| Academicianul a întrebat:

Vreau si eu niste alinturi/complimente pentru prietena mea. As fi recunoscator daca as primi cateva frumoase, serioase, si de ce nu potrivite pentru o ocazie speciala.
As vrea sa mai specific ca este pianista.
Multumesc anticipat.
Celor cu cele mai frumoase cuvinte scrie, dau funda.

Răspuns Câştigător
| Vanesucu a răspuns:

Pai...in primul rand nu cauta apelative prea siropoase. INcearca sa fii romantc dar in acelasi timp si comic... (fetelor le plac baietii care reusesc sa le faca sa zambeasca) atentie : sa nu faci glume proaste!
Am inteles ca e pianista asa ca strig-o :
Cantecelul meu, artista mea, etc. ( scuze doar asta mi-a venit in cap)

Sper ca te-am ajutat...
Succes!

3 răspunsuri:
| SexyCioco a răspuns:

Pui
Iubhita
Bobo- de la bombonik
Zuzo, zuzi
piticu meu, pitik mea
pisa - de la pisi
pisicuta, pisi
ursuleata laughing
piu - derivat de la pui
baby...
bebe

| d3nisa202 a răspuns:

Pufoshenie, Frumusete, alintatura happy, viata mea, splendoare, chiftelutalaughing, steluta, ursulet, albinuta, vulpita, puisor si numai stiu laughing Sper ca te'am ajutat putin :*

| yomisam a răspuns:

Gandeste si singur ca doar esti academician laughing