proteine daca nu explicativa
2. Ce e bine sa mananc ca sa cresc in masa musculara dar din astea de casa oua... din alealaughing
3.Cum si ce trebuie sa fac ca sa imi fac un piept frumos am pieptul destul de dezvoltat dar nu foarte. nu stiu ucm sa zic cu forme. va rog helpo funda :X:X

Răspuns Câştigător
| crisxd a răspuns:

E bine sa bei/mananci lactate, pentru ca au multe proteine big grin. Daca adaugi si cereale ar fi si mai ok!
Ca mancaruri gatite iti recomant carnea fiarta! In special pieptu de pui!
Fa-ti shake-uri cu albus de ou si lapte (asta daca nu ti-e scarba, dar eu mereu imi faceam), pe care sa le iei dupa antrenament.
Fac sala si eu de un an jumate. ia si baga la piept de toate.cu bara, fluturari, gantere, cu serii de cate 12.
Si, in final. daca vrei poti lua si proteine (prafuri) ca sa cresti la inceput, si dupa aia le lasi si te mentii natural.
Spor la lucru! big grin

| Cosmin86 a răspuns (pentru crisxd):

Si cu prafuri tot natural e

1 răspuns: