| Iubiiitzica a întrebat:

Vreau si eu definitia dragostei din punctul vostru de vedere. Ce este pentru voi dragostea si cum va manifestati in timp ce iubiti :*! fundita la cel mai emotionant raspuns :*

Răspuns Câştigător
| Ochiverzui a răspuns:

Iubirea e cel mai minunat si cel mai dureros lucru de pe acest pamant. Cand iubesti nu gravitatia te mai tine pe pamant ci acel cineva.e ca un drog care chiar daca stii cati poate face rau tot il ai si tot il doresti. iubirea te face uman, iti da un suflet.o iubire adevarata e ca o noua inima, ca un suflet renascut pe care il castigi din iubire.Asta e dragostea pentru mine si chiar de mar ucide tot nas renunta la ea ca as ramane fara inima. pupyky

10 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

Ce este iubirea pentru mine? Ei bine nu situ cat de profund ti se va parea parerea unei copile de 13 ani, insa pentru mine iubirea este acel sentiment care ne face sa tinem mai mult chiar fata de noi insine la o persoana, incat sa ajungem sa facem anumite compormisuri pentru ea renuntand la altceva ce ne-ar face pe noi fericiti. acea persoana fiind un frate, o sora, un prieten, sau o oricare alta ruda si de ce nu, ca tot ne aflam in perioada in care noi astia mai prichindei ne grabim sa crestem, chiar un iubit sau o iubita. Despre cum mi-o manifest? Pai... spontan, cand ofer iubire ofer pentru ca asa simt si o fac asa cum imi vine in acel moment, nu stua sa cuget o ora inainte, depinde de situatie si de persoana.

O zi buna!

| BeAmazing a răspuns:

A iubi = a suferi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai frumos si nobil sentiment, care iti infrumuseteaza viata, cel mai dorit, visat, asteptat, cel mai cautat, dar si dureros. Iubirea este inceputul si implinirea, sfarsitul si disperarea. Cand intilnesti iubirea, simti ca esti unic, ca ai aripi si poti zbura, traiesti extazul in gradinile fericirii, te lasi purtat de barca vietii pe valurile albastre stralucind in soarele arzator!
Cand o pierzi iti sfasie sufletul de durere, te arunca in tenebrele celei mai negre suferinte.
In fine, Nimic nu e mai puternic ca iubirea. FARA IUBIRE ESTI UN NIMIC, UN BOB DE NISIP IN CLEPSIDRA VIETII CE DISPARE IN NEANT, IUBIND CUNOSTI FERICIREA, IUBIND CUNOSTI DISPERAREA, IUBIND TRAIESTI, IUBIND MORI.

| onlyagirl a răspuns:

Atunci cand esti cu persoana pe care o iubesti nu iti mai trebuie nimic,cand simti fiori de fiecare data cand auzi telefonul sunand crezand ca e El/Ea,cand uiti de toti,tot si toate,cand esti stangace din cauza faptului ca gandurile zboara,atunci cand nu mai conteaza nimic decat sa ii auzi respiratia fara a-ti spune nimic, cand tot ce e in exterior e inexistent, cand timpul nu mai are valoare, cand lucrurile pe care esti in stare sa le faci pentru acea persoana nu au limita, cand totul se rezuma doar la 2.:X

| onlyagirl a răspuns:

Atunci cand esti cu persoana pe care o iubesti nu iti mai trebuie nimic,cand simti fiori de fiecare data cand auzi telefonul sunand crezand ca e El/Ea,cand uiti de toti,tot si toate,cand esti stangace din cauza faptului ca gandurile zboara,atunci cand nu mai conteaza nimic decat sa ii auzi respiratia fara a-ti spune nimic, cand tot ce e in exterior e inexistent, cand timpul nu mai are valoare, cand lucrurile pe care esti in stare sa le faci pentru acea persoana nu au limita, cand totul se rezuma doar la 2. :Xcand te daruiesti total, fara a astepta ceva in schimb...

| bursuc001 a răspuns (pentru onlyagirl):

OffTopic ( scuze ) :

onlyagirl - Verifică-ţi setările profilului, că nu mă lasă să-ţi dau mesaj privat şi nu pot să-ţi răspund la mesajul trimis în privat!

Intră în Meniu la "Editare profil" şi la rubrica "Vreau să primesc mesaje de la" SETEAZĂ : toţi membrii TPU, apoi mai dă-mi un mesaj privat scurt ( de confirmare ) şi îţi trimit răspunsul la cel anterior!

| LaLaLaAM a răspuns:

Fiecare fiinta iubeste si fiecare iubeste si intelege iubirea diferit. Eu consider ca iubirea e ceva uimitor. Chiar daca are si parti rele...totusi...omul a fost creeat sa iubeasca. Dragostea e ca o floare imbobocita, care pe parcursul vietii, devine o floare parfumata cu multe petale si taine.

| ZakkyRock2 a răspuns (pentru LaLaLaAM):

E ceva groaznic aproape toata iubirea ta se v-a transforma in tristete

| Evil1nside a răspuns:

Dragostea este o catastrofă magnifică: să ştii că te îndrepţi cu toată viteza spre un zid şi totuşi să accelerezi; să alergi către pierzanie, cu zâmbetul pe buze; să aştepţi, plin de curiozitate, clipa când se va alege praful de toate. Dragostea este singura decepţie programată, singura nenorocire previzibilă, pe care o vrei mereu şi mereu.winking

| adeeeeeeeeeeeee a răspuns:

Pentru mine dragostea este sentimentul cel mai dureros si totusi cel mai frumos...Cand iubesti ti se formeaza o lume mica unde te simti ca in al 9'lea cer.Cand afli ca persoana iubita nu te place lumea ta mica se distruge.Eu sunt cat pe ce sa patesc asta.