| Meryem027 a întrebat:

Ce inseamna, pentru voi " a iubi "? Care ar fi definitia acestui verb din punctul vostru de vedere?happy

Răspuns Câştigător
| Cσσкiє a răspuns:

A iubi înseamnă, automat, a respecta. A iubi înseamnă sinceritate, suferinţă, fericire, tristeţe, tratare de la egal la egal. A iubi înseamnă să te gândeşti la el (ea) cel puţin odată pe zi, a iubi înseamnă a ierta, deci înseamnă şi "a greşi".

5 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

A iubi este sinonim cu a lupta pentru ce vrei, cu a oferi libertate partenerului si in ultima instanta cu a fi fericit.Desi de ultima ma cam indoiescthinking

| carminaburana43 a răspuns:

Eu pot iubi numai ciond simt ca si eu sunt iubita.Este cel mai fericit lucru ce i se poate intimpla unui om in viata, este motorul vietii si datator de energie si fara vitamine si energizante.Cind iubirea iti lipseste recurgi la vitamine si energizante. Dar unde dragoste nu e nimic nu e.

| andrei a răspuns:

Pentru mine nu are definitie e un sentiment

| JuLien a răspuns:

Iubire=o reactie chimica in encefalul stang al creierului

| sarah95 a răspuns:

A iubi inseamna a tine la aceea persoana foarte mult, a iubi e un cuvant frumos care te face foarte fericit cand il rosteste persoana iubita, a iubi e un lucru minunat.