| TVDxDamon a întrebat:

vreau si eu niste statusuri despre orice care sa nu aiba rima! Dau fundoc, URGENT!

Răspuns Câştigător
| Lamaitzza a răspuns:

~ Putem spune ca ne stim din totdeauna • In momente grele ne-am intins una alteia mana
~Sa pretuiesti mai mult dragostea ce ti se ofere decat cea pe care trebuie s`o cuceresti!
~"Lasa sa mai treca cativa ani , sa vezi ce buna se face ea...atunci o sa spui `ahh, ce n`as da sa fie iar a mea!`"
~Pe baietii de astazi sa-i culegi cu sacu`
Si frumos impachetati sa-i trimiti la dracu` .
~Niciodata nu suntem atât de învinsi sau atât de învingatori pe cât ne consideram singuri.
~Nu cred ca persoanele ajung sa se schimbe, odata cu trecerea timpului.
In general ,insa timpul ne demonstreaza cum sunt ele in realitate...
~Ne mintim pentru ca ""äsa trebuie ""...
.~Daca nu greseam , lacrimi nu aveam , astazi pe fata ...
~Ne leaga prea mult timp, prea multe n-ai cum sa le stergi,
Dar incepi sa uitzi tot ce-a fost mai frumos si gresesti
~Invata-ma sa ma port sau invata-ma sa te suport.
~Sji daca sunt O cOpila, ce? Sji daca ma enervez repede, ce? Sji daca vorbeS
c mult si prOst ce? Sji daca te iubeSc, ce? Oricum tu nu vei intSelege
~Iubirea în general e ca un joc de car?i Vezi cum le împar?i ca o sa prime?ti dragoste din par?i.
~ ? Esti asa de scund, ca daca incepe sa ploua tu vei fi mereu ultimul care afla.~
~ Cum de esti aici? Credeam ca la Zoo inchide noaptea !~
~Nu-i asa ca iubesti natura, in ciuda ceea ce ti-a facut tie?~
Scoate-ti masca de pe fata, nu crezi ca e cam devreme pentru Halloween?~
~ poti sa vi apoi sa pleci dar te rog pe bune de data asta daca pleci pleaca undeva in lume stiu ca nu te mai am si nu imi pare bine dar mai bine ma impac cu ideea decat cu tine
~Nimic nu mai conteaza, acum sunt pe un alt drum.
~Ce mult te-ai schimbat, dar nu in bine. eu nu te-am lasat. dar tu pe mine ? m-ai lasat cand mi-a fost greu. chiar de imi spuneai mereu. ''nu te las sufletu' meu !''!
-O vezi cum pleaca, cu ochii goi . Esti prea mândru sa o opresti . Crezând ca vine inapoi .
~Si da , uite ca lumea a avut dreptate când spunea '' nu va potriviti , luati-o pe drumuri separate
~Cand vine vorba de el , sunt o persoana egoista:X
~Daca lacrimile mele te-ar aduce înapoi , as plânge si zi si noapte sa fim iarasi amândoi.
~Cine-mi mai aduce o floare , când vrea sa-mi ceara iertare? Cine-mi mai saruta acum , buzele ca un nebun? Cine-mi mai lumineaza viata , când ma trezesc dimineata?
~Caut inima ? sa cumpar pentru un baiat ce n-are asa ceva , care nu stie ce-nseamna sa iubeasca si ce este dragostea
~Suport orice durere , orice problema depasesc , dar când vad ca plânge ea înnebunesc.
~El ma asculta când în sufletul meu începe sa ploua
Si chiar de-l supar uneori nu-si doreste-o tipa noua.
Ramâne lânga mine si când nu stiu sa ma comport
Si nu îmi cumpara flori , stie ca nu le suport?
-Ai facut lucruri pe care .poate acum le regreti . Dar daca nu inveti din greseli o sa le repeti .
-Trecutul e istorie.Viitorul fantezie,iar prezentul trece zi cu zi. ;-<
~Si poti sa tipi,ca nu te aud si poti sa plangi,ca nu te vad si poti sa pleci,ca nu te caut
~Nu vei avea niciodata o a doua sansa pentru a face o prima impresie.
~Nu în?elegi ca tu ma faci sa am mii de draci? La început încercai sa ma-mpaci , dar acum nu mai taci!
~Esti frumos si la fete ai lipici , dar eu nu te bag în seama , na! sa te oftici
~Si adu`ti aminte de mine ca am fost cândva lânga tine.
~ Femeilor le plac barbatii tacuti pentru ca au impresia ca le asculta.
~ O vorba buna poate tine de cald trei luni de iarna… "
~Chestia haioasa la acest status este ca, in momentul in care realizezi ca acest text este fara sens, este prea tarziu pentru a te opri din citit.
~Unele lucruri nu se pot explica happy
~Si de cele mai multe ori , cele mai puternice certuri pornesc din cele mai mici prostii ...

~ Voi ne mintiti, noi ne mintim, ca nu
ne mintiti, va multumim. Macar daca nu ati avea si zambetu` ala cretin.
~#Îmi amintesc bine acea zi de vara , dar nu mai conteaza , caci acum e iarna. Acum am sa-ti vad zâmbetul printre mii de fulgi , si-am sa te vad prin zapada cum fugi , la mine s-ajungi ?
~Ramai copilul vesel indiferent de adversari . ca lumea e mica pentru atatia oamenii mari winking !
~"Ochi pentru ochi si lumea va deveni oarba"
~Sa nu uiti niciodata:
Sa nu faci femeia sa planga, pentru ca Dumnezeu ii numara lacrimile.
Femeia a fost facuta din coasta barbatului, nu din picior, ca sa fie calcata, nu din cap, ca sa-i fii superior.
Ci dintr-o parte, ca sa fie egala cu tine, de sub mana, ca sa fie protejata de tine si langa inima, ca sa fie iubita de tine!
-Esti doar un tanar actor plin de talente,excelezi la capitolul lipsa de sentimente.
~Sânge apa nu se face , sora tot la sora trage ? .
~Se întâmpla iar , a câta mia oara? A câta mia seara? Cuvintele sunt grele si au început sa doara. Privirile sunt rele si nervii au început sa sara.
~Te-am vazut doar de câteva ori fata în fata , si parca te cunosc de-o viata. Parca stau cu tine de ani de zile , asa tare m-am obisnuit cu tine ?
~Iubire , tu ai amanta , ca prea te porti la cravata. Si de-o saptamâna-ncoace , te îmbraci la 4 ace.
~Daca n-ar fi fost asa , n-as fi spus la nimenea. N-as povesti ce n-a fost!
~Am cautat o viata-ntreaga , pe cineva sa ma-nteleaga. Si când speranta mi-am pierdut , în fata mea ai aparut ?
~Tata vreau sa-ti spun ceva , dar te rog nu ma certa , m-am îndragostit de cineva. E-un baiat de cartier , si-are mare caracter , si vreau sa ma mut cu el
~Nu lasa în jur sa se vada ca te doare ceva , fiindca imediat cineva va profita. Daca vrei sa plângi , fa-o singura în casa. Nu spune nimanui ca oricum nu-i pasa.
~Cenusareasa e dovada ca o pereche de pantofi îti poate schimba viata
~Fac mereu pe indiferenta , tu faci pe desteptu'.
Nu ne-am nascut avocati ca sa începem cu dreptu'.
~Îmi zice mama sa ma marit
Sa-mi fac si eu acolo un iubit
Sa ma las de nebunii si de ieseli
Ca fac mereu numai greseli.
Îmi zice sa ma pun pe învatat
... Ca numai cluburi am în cap
Si sa mai las golanii
Ca-i cheltui la tata banii.
Sa-mi gasesc un baiat destept cu facultate
Sa am si eu ca alte fete , aspiratii-nalte
Ca sa ajung în viata o femeie calumea
Ca ma stie de nebuna toata lumea.
~#Suntem genu' de fete care stim ce-nseamna distractia , prietenia adevarata , si cum e sa suferi câteodata! Am fost si suntem mereu împreuna , pentru ca suntem normale într-o lume nebuna!?
-Ca sa fi fericita iti trebuie putine lucruri ! Important e sa le ai! Iar eu le am
~Lacat la inima-am pus si cheile le-am ascuns , sa nu poata nimenea sa mai intre-n viata mea.
~Plângi ca prietenul tau te-a parasit? O sa gasesti o gramada ca el , si nu plânge! Poate cineva se va îndragosti de zâmbetul tau.
Te uiti în oglinda si-ti spui ca esti urâta? La naiba! Esti cea mai frumoasa , esti unica. Nimeni nu-i perfect. Toti suntem speciali.
Vrei sa fi mai buna? Poti fi , dar mai bine fi tu însati! Sunt defecte dupa care unii sunt înnebuniti.
Nimeni nu te iubeste? Stai linisita! Exista si cineva pentru tine. Poate nu va aparea acum , da’ va aparea cândva
-Stiu ca nu sunt singura chiar si atunci cand sunt !
~A venit iarna , afara e frig , soarele se ascunde un pic. Dar iubirea ramâne indiferent de anotimp ? .
~Daca sti~Ardeam sentimente cum ardeam tigara si astfel trenul bucuriei mi-a parasit gara
~Ardeam sentimente cum ardeam tigara si astfel trenul bucuriei mi-a parasit gara
~Cand am avut toate raspunsurile,intrebarile s-au schimbat.
~Unele lucruri nu se pot explica happy
~Femeia nu este inferioara barbatului,nici superioara lui iar de egalitate nici nu poate fi vorba happy
~Îmi doresc un rai si pentru aia putin rai putin buni , pentru aia putin linistiti putin nebuni.
~Treci peste tot ce a fost un hop în viata. Vor urma si altele , tu doar priveste în fata !

~Te-am luat sa te cresc ca pe-o sora mai mica.si-nca te iubesc la fel de mult ca-n prima clipa.ai mei te-au acceptat exact asa cum esti.frumoasa cand estri trista, frumoasa cand zambesti.daca-as pputea nu ti-as da drumu niciodata tusa'mi promit ca ne-ntalnim si pe lumea cealalta
~Ai fost acolo cand` nimeni nu ma auzea Tu` ai fost unica sperantsa a mea

.Eu îti dau zilele mele , sa faci tu ce vrei cu ele. Dar din toate zilele , te rog mai lasa-mi o zi! Si atunci sa te pot iubi ?
~Ea ma face sa fiu o fata mai buna. Ma-nvata sa iubesc sincer. Ma ajuta sa spun întodeauna adevarul , si atunci când gresesc sa-mi cer iertare. Ma face sa zâmbesc mereu , indiferent de situatie si ma face sa-mi doresc sa ramân alaturi de ea cu fiecare cuvânt. Ea e cea mai buna dintre cei mai buni,ea e Clau a mea;
~Când îmi place si mie de cineva , apari tu
~Arunca ursuletul din brate , sterge-ti lacrimile , ridica-te din pat , spala-te pa fata , aranjeaza-te si îmbraca-te frumos! Cât sa mai plângi dupa el , cât sa mai suferi? Lui probabil nici nu-i pasa , nici nu se mai gândeste la tine , probabil e cu alta , ca de obicei. Nu te merita! Esti prea buna pentru el! Meriti ceva mai bun. Nu ai idee câti ar vrea sa fi a lor. Nu mai privi înapoi , pentru ca nu ai sa poti sa vezi ce este în fata , niciodata! Asa ca asculta-mi sfatu’ , papusa , da-l dracu’ ca-i dulce lacrima ce curge , da’ mai bine sa curga a lui! O sa-i para rau si-o sa regrete când te va vedea cu unul de o mie de ori mai bun ca el. Si atunci va fi razbunarea ta si nefericirea lui. O sa moara! Credea ca se poate întoarce la tine oricând , dar nu! Îi vei dovedi ca poti si fara el si o sa-i para rau ca te-a pierdut. Deci pâna la urma faci cum zic eu ?
~Ranile pe suflet manifesta un alt tip de durere , indiferenta lui o face sa zbiere
~Iau perna în brate , te-astept suspinând
Si stiu ca-mi lipsesti mai mult ca oricând
Dar traiesc visând
As da orice ca sa vi
Mi-as da sufletul , sa stii
Nu mai pot continua
Fara tine viata mea
Nu mai este cum era
Nu mai simt iubirea ta .
~Te vad pe fiecare strada si trotuar , fara sa stiu pe ce strada sunt macar. ?
~Când aud : '' putem ramâne amici '' , e ca si cum mi-ar spune mama ca mi-a murit câinele dar pot sa îl pastrez.
~ Ea E Langa Mine Cand Problemele Sunt Multe Si Tot Ea E Singura Care Are Rabdare Sa Ma Asculte Te Iubesc Si Punct!
~Nu mai fugi cand toate dor, cea mai buna medicina e sa plangi uneori!
~Femeile se aranjeaza si se fac frumoase pentru ca, din pacate, majoritatea barbatilor au ochiul mai dezvoltat decât mintea!
~Dezamagirile,jignirile,greutatile epuizante care iti tin nervii incontinuu incordati iti rapesc parti din tot ceea ce inseamna frumusete,tinerete,gingasie si bunatate.Cu fiecare suferinta simti cum ti se formeaza in jurul inimii o crusta de amaraciune.Ti se oteleste sufletul iar mintea ta incepe sa ia doar hotarari reci,logice,fara nicio urma de emotie…

~Eşti un hoţ de dragoste şi te iubesc fetele , dar o zi mare-a venit , şi tu te-ai îndrăgostit ♥♥.
~
Întreb pe toată lumea de tine , să văd cum te simţi , dacă eşti bine. Oare tu ai uitat de mine? Sau alta e-n locu' meu? Alta-i pe umăru' tău? La alta-i spui : *pui , te ador*? Dar ea-ţi spune ca mine de mă-nşeli te-omor?*
~ Îţi spun adio , rămâi cu ai tăi tovarăşi. N-am de gând să te-aştept nopţi iarăşi. Să plâng în hohote cu perna-n mână , fără ca nimeni să-mi spună noapte bună. FUNDA ? puppy dog eyes Hai te rog batting eyelashes

4 răspunsuri:
| dincolodevise a răspuns:

Secretuu` este s` risti, s` te simti binee` sh s` castigi !

În jocul ăsta nu îmi e frică...sunt amantă , iubită si amică . poate lumea crede că sunt sora ta mai mică , fără să stie că eu pentru tine sunt unică.

Traiesc intr-o Lume Perfecta. Fiecare Produs are`o Eticheta.•

●Sa fii capabil sa vezi realitatea.este un mare dar. ●

xD | invidia dOare =). sunt prea tare b-) ! |
#. Timpu` se scurge`n [RELUARE] . =X

.Oricine are dreptul sa fie prost , dar unii abuzeaza de acest privilegiu` ! =]

.N`am nevoie de diamantele tale Ca sa stralucesc ;X

.•[O faţă de [PRINŢESA] !
Un corp [INDECENT] !
Şi un stilou`.
Să mă induci în [TESTAMENT]!•

.FrumusetSea nu` se maSoara.
Ea se apreciaza din vedere :]

.•Nu arunc cuvinte inainte ;]
Ca lucruri ce se simt :]
Nu` se spun prin cuvinte`!•

.•Profiita de fiecare clipa` =]
Ca`n fiecare paradis =X
Exista cate`o ispita =P•

•te`ai sătuRat Să'ţi pui viaţa Ca o întrebaRe.
ţine CapuL SuS, ChiaR daCă dOARe taRe.• .

•De obicei,ii citesc rapid.
Pe cei care`mi Zambesc
Sh` de fapt nu ma inghit ;]•

Ptr. totdeauna el va ramane [VIATA] mea
Voi da totu` , sh` daca e sa cad .
Ma voi ridica ! ]

.Decat sa le dau satisfactie .
Celor ce vor sa ma vada cazand !
Mai bine. ma daram singura ;]
Sh`o sa cad razand ! =]

. Ink` 0 data, iar sh din n0uu`, t` fac high cand tuu` t` simti l0w
Aduti aminte cand spuneai '' Nu voi fuma . voi fi cuminte '' . Te apasa acum constiinta care inca te mai minTe . . Sh nu`i nimeni langa tine kRe sa te alinTe .
Xx . [[`tsi-ai Luat`o in cap`.
Ce`pacat`! .
Acum`esti mai de cacaTh`. ! winking
. ce s`a intampLat`? surprise
tsi-as fi spus`ca te`iubesc`.
da ***`. n`ar fi rimath`! ]]

• … pentru fanii mei un simplu Te-am pupat si la revedere!

;x .plαng ιn ħoħotє dє rαs . dαy єvєrydαy . αuzι bєy.[ !? ]. ħєy ! 'tє`n mortιι tєι.[]. ;x
• Nimeni • Nu poate fi la fel ca tine ! • Tu imi dai incredere in mine ! •

•Mereu vei cauta la o alta Ea • Ceea ce adorai la mine candva •

• Vii • Pleci • Mi`e totuna • O sa fie altu`n locu tau • Intotdeauna •

"• N`ai sa potsi pleca fara voia mea • Dar daca`ai sa pleci • Eu te voi urma •"

• Nu inghit in sec • Inghit in demisec • Urmatoarea lege o astept direct • Ma exprim sa intelegi mesaju` • Eu nu`s mata sa`mi cenzurez in fata ta limbaju •

• Am vrut sa uit tot ce'a durut • Sa intorc pagina si sa spun: A trecut, • Nu'mi pasa ce'a fost candva • Sunt alta acum • Si alta e viata mea •

Face pe inabordabila, e un joc ce`l face des, isi joaca bine rolul, inocenta si chip pervers

E o p0veste trista, nu ‘ 0 gasesti in nici ‘ 0 revista, nu ‘ 0 gasesti in ziare , la televiz0are fiindk ‘ adevaruu’ d0are winking

Sunt o bomonik roz cu fundita si culori.talentu meu din totdeauna sa am fite .nu-i niciuna sa-mi ia locu e cam greu asta e teama copilor!

• Hai ßye`ßye.Ramai ca bine.Vezi ca intreaba c*****e de tne [].
• Si imi pare rau de tot ce s`a intamplat stii bine.Cel mai mult imi pare rau ca am pus suflet pentru tine !
• Esti patetic si tu stii.nu mai cred in jucarii.tu mereu crezi ca pun botu’.hai c’o faci pe idiotul
• ak vrei sa mai spui ceva ...SPUNE ! si daca vrei sa pleci .Pleak pe bune .
• Te maturizei prea greu ...sa stii ca nu sunt ma`ta sa te iert mereu
• MinTe-Ma dAr MinTe-Ma FrUmos...Dak tOt o FaCi Fa-O peRicuLoS
• EsTi Un sCumP DAR ieFtin La vRajEaLa SI eStI FRUMOS dOaR pE DinAFaRA"
• Ce te face sa crezi ca el era "The One"? N'ai gresit cu nimic, ia'o ca p'o lectzie. Nu'tzi jura ca n'o sa mai iubesti. O sa fie altul, poate tu o sa'l ranesti! !"
• Greu,Si Stii Ca Am Dreptate.Am Tinut Capul Sus Si Am Mers Mai Departe...Nu Ma Intereseaza Ce Crezi Despre Mine,Inainte Sa Spui Ceva...Uita`te La Tine
• Du-te-ncet si vino tare pentru mine n-ai valoare...
• Frumos era la iceput cand ne-am dat mana si ne-am indragostit: pe draq ... tu de mine eu de altul.
• Nu Ma Crezi In Stare ? ... Nicio Problema , Nu Ma Cred Nici Eu... Dar Fereste`te De Ziua`n Care o Sa Prind Tupeu! ."
• Si daca el nu o sa-mi mai zica "Noapte buna!" . Si daca nici pe strada nu o sa-mi mai zica "Buna!" . Am prietene care ma suna sa-mi spuna: "Fataa, esti de 1000 de ori mai buna!
• Nu inghit in sec • Inghit in demisec • Urmatoarea lege o astept direct • Ma exprim sa intelegi mesaju` • Eu nu`s mata sa`mi cenzurez in fata ta limbaju •
• Vreau tot sau nimic, nu ma complic, sti ce zic ? E primul fum si primul` loc in Rai pe care l`am prins!
• "Cand imi trageai un zambet sictir spunandu`mi " Hai ma lasi ? " Acum roata se intoarce fraiere Tu esti prostuu` care ma iubeste eu sunt nesimtita care` te amageste
• Sunt ce dOreSti`, ce` priveSti , Dar ce Nu pOtzi` avea __ Hei , c regeti aCu' mai mult ? SanSele care le'ai avut sau c ai pierdut? b-)
• Priveste-ma atent ,Si poate cu regret. ! M-ai vazut cu el ,si te-ai uitat inSistent.CrEdeai ca voi suferii?!Acum nu mai plang,Acum rad, Sa stii !
• Mii de vOci in capu` meu imi spun :''Heyy !Incearca sa te aduni !''.Si prOmit din nOu , sa nu mai cred in prOmisiuni ! ;x *
• -Am nevoie de tine…….te vreau…offline.
• - Ai plecat ? Ma doare-n pla . . Ne`ntalnim ? Nici n`o sa-ti zic "buna" !
• De azi azi iti spun "PA" . Si nu mai existi in viata mea Stiu ca daca te uiti la mine Nu o sa iti para deloc bine Nu m`ai iubit . ti-ai dat seama ca ai fost un nesimtit !

Nu te SuPaRA baiatu meu nu-i nimic de kpu taw.Nu vezi cat ai dekzut.Umbli cu ‘FeTe’ care se f*t…M’ai lasat p mine pentru ea.N’am sa te iert in viata mea.
♦Imi Spuneai K Sunt Un Inger Pentru Tine…st cuv cu care u inima mi-ai frant,acum stiu ca-n serile senine,uneori sh ingerii mai plang
♦Te uiti ca Fraierul in trecut.Abia acum Iti dai Seama ce`ai Pierdut.Cand ma Vezi ca Zambesc frumos. Iti dai Seama ca esti cel mai mare Prost !
♦cine ne iubeste ok cine ne barfeste ne pisham pe ei
♦Sunt m0ftur0asa uneori.Chiar dk`n`am nc` un m0tiv.Sunt mult prea rasfatata une0ri.Dar niciodata asta nu-l va deranja.El ma iubeshte asa.
♦Razbunarea nu-mi aduce satisfactii.insa indiferenta mea ti-o daruiesc cu multa dragoste}{De ce sa plang atunci cand pot sa rad?
♦Am ramas la fel de innocenta.diferenta este ca acum nu imi mai este frica de aparenta…iubesc p cine ma iubeshte.
♦Am invatat sa respect .ea respecta doar banii.am invatat sa lupt singura.ea e zero fara tati si mami.stii ca u ai aleas.eu am drumul meu acum.al tau e’n celalalt sens
♦Pentru Un Moment…Am Crezut Ca Ma Vei DiStruge ~ Dar Uite`ma Acum Sunt Tare Si Chiar Foarte DoOlce "
♦Cum vrei sa ai cand nu iti dOresti?Cum pOti sa ceri daCa u nu iubesti
♦DeCat in rai sinGura mai bine in iaD cu prieteNii
♦M`ai avut…M`ai pierdut…Acum ma vrei…Nu se mai poate…Oricare va fi `EA`, Nu va purta amprenta mea :X
♦Mai e putiN , mai e un pic .Pana la maRele nimic .Mai e o cliPa sau un ceaS .Din tot ce-a foSt si-a mai ramas
♦Are tinute la moda si pielea creola, un parfum mult strident si un corp indecent Buze umflate si forme bombate, Vrea in masini cu baieti de-aia fini
♦Tee`Iubesk pana la cer `.Eu st fetita Ta` .iar . esti Baiatul meu dee` cartierr :
♦""?•°Exteriorul nu conteaza la fel de mult ca interiorul, asa ca, pentru a deveni o tipa cu atitudine, e important sa iti placa ce vezi atunci cand te uiti in oglinda!?•°""
♦Dar indiferent cat de tare doare Tu trebuie sa stii ca-i doar o incercare trecatoare
♦Nu suporti cand ma vezi vOrbind cu altu` Simti cum pulsul iar iti creste …Nu mai ai ce sa repari
•Nu te supara daCa l`ai vazut cu vreuna vreOdata La dracu` fata tu esti cea mai importanta•»•»
» •"mereu vei cauta la ea ceea ce adorai la mine candva… •?-+ •»
» •De ce sa plang? Suflete si zambete pot si eu sa frang!•»
» •O arzi nemotivat…de ***. Esti timp pierdut…capitol sters Eu am plecat• »»
Suficient de matura ca sa stiu ce vrei . Si suficient de copila ca sa ma prefac ca nu`mi dau seama."
Va veni o data vremea cand in urma vei privi. Ai vrea sa reinvie toate bucurii si nebunii. Dar trecutul se ascunde, nu mai vine NICIOdATA numai amintirea spune ca. "Asa a fost o data!" :
Nu uita ca tu ai aleS` sa te indepartezi…tSi-am spus ca daCa faci astha nu o sa ma mai vezi ««
» »Imi zici ca e gOlan…da stiu bine… Dar golanu` asta ma iubeSte pe mine…
Nu E NeVoie Sa Ma pLaca ToaTa Lumea.La FeL Cum Nici Eu` Nu`i Plac Pe tOtsi !
»Am incercat sa fiu cat mai buna pentru tine, Dar si-asa tie nu ti-a pasat de mine. Dar nu`i nimic acum s`a terminat, Tu ai fOst cel care ne-a indepartat. «?
? Te las sa fi un vagabont… Nu baiat de casa, sa ducem impreuna o viata frumoasa Daca as putea,te-as schimba… Dar am nevoie de un vagabont in viata mea:X?
? Dak eu sunt subieCt de barfa … Atunci tu estio tarfa ! Tu impOtriva mea … Eu mereu deaSupra ta !"?
? DaCa `ramai fara glaS`, cazi in impas, Eu te ajut sa zambestisi sa treCi de orice drama
Realitatea bate si platoul de filmare…Viata e frumoasa fara efecte spleciale….Trecand peste toate cu lacrimi pe obraz.Tu traiesti doar in amintirile ce mi-au ramas…«
Cum e cand persoana iubita te ignora,cum e cand cel pe care il iubesti o iubeste pe alta?…….inima iti plange,dar n`ai ce face ! Itzi vine sa urli dar te abtzii,taci,plangi……"«
» FenOmenal delOc` banal dementSal` chiarR fataL ` orinGinal sh `senZual Nu ` creZi ca real?
Am un caracter puternic….imi place sa fiu EU….sa nu arat tristetea din sufletul meu
Fata desteapta saruta,dar nu iubeste,asculta dar nu crede si pleaca inainte de a fi dezamagita
Zambeste celor care te urasc……Sa simta ura ta….Zambeste celor care te ubesc…Sa simta dragostea ta…Iar daca cei pe care ii ubesti…Te ignora…Zambeste sa simte indiferenta ta…
De cate ori vei privi cu ura si manie de atatea ori iti voi zambi cu multa simpatie
Lasa’ma cu textele…ca iti pasa sau conteaza.lasa’ma cu lumea care nu ma agreaza…aproape tot ce mi’am dorit am obtinut….si daca nu a fost asa.a fost pentru.ca n’am vrut!
Stiu ca sunt diferita in felul meu,si ca uni nu ma plac,nu ma opresc niciodata sa zambesc,chiar daca unora le displac.
Viata-i scurta merita sa o traiesti…. confrunta toate greutatile ce le intalnesti….e foarte important…. sa inveti cum sa trisezi… sa nu abandonezi un joc pe care il pierzi…
Sa poti sa crezi…Cand unii te insala,….Sa te ridici….Cand altii te doboara,….Sa poti pastra….Cand altii vor sa te alunge….Sa razi chiar daca sufletul iti plange…….Si cald ramai….Chiar daca afara ninge….Aceasta-i arta DE A INVINGE
Zambeste mereu…chiar daca ti-e greu…chiar daca te doare…Zambeste…Fii tare…Viata DiVeLoR…mOaRtEa tAr***oR.:
Fa ca zambetul tau sa schimbe lumea ! Nu lasa ca lumea sa schimbe zambetul tau
ThE uItI lA mN iNvIdIoAsA pHe sUb BrEtOn DaR eO ThE vAd MaI pIeRdUtHa ca Un ApEL Pe TeLeFoN:X:
Complimentele tale nu ma ridica!criticile nu ma coboara!sunt ceea ce sunt nu ceea ce vor altii sa fiu!nu sunt perfecta nici nu vreau nici nu pot!sunt ceea ce sunt!iar daca nu`ti convine nu ma plang
""uiTa`te atent … nu InSiSteNt …priVeStHE dAr nu aTinge …tE pot resPiNge ! viseaza …dorEsThe ! DaR In REalitAte Nu Ma PoTi AtIngE!"".""
Minti ieftin si prost,iti stiu replicile pe de rost. Ce urmeaza sa spui iti zic eu dinainte. Mereu ai incercat sa ma faci din cuvinte. Am fost si voi ramane mereu aceeasi fata cuminte cu ganduri rele in minte…
Dragutza cat sa te faca sa te intorci de 2 ori,dulce suficient de mult, putin nebunatica dar nici salbatica, genul de fata care te face sa zambesti…
uita`te dar nu atinge, atinge dar nu gusta, si dk totushi gusti, sa nu inghitzi;x
un zambet nu inseamna fericire asa cum o lacrima nu inseamna durere.Potzi plange cand esti fericit,poti sa razi cand Inima">inima iti plange…

Si ce usor e sa zambesti` . cand ai incredere`n ceea ce esti`

Ce să iţi fac?Asta e firea,credeai că în viaţă te inşeală doar privirea?

Sunt extrem de simplă şi extrem de clară... dar pot fi şi extrem de calmă şi extrem de vulgară

Ce buze dulci,cand ma atingi ma simt de parca zbooor Privirea ta,m-ascund in ea,doar ea imi da fiori! :X **[]**Minte de copil,iubire nebuneasca Te ador si nu`mi pasa! :X

E prea devreme pentru riduri sh lacrimi varsate.Noi imbatranim de prea multe ganduri noapte de noapte.Prea devreme sa tzi lipseasca acele shoapte.Kre crezi ca`tzi vindeka ranile toate"

cu pielea ei bronzata,pune pasiune.vb`este urat da fce numai lukruri bune

Dacă te-am iertat odată fost vina ta! Dacă te-am iertat si a doua oară a fost vina mea

Si-mi place atunci cand vi si te umilesti , asa-i in viata pe toate le platesti

Vezi tu scumpo , o fi stat sh` cu tine , stiu stiu c`a arso si cu altele ` dar vezi tu `el are o fta si pentru el.fetita lui e cea mai importanta

naturala luxul tine de bani, eleganta tine de educatie !

poti sa ai tot ce iti doresti daca stii ce sa alegi ! :X"

Eu am o viata roz si vreau un BAIAT care sa ma IUBEASCA . N-am nevoie de un GOLAN care sa ma DEZAMAGEASCA

Din 10 vorbe 9 le-am auzit . Viata mea a fost un spectacol . Din 10 fapte 9 eu le-am trait nu astept decat un miracol . 9 din 10 lucruri ma fac sa fiu mai rece ! Si atat ."

Chiar daca unii nu ma lasa sa traiesc . Privesc inainte si ironic le zambesc . Prea multa lume acum se baga unde nu trebuie . Prea multi acum incearca sa-ti manance zilele

Ochi mari, buze frumoase, Toate fetele din jurul ei pe ea sunt geloase

"•Daca te privim distant, spui ca suntem fitsoase . Ei bine, te dezamagim! Nu suntem, doar ca nu dam importanta tuturor! •"

Simpla in cel mai complex mod. timida cu un tupeu fantastic. zapacita in cel mai serios mod. rea, dar totusi BUNA ]]

Vreau sa par naiva, emotiva, nu e rau.Ca nimeni sa nu`si dea seama ce e in capul meu!"
Greu,Si Stii Ca Am Dreptate.Am Tinut Capul Sus Si Am Mers Mai Departe...Nu Ma Intereseaza Ce Crezi Despre Mine,Inainte Sa Spui Ceva...Uita`te La Tine
Faptele tale mi-au omorat zambetul, Acum stau si plang caci mi-ai otravit sufletul. Ai distrus un vis frumos si-acum Iti pare rau ...dar la ce folos ? cE a fost , a fost
O să ramână amintiri blocate în ochii nostri goi . Că se`nvarte ceasul si nimeni nu-l va da inapoi.
Dau Rime c0recte` Te ard l sentimente`. Tzi se pare un miraj.-eu iti spun ca n-ai curaj. intra`n anturaj.dar 0ricum` fac ce fac si te sc0t din peisaj`
Sunt chiar eu, acum ca m-ai vazut, Ai tresarit un pic, si m-ai recunoscut... Esti chiar tu, nu te-ai schimbat prea mult, dar nu zambesti la fel, Cat timp o fi trecut?] []
♫♥♫♥ ""Ma invidiezi?…Ai de ce…Ma barfesti?…N-ai decat…Regreti ca m`ai cunoscut?…Mi se rupe…Incapatanata?…Da pana peste masura…Nemultumita?…Da de TINE"
VoRbElE MeLe DoR?Da Ce Ai VrEa?Sa Te AlInTe?TiNe’Te BiNe Ca De AcUm InCoLo Nu Te MaI LoVeSc Cu CuViNtE

E atat de schimbata ! Exact cum ai zis tu ca nu o sa fie niciodata.

Asta-i pentru mine,pentru ale mele.N-o sa le zic numele ca se stiu ele!

• Vreau sa stii ca nu`mi pare rau,am uitat deja numele tau ! Am uitat tot ce a fost candva si parcaa e mai bineee asaa ;x ! •

Tradata strange din dintii sh pleak. Nu pare deloc suparata.Asha e Ea Zambeste de fiecare data! Numai e cum a fost Sterge nr Dar nr il stie pe de rost

ai pierdut tot pe pr0stia ta ` nu regret nimic ca n`am ce regreta

Stii e` usor e sa `zambesti` • cand ai incredere`n ceea ce esti` •

Zambeste chiar daca ai sa cazi ` .Chiar daca soarele apune si azi ! .

Uita tot ce`a pierdut, tot ce`a vrut, tot ce n`a avut ... uita timpul ce`a trecut, orice sfarsit acum, pentru ea e un nou inceput. ;x"

Nu`mi vine sa cred ce usor te`ai schimbath`! Nu`mi vine sa cred ce usor ai uitat` de clipele frumoase ce am2` am petrecut`!O parthe din vina stiu ca am si eu` dar cat te-am iubith stie doar D`zeu`!Intoarce`te ca fara tine e asa de greu`!

Cand e vorba de belele Noi stim sa fim fete ReLe nu ne doOAre nu ne paSa`ne vedem de viata noOaStRa`!

Viatsa mea? Se schimba de cateva zile ! Qm? In binee` !

Am 0 prietena imp0rtanta langa mine care tot timpuu` m` sustsine sh`mi spune: " capuu` sus , 0 s` fie binee

Dau Rime c0recte` Te ard l sentimente`Tzi se pare un miraj -eu iti spun ca n-ai curaj, intra`n anturaj, dar 0ricum` fac ce fac si te sc0t din peisaj

PahareLe sus ` shamPania sa Curgha ` RespecT penTru FeteLe Care Iau FaquT Pe Fraieri Sa PlanGa

stiu sa Iubescc stiu sa ranesc Nu te juCa sti bN ca pot triShaMai de multt decat iti poti imagina

Educata de destin Simt mult Arat putin Eo nu ma`ntrec cu nimeni si nu port alta fata Sunt succese care ma`njosesc Si infrangeri care ma inaltza

"Si maine e o zi • Si maine voi zambi • Chiar daca mi`e greu • Voi zambi mereu •"

"`Nu Sunt Pe Bucatzi`Si Daca Nu`ti Convine` `Stanga`mprejur `Ma Doare Fixx In Cot De Tine"

"Merg p-acelasi drum,cu privirea-n fata Fara sa ma uit in spate,stiu exact ce vreau de la viata ;x"

"Ea e langa mine atunci cand problemele sunt multe Si tot ea e singura care are rabdare sa ma asculte!"

"Nu se baga intre noi un baiat sau vreo proasta, Nu e nimic mai important decat noi si viata noastra."

Heiii ! Uite'ma cum plutesc in alcool, din tigara am tras pan' am zis ca mor, iar acum nu mai am nevoie de aripi cu sa zbor

Tot ce atinge iaaa tot si inima ta e in joc

Viata e cu` un castel de nisip ...sjtiu bine prOmit s prOfit doar un piC vreau mult sentiment, vreau s` simt cu iubesc si`n ultima cLipa s` simt cu` traiesC

# Lady, stai chill ! Ei vor ceva serios. le-ai dat tOt ce le-a trebuit sj i`ai intors pe dos !

• O faTa speciaLa`.;x.Nu intaLnesjti la Orice paS`.Cand Nu mai ai speranTse`.Ea te scOate din imPas`

●. Fata ce frumOasa esti si cand plangi si cand zambesti .●

Ai stilul tau de`a amagii, numai dintr`o privire,esti exact cum trebuie sa fii, asa cum iti convine!

Daca o privesti cand se misca e ametitor!Extraordinar,este verdictul tuturor!

e mereu in stare te duce-n orice stare de la extaz la agonie o doresti si mai tare

Sunt o mica finete invidiata de multe zdrente.

-Macar eu pot tine dieta, tu nu!

-Poate ne casatorim pe mess

-Bai, sunt smechera, nu te pune cu mine!

-Am nevoie de tine…….te vreau…offline

-Am fite de la Paris, sunt printesa ca din vis , am pigmentul colorat si sclipesc ca un diamant

-fite, gesturi si tupe asta e talentul meu, pe ecran da foarte bine o printesa asa ca mine, stiu sa-nvart totul in loc,dobor prostii dintr-un foc...

-sunt si doolce si amara,depinde de vrajeala~~sukarime si talent,dobor orice clasament~~diamant adevarat,exemplar unikt~~

-"[♥]Dacaa`sunt subiect d Barfa`Tu cretinoo esti oo tarfa`[♥""

-Azi e unicat, maine e copiat, dar niciodata egalat…

-Asta-s eu si n-ai ce face….mami alta nu mai face

-Poate draguta,poate o scorpie,poate urata,poate frumoasa,poate nebuna,poate serioasa.poate EU!ce unii au si nu stiu sa pretuiasca,altii cauta si ar da orice sa aiba!""

-Nu sunt` o papusha` de portselan`! Dar stii bine cand vreau pot sa te am`

-Am un talent nativ.Să folosesc un zâmbet pe post de sedativ! 

-Figuri,fiţe şi talent,asta-i stilul meu recent!

-copia nu are valoare!doar ca voi avetii un hobby...joc de proaste numit copy

-Am corpul de felina, privire si piele fina, ochii de vipera veninoasa, caracter de bruneta norocoasa

-sunt o fata talentata din reviste decupate de fufe invidiata si de zdrente copiata

-Sunt o diva smecherita...Hai fa pashi si gura mica

si pentru hi5:
-1.De multe ori in viata, omul se poate insela.si de fiecare data se intreaba de ce?! .raspunsul vine dupa ce va realizat ca , dupa suferinta si lupta cu sine, a devenit mai puternic…a invatat sa discearna ce nu a fost bun intr-o prietenie sau relatie...

2.Condoleante iti spun condoleante ca bun venit,fii pregatit.trage o linie si spune pentru ce ai trait…asta e…viata nu iarta, iar tu nu ai de ales…cand iti e scris sa te duci…te duci…si vei ramane doar cel/cea ce a fost…CAPCANELE VIETII SUNT INEVITABILE CINE STIE POATE DUPA MASSU ASTA.O SA MA CALCE VREO MASINA NEAGRA…

3.DARUIRE DE SINE:SA FII UNA CU CELALALT…SA II VEZI FERICIREA PE CHIP CAND SUNTETI PENTRU EL VOI INSIVA IUBIREA…

4.MARETIA IUBIRII consta in a fi alaturi ,cand celalalt sufera.cand ii arati cat de mult conteaza pentru tine , MAI MULT CA VIATA PROPRIE…nu in trairea propriilor ambitii!

5.Sa poti sa crezi.Cand unii te insala.Sa te ridici.Cand altii te doboara.Sa poti pastra.Cand altii vor sa te alunge...Sa razi chiar daca sufletul iti plange.Si cald ramai.Chiar daca afara ninge.Aceasta-i arta DE A INVINGE !

6.Dragostea se naste cu un suras ,creste cu un sarut si se termina cu o lacrima.A mea s-a nascut, a crescut si s-a terminat

7.Nu iti fie teama ,in dragoste se merge la risc. Depinde de noroc! Arata - ti sentimentele cat esti in viata pentru ca dincolo de moarte poate fi prea tarziu…!

8.A iubi un om inseamna sa-ti exprimi spontan iubirea prin gesturi si zambete ,mangaieri ferme si delicate, imbratisari pline de viata, saruturi, folosind cuvinte simple si sincere. Inseamna sa-l faci sa stie cat de mult il apreciezi pentru ceea ce este.

9.Cine poate pune frau indragostitilor si sa dea legi ? Cand iubesti puternic, gasesti intotdeauna ceva nou in persoana iubita.

Complimentele tale nu ma ridica!criticile nu ma coboara!sunt ceea ce sunt nu ceea ce vor altii sa fiu!nu sunt perfecta nici nu vreau nici nu pot!sunt ceea ce sunt!iar daca nu`ti convine nu ma plang
""uiTa`te atent … nu InSiSteNt …priVeStHE dAr nu aTinge …tE pot resPiNge ! viseaza …dorEsThe ! DaR In REalitAte Nu Ma PoTi AtIngE!"".""
Minti ieftin si prost,iti stiu replicile pe de rost. Ce urmeaza sa spui iti zic eu dinainte. Mereu ai incercat sa ma faci din cuvinte. Am fost si voi ramane mereu aceeasi fata cuminte cu ganduri rele in minte…
Dragutza cat sa te faca sa te intorci de 2 ori,dulce suficient de mult, putin nebunatica dar nici salbatica, genul de fata care te face sa zambesti…
Ce te face sa crezi ca el era "The One"? N'ai gresit cu nimic, ia'o ca p'o lectzie. Nu'tzi jura ca n'o sa mai iubesti. O sa fie altul, poate tu o sa'l ranesti! !"
• Greu,Si Stii Ca Am Dreptate.Am Tinut Capul Sus Si Am Mers Mai Departe...Nu Ma Intereseaza Ce Crezi Despre Mine,Inainte Sa Spui Ceva...Uita`te La Tine
• Du-te-ncet si vino tare pentru mine n-ai valoare...
• Frumos era la iceput cand ne-am dat mana si ne-am indragostit: pe draq ... tu de mine eu de altul.
• Nu Ma Crezi In Stare ? ... Nicio Problema , Nu Ma Cred Nici Eu... Dar Fereste`te De Ziua`n Care o Sa Prind Tupeu! ."
Sunt o mica finete invidiata de multe zdrente.

-Macar eu pot tine dieta, tu nu!

-Poate ne casatorim pe mess

-Bai, sunt smechera, nu te pune cu mine!

-Am nevoie de tine…….te vreau…offline

-Am fite de la Paris, sunt printesa ca din vis , am pigmentul colorat si sclipesc ca un diamant

-fite, gesturi si tupe asta e talentul meu, pe ecran da foarte bine o printesa asa ca mine, stiu sa-nvart totul in loc,dobor prostii dintr-un foc...

-sunt si doolce si amara,depinde de vrajeala~~sukarime si talent,dobor orice clasament~~diamant adevarat,exemplar unikt~~

-"[♥]Dacaa`sunt subiect d Barfa`Tu cretinoo esti oo tarfa`[♥""

-Azi e unicat, maine e copiat, dar niciodata egalat…

-Asta-s eu si n-ai ce face….mami alta nu mai face

-Poate draguta,poate o scorpie,poate urata,poate frumoasa,poate nebuna,poate serioasa.poate EU!ce unii au si nu stiu sa pretuiasca,altii cauta si ar da orice sa aiba!""

-Nu sunt` o papusha` de portselan`! Dar stii bine cand vreau pot sa te am`

-Am un talent nativ.Să folosesc un zâmbet pe post de sedativ! 

-Figuri,fiţe şi talent,asta-i stilul meu recent!

-copia nu are valoare!doar ca voi avetii un hobby...joc de proaste numit copy

-Am corpul de felina, privire si piele fina, ochii de vipera veninoasa, caracter de bruneta norocoasa

-sunt o fata talentata din reviste decupate de fufe invidiata si de zdrente copiata

-Sunt o diva smecherita...Hai fa pashi si gura mica

si pentru hi5:
-1.De multe ori in viata, omul se poate insela.si de fiecare data se intreaba de ce?! .raspunsul vine dupa ce va realizat ca , dupa suferinta si lupta cu sine, a devenit mai puternic…a invatat sa discearna ce nu a fost bun intr-o prietenie sau relatie...

2.Condoleante iti spun condoleante ca bun venit,fii pregatit.trage o linie si spune pentru ce ai trait…asta e…viata nu iarta, iar tu nu ai de ales…cand iti e scris sa te duci…te duci…si vei ramane doar cel/cea ce a fost…CAPCANELE VIETII SUNT INEVITABILE CINE STIE POATE DUPA MASSU ASTA.O SA MA CALCE VREO MASINA NEAGRA…

3.DARUIRE DE SINE:SA FII UNA CU CELALALT…SA II VEZI FERICIREA PE CHIP CAND SUNTETI PENTRU EL VOI INSIVA IUBIREA…
4.MARETIA IUBIRII consta in a fi alaturi ,cand celalalt sufera.cand ii arati cat de mult conteaza pentru tine , MAI MULT CA VIATA PROPRIE…nu in trairea propriilor ambitii!
5.Sa poti sa crezi.Cand unii te insala.Sa te ridici.Cand altii te doboara.Sa poti pastra.Cand altii vor sa te alunge...Sa razi chiar daca sufletul iti plange.Si cald ramai.Chiar daca afara ninge.Aceasta-i arta DE A INVINGE !
6.Dragostea se naste cu un suras ,creste cu un sarut si se termina cu o lacrima.A mea s-a nascut, a crescut si s-a terminat
7.Nu iti fie teama ,in dragoste se merge la risc. Depinde de noroc! Arata - ti sentimentele cat esti in viata pentru ca dincolo de moarte poate fi prea tarziu…!
8.A iubi un om inseamna sa-ti exprimi spontan iubirea prin gesturi si zambete ,mangaieri ferme si delicate, imbratisari pline de viata, saruturi, folosind cuvinte simple si sincere. Inseamna sa-l faci sa stie cat de mult il apreciezi pentru ceea ce este.
9.Cine poate pune frau indragostitilor si sa dea legi ? Cand iubesti puternic, gasesti intotdeauna ceva nou in persoana iubita.

Cred că ești capabilă să cauți pe google statusurile...
Uite ce am găsit pe google.
-Am corpul de felina,privire si piele fina,ochii de vipera veninoasa,caracter de bruneta norocoasa.
-StOoP! GaTa-GaTa,nu vreaU sa ma fUre altu, fura-ma tu ca-i mai bine ,ca si mie imi convine !
-Eu nu ascult destinul.lA vise nu cedez.nu`mI poate spune nimeni cE cale sA urmez!
-Dar n`are sens ... Si ies din cadrul tau sa-ti dovedesc ca traiesc intens. Am succes... :X
-Sunt usor de agatat si cad repede la pat…doar in visele tale!
-Am nevoie de tine…….te vreau…offline.
-Iubeste`o numi pasaa ... Pastreazoo` de tOtt` . iar pe minee ca`ndd ma privestii` sa te lingii pe b0tt`
-Prea dulce ca sa fiu light.

Sper să te mulțumească, eu nu sunt genul ăsta să par fițoasă, când de fapt nu sunt, așa că nu știu ce-ți place.

Va trebui sa alegi caci sigur nu le poti avea pe toate. Orice-ai alege o sa pierzi ceva winking:

"Nu o lasa sa plece Stii ca e singura care te`ntelege Fa`o sa uite c`ai fost rece ! oh go on happy

"Daca tu imi arati ca nu iti pasa.Eu iti arat ca pot fara tine.

Fiecare pe drumul sau, si mi se pare perfect asa! Oricum nu-l intereseaza.Si in curand nici mie n`o sa`mi mai pese

Nu mai sunt cum eram Acum zambesc, atunci plangeam

Si chiar iti multumesc . Ca m-ai facut sa vad ca nu esti ce-mi doresc !

Ti.a promis stiu!Te.a mintit.stiu!El o sa regrete cand e prea tarziu!

Nu spun cã te'am uïtat.Dar nu mã maï gándesc la tïne!

Vii sau pleci.mi`e totuna.va fi altul in locul tau INTOTDEAUNA

C ' te uiti mah asa ? Obisnuiestte-te ca d aCum nu mai sntt` a Ta !

Mereu vei cauta la o alta Ea • Ceea ce adorai la mine candva

Gandeste-te la mine ca la ceva ce ai avut, Ceva ce insa n-ai pierdut; dar a trecut, Pentru ca inapoi nu mai vin. Nu merge

te minti si acum desi ti-e dor,ai pus orgoliul in fata sentimentelor

cand iti va fi dor de mine, aminteste-ti un singur lucru. m-ai lasat sa plec

si nu uita dupa autobuz si dupa baieti nu trebuie sa fugi niciodata dupa 30 de minute vine altu

Când îti spune lumea, nu prea îti convine ; Ca nu ai ales una, mai buna ca mine !

Adaugam la tot un strop de gelozie.Si ne certam prea des ,din cea mai mica prostie.
Orice-ar face acum , nu mai are rost , esti doar un fost pe care chiar daca-l iubesc,ma prefac ca nu-l cunosc.
Te-am iertat pentru ca tin la tine , oricum increderea pierduta,nu mai vine .
Da, mi-e dor de el , dar niciodata nu o sa recunosc !

« Si cand ma vei vedea pe strada.Vei spune: « . Ea a fost a mea. »

Sunt multe intrebari la care nu mi-ai raspuns ...

Da ma prostule , te iubea !Acum poti sa-ti dai si foc . Nu te mai vrea ! winking

Doar una e iubita ta , doar una te va iubi cum te iubeste ea .

E dificila , e simpla , e inteligenta , e frumoasa si e sensibila .De ce sa n'o iubesti ? Cand ea si-ar da si viata sa fii cu ea .

Stie ca o placi de aia nu te lasa in pace !

Nu am nevoie de tine , dar am nevoie de noi .

Si poate e ultima data cand te mai ascult .

Am plans incercand sa uit de toate .

Cand am sa plec , n-am sa mai ma uit pe unde merg .Indiferent de obstacole . Nu ma mai intorc straight face .

Si cand aveam probleme imi spuneai " Sunt aici nu te teme " .

Tu stii cum doare ?Da` de unde sa stii tu ? In sufletu tau nu exista decat nepasare . oh go on

Te uimeste faptul ca trec prin o mie de lupte fara sa scot urlete .

Si doar un zambet de-al tau sa-l vad ca mi-ai schimba ziua imediat .

Si cand iubesti uiti cine esti .

Am nevoie si de fapte , nu de vorbe rasturnate .

Ne-au unit multe sentimente , acestea rand pe rand pentru mine au devenit regrete !

Daca te iert nu inseamna ca vom fi din nou impreuna .

Esti doar o pierdere de timp .

Si uneori gelozia este un indiciu ca te iubeste .

Si stiu ca ea nu e geloasa , nu gandeste ca mine , dar mai stiu ca tu ma vei iubi doar pe mine .

Sunt multe intrebari la care nu mi-ai raspuns ...

Intr-o zi, cumva, cineva va intra în viaţa ta şi te va iubi pentru tot ceea ce tu esti .

Si cand zic " TE IUBESC " nu mint . Cum faci tu , de exemplu . ;]

Si daca ma intrebi daca l-am uitat . Nu , nu l-am uitat si stii de ce ? Pentru ca l-am iubit cu adevarat . ;]

Knd iubiti o persoana chiar daca va face sa suferiti,tot pe umarul ei va doriti sa plangeti,chiar daca v'ar face ceva ingrozitor
Tot in bratele ei va doriti sa gasiti consolare.DE CE?

Cu totii facem greseli,pana si cei pe care ii iubim.Ce faci cand inima iti striga neincetat sa il suni?
Sa il cauti? sa il vezi?Ce faci cand inima ta tanjeste dupa jumatatea ei?

De azi,nu te mai caut.Ti-am spus IUBIRE pana ieri.De azi esti un strain!straight face

Poti iubi pe cineva din toata inima pentru toate calitatile.Si intr-o clipa poate alege sa plece!

Lumea asta o ia razna si e greu de crezut.Ca maine va fi mai bine decat azi!

•Şi eu am plâns, şi eu am râs, şi eu am răbdat. Însă şi cu lacrimi în ochii tot am luptat.

O să îţi pară rău când vei realiza
că ai pierdut-o pe unica ce te iubea! winking

Voi merge mai departe prin ploaie şi vânt,
iar într-o bună zi ai să mă vezi râzând .

" Promit. îţi jur, mereu voi fii aici alături de tine ! "
îţi sună cunoscut ? . Minciunile tale , au fost ceva ce credeam odata

Poti sa incerci sa vopsesti cioara in alb , tot nu-i porumbel ;
La fel cum nici una nu va fi ce am fost EU pentru El

« Cine te-a pierdut, odată şi-odată, va plânge după tine.
Cine te are alături, pe moment nu te preţuieşte şi cine te-ar vrea, nu te poate avea. »

»E atât de greu când toţi încearcă să te ajute, să te susţină, să te facă să te gândeşti la lucruri plăcute, iar tu nu poţi, eşti copleşită de tristeţe
.
Hai întoarce'te şi îndrăzneşte să mă priveşti o dată cum o făceai DEMULT. Nu pentru că te vreau inapoi, ci doar să vezi ce ai pierdut!

Nu e zi fără… Zâmbete. Sms-uri. Desene animate. Glume proaste. Glume bune. Mess. WordPress. Facebook Placă. Muzică. Draci. Lumină. Roz. Gumă. Ţipete entuziasmate. Un motiv să-mi iubesc viaţa mai mult

Ea : - Daca ne-am desparti ce ai face ? El : - M-as impaca cu fosta prietena ♥ ! Ea : - Atunci te las ... sad El : - Vrei sa iesi cu mine ? ♥ Ea : - Intreabo pe fosta prietena ! El : - Tu esti fosta mea prietena ♥ ! :*

Nu ne compara winking EU sunt EU :X si ea e ea oh go on

O femeie nu zice "Sunt geloasa". Ea iti spune: "Fa ce vrei, nu ma intereseaza".
\

Există oameni care te iubesc,dar nu ştiu s-o arate.

Timpul ne învaţă când şi la cine să ne întoarcem .

Sunt stele care cad chiar daca stralucesc,Si oameni ce se despart chiar daca se iubesc

Nu plânge niciodată pentru un băiat.Ţi se strică machiajul.Şi rimelul tău valorează mai mult decât un băiat prost!

Toti o sa spuna 'Te iubesc' ! Fara tine nu traiesc ! Complimente ce te fac sa zbori... Ei te mint de un milion de ori.

Asa a fost sa fie . si asa va fi mereu . Dar nu uita ca pentru toate . Exista un Dumnezeu.

E usor sa pleci ''dar'' e mai greu sa spui imi pare rau.

Nu mă mai trezesc cu acceaşi poftă de viaţă . .De acum în colo , cine are ceva de zis ,să-mi spună în faţă!

. Si poate ca este mai multa iubire intr'o lacrima.
decat intr'un sarut.

Tu ai fost doar o lectie pe care a trebuit sa o invat, acum este timpul sa invat si altceva!

Tot respectul meu unui băiat care are curajul
să spună : "Nu pot, am prietenă şi o iubesc! love struck

Si vine si acel moment in care vrem sa renuntam la tot,dar nu putem.

Mi-e dor sa fiu mica si sa ma ghemuiesc sub brad.
Mi’e dor sa privesc sutele de luminite cum clipesc.Mi’e dor de sarbatorile cu miros de portocala si brad.Mi’e dor de obrajii rosii de fetita

# Bucura.te de ce ai langa tine, la un moment dat ... o sa dispara ! oh go on

Si daca azi nu mai am loc in viata ta...Plec si n`am sa ma intorc iubirea mea si daca nu vrei dragostea n`o s`o mai ai...Acum vad ca nu a meritat

Imi cereai false scuze, aveai priviri confuze, citeam minciuni pe buze, acum incep sa ma amuze, nu ai fost ca oricare altu` ai fost ca si celalalt

Sa ai grija cum t p0rtsi q mine` daca` mai vrei s` tsin la tnee`! K snt prea dulcee` cum m` p0rt q tnee`, n`am are k sh tnee`

Heyyy`, strange`ma in bratsee`! Dak` vrei s` intelegi ce e`n inima mea t r0g nu` mai plecaa`
sper ca te-am ajutat:*

| whoocares a răspuns:

"in delirul ei, fantezia poate atinge cotele realului. "
funda?love struck

| lariteiubeste a răspuns:

"Inca de mici ne naStem pentru a iUbi*Astea'S cele mai frumOase momente ale vietii*Cand Se va intampla inSa nu vei Stii*Ii vei Spune dOar atat:"

"[]Undeva te pastrez mereu in inima mea,Sti ca nu te pot uitaa,Am sperat ca-mi vei da toata dragostea ta,Dar eu un te pot avea[]"

# Am trecut cu voi prin multe, si bune si rele,Anturajul isi punea amprenta pe faptele mele

Si imi amintesc "ii am pe ai mei cu mine" Orice`ar fi "cu ei e un pic mai bine"

"Eu si'ai mei mai uniti ca niciodata, Imi reprezint tovarasii,sunt cea mai fidela fata!"

Numai cu tine'am trecut peste tot [razand si plangand]

Au fost si certuri si nu pot minti Dar supararea nu tinea mai mult de o zi

Sa ne desparti nu poti, cum nu desparti pe Ali Baba de hoti

Suntem normali avem doar nevoii speciale!

Regreti?Regreta! Pt ca acum e prea tarziu am plecat si n.o sa my vin.tu plangi. mie`mi vine sa rad. e neplacut. dar gandeste`te ca a fost invers in trecut.

vrut sa te pastrez in inima nu ma meritai iubire uita`ma!

N`am iubit p nimeni cu atat dor si de-a fost ceva a fost trecator.

sunt prea multe amintiri care ne leaga ... si nu pot renunta

Ca nimeni nu stie mai bine ca tine ce simti • Il iubesti doar pentru tine nu pentru parinti

• Vii • Pleci • Mi`e totuna • O sa fie altu`n locu tau • Intotdeauna

Mereu vei cauta la o alta Ea • Ceea ce adorai la mine candva •

Am invatat sa suport • viata e grea • Dar nu suport un tradator • Asta-i boala mea •"

va veni o zi cand imi vei spune "acum snt numy pentru tine" iar eu iti v-oi raspunde "ai fost pentru mine.acum fi pentru alta" "

Pentru el esti doar o alta fata Mai mult nu ai fost niciodata El la tine nu tzine d atatea ori te-a facut sa t simti un nimeni !
sa faci diferenta intre alte fete si fata ta, sa stii ca toate te vor, dar niciuna nu te iubeste ca ea'

Imi spui ca ai inteles ,si acum ti'e dor Dar sa uit cat ai gresit nu imi e usor Si cum sa te iert am sufletul gol

Acum ar trebui sa stii mai clar ce vrei.El are de pierdut,tu esti OK

S`a schimbat timpu`S`a schimbat si baiatu`se vede ca nu`ti convine ca se intoarce roata...dar sa stii ca de acum inkolo asa va fi Eu imi voi bate joc si tu vei suferi!

cuvintele sunt surde acel vechi "eu" nu te mai aude! Am uitat toate acele sentimente, nu v`or fi momente sa n-am argumente!"

Nu mi-a ramas nici o speranta, tu le-ai ars pe toate, si cata dragoste ai ars nu vei afla vreodata!

Poate ca ai vrea sa mai fii langa mine cum erai candva Dar fierbe tot sangele in tine cand stii ca imi vad de viata mea

De ce ne indragostim, apoi nu mai iubim? Si spunem adio fara sa gandim

Pe unde vei merge vei auzi numele meu Vor fi persoane care imi vor semana Vei dori sa te intorci dar eu voi fi departe Uite ce`ai pierdut... Si acum te de ramas bun!

Nu mai sunt ca la`nceput si asta te doare cel mai mult!

Toate veneau,treaceau Dar NIMIC nu ramanea nici macar persoana care Puteam Sa Jur Ca Ma Iubea!

Si-ar fi mai simplu si mult mai usor.sa nu-ti mai pese uneori."

Credeam ca si pe tine te-am pierdut,la inceput / Dar mi-am dat seama ca nu poti pierde ceva ce n-ai avut

Cand ma privesti, ce regreti mai mult? Sansele pe care le-ai avut sau lucrurile pe care le-ai pierdut?

Vreau privirea aia, vreau acel glas Care ma iubeste si ma scoate din impas !"

La nimic nu ne decidem mai iute ca la despartirile pe veci

Se spune că iubestiodata in viatză, o singură iubire. Atunci cum se face ca suferim la orice despărtzire?

Ciudat, incă iti simt absentza, pare aberant

♥ Sentimente uita-te!Doar amintiri lasate.Destine schimbate.Ciudat intersectate.Ai putea regreta vreodata ca ai inceput sa inveti sa iubesti,cu ea,candva,demult?

♥ Stii si tu,au trecut momentele.Doar eu si cu tine Ia spune,iti mai aduci aminte ? . ♥"

Mereu imi reprosezi ca sunt rece si rea dar uiti ca tu m-ai invatat sa fiu asa

Iubitule .stii ce? Chiar nu.mi pasa ce crede lumea .Cat timp cei ce ii Iubesc au incredere in mine.Totul e OK! .

Stii ce? tu ai ales`o pe aia doar pentru ca ai vazut in ea ceea ce eu nu o sa fiu niciodata: o tarfa usor de pacalit

Vreodata o sa regreti ca ai dat cu piciorul la tot ce era mai frumos. o sa ma vrei inapoi.dar nu! nu mai ai in fata pe prostutza` de altadata acum e femeia care te priveste in ochi fara sa planga,fara sa plece capul.isi arata deminitatea care candva i-ai furat'o :X dar poate.poate iti voi mai spune te iubesc o singura data. asta ca sa te doara.la fel cum m-a durut pe mine cand ai facut'o tu ultima data.iti amintesti?

•#Esti doar un tanar actor plin de talente,excelezi la capitolul lipsa de sentimente. ♥D

•Am 2000 de motive , ca sa fiu cum vreau sa fiu ! ♥D

•Detalii,nu ma obosesc sa tin minte. Am invatat ca e bine sa nu crezi in cuvinte. :-J ♥D

•Am pus orgoliul in fata sentimentelor . Cand orgoliul straluceste prea tare,orice iubire se intuneca ♥D

•Să ai parte de iubire şi de tot ce ai visat. Şi de multă fericire. Hai pa-pa. Eu te-am lasat ♥D

•Cândva poate am să regret dar , acum vreau să-mi văd de viaţa mea. ! ♥D

Fii atent la piept ce strangi.k dk azi esti fericit.maine s-ar putea sa plangi ! ♥D

•E iar octombrie si ploua marunt.Am mai pierdut o vara sperand. ;( ♥D

---> Zâmbeste celui care te-a parasit ca sa nu creada ca-ti pare rau !

Mi-e dor de toate , şi tu de fiecare dată mă dai la o parte`!

N-am sa rup in 2 pozele in care ne imbratisam/Fiindca imi e dor de baiatul care mai de mult il iubeam/Acum ochii ce ma privesc imi par straini si rai/Dar ei nu ma mai ating chiar daca stiu ca sunt ai tai/.

.Poate incerc prea mult sa m`amagesc ca te pot uita, dar si-acum simt pa buze :Xuneori ... sarutarea ta! .""

Am si acum pe telefon un mesaj de la tine,in care`mi spui ca ma iubesti si ca`ti`e dor de mine !

Cne a f0st la rauu` si la bine, trup sh suflet pentru tne? Cne te-a iubit mereuu`, cine alta, decat e0

Si mintea`ti fuge la clipele cand il aveai in brate si il tineai acolo strans, ca lumea rea sa nu-l inhate. Si stiu ca niciodata n`ai fi renuntat la el, indifent de cum era mincinos sau infidel …

""Makar ea e singura care POATE s t iubeaska si dupa cat a plansNU POATE s t uraska""

" Nu rani un suflet ce sti ca te-a iubit ca poate pentru tine a plans si a suferit "

Ne privim in ochi ca doi straini ca si cum nimic intre noi nu s`a intamplat.Nu avem curaj sa ne vorbim...Ce usor e sa ne prefacem c`am uitat.Dar ne lipseste tot ce ne-a legat!

•Nu mi-e dor de tine, să stii. Îmi lipseşte doar cel care credeam că eşti !:]

Şi uite aşa apare şi dispare câte un sentiment ce dă culoare !

M-am saturat sa te cred atat, Sa imi spui ca ma iubesti, atat de mult. Dar de fapt tie nici macar nu ti-a pasat, Daca suntem impreuna, sau s-a terminat"

♥ Face pe inabordabila, e un Joc ce`l face des, Si isi joaca bine Rolul, inOcenta, chip pervers

♥ Inima mea a luat'o razna, striga sperand s'auzi. Si chiar nu'nseamna ca nu plang daca n'am obrajii uzi.

♥ Speri s'ajunga ce'si dorea, sa'nvete sa lupte pentru vise pline. Sa'nvete ca fericirea ei e departe de tine.

♥ Amintirea ta mi'e dusmanul cel mai de temut, si cand dragostea vorbeste parca tot Pamantu'i mut!

♥ SI pentru el, esti doar o simpla fata. Mai mult de'atat nu ai fost niciodata

Sa taci cand vorbesc eu ! Nu`mi place sa mintsi atat timp cat mint si eu`! Nu`mi place sa imi spui … [pa!] Nu uita -- asta e replik mea !

♥ Am greșit... Știu frate da nu mai am ce să fac Și ce vină am eu că n.am știut cum ești,de fapt?"

♥ Poate pentru o clipă și tu ai fost fericit,dar eu ți.am mai zis frate că totu` are și-un sfârșit.

♥ Ma Urasti? Problema Ta.•Tupeista?Pt ca trebuie sa fiu mereu peste tine! •Vrei sa`mi devii prieten?Demonstreaza`mi ca meritzi •Indiferenta?Daca nu ma interesezi •Te urasc?mi-ai dat motive •Falsa?Doar cu unii •Te Deranjez? Iarta`ma,Chiar Nu`mi Pasa

←♥→Mersul ei de scena… Te baga in dilema… Vorbeste ca O profesoara… cu un cuvant te baga`n Boala… pozeaza pozitii proprii… iar voi TARFELOR da-ti Copy←♥→

♥ Minti ieftin si prost,iti stiu replicile pe de rost. Ce urmeaza sa spui iti zic eu dinainte. Mereu ai incercat sa ma faci din cuvinte. Am fost si voi ramane mereu aceeasi fata cuminte cu ganduri rele in minte…

N`o sa-ti dai seama .niciodata cu adevarat . .
O persoana draga pentru tine ce`a`nsemnat !
Decat dupa ce o pierzi . ea a plecat .
Te`a lasat sa te gandesti .la ceea ce`ai aruncat
Ai dat cu piciorul .atunci cand ea te-a rugat . .
Desi traiai un vis frumos .l`ai ignorat
Acum e prea tarziu sa repari ce ai stricat !
Mult prea tarziu sa stergi unde ai scuipat !
Oricum ea ramane in suflet .urata .sau iubita . .
Ii faci loc acolo .ca sigur merita

Desi mi-e dor eu te resping. Desi te vreau nu te ating. Desi-mi vb, eu nu te ascult. Tu ma iubesti, eu te alung.

Dabea astept ziua`n care vei veni , plangand la mine spunandu`mi: Iarta-ma ! Iar Eu iti voi spune : Sa te ierte Ea. Tu pentru mine ai fost doar o Eroare Pa!

Prefer sa fiu o SCORPIE decat ca tine o alta COPIE !

Mai stii?Iti placea sa o vezi razand.Ea tot cu zambetul a ramas,tu tot cu ea in gand

Si cand te uiti in ochii mei ce vezi? Ma bucur ca acum esti constient ce'ai reusit sa pierzi.

Te minti si acum,ca desi iti este dor,ai pus orgoliu in fata sentimentelor!

"Nu mA cuNosti ___ sPui cA SuNt fitsSOaSa ___t3 aScUlT aT3nTa sI iTi sPuN: `cHiaR Cr3Zi cA iMi pAsA?`"

Poate ca acum realizezi ca intr-adevar m-ai iubit,Insa e prea tarziu, da-ti seama c-ai gresit,Iubirea pentru tine era un fel de joc usor,Acum ai vrea sa fie bine, dar ranile-inca d0r.

Vrei sa schimbi ceva,e bine sa incepi cu tine, Afla ce-ti doresti si n-asculta de nimeni Intrebari gresite duc la raspunsuri false Decizii proaste duc la decizii si mai proaste.

Crezi ca-mi pasa de tine ?! Crezi prost! Idealurile mele se schimba zilnic, nu stiu ce vreau.recunosc!

Te iubea, fraiere, chiar te-a iubit candva! Priveste-o dar stai departe, acum nu te mai vrea! E mult prea tarziu pentru regrete, Te-a uitat nici nu vrea sa te ierte!

Mi-as dori sa mai fiu fetita mica pentru ca juliturile din genunchi se vindeca mai repede decat inimile frante.

Durerea te-a maturizat, te-a pus pe gânduri.Te-a învățat să citești printre zâmbete și rânduri.Ștergi o lacrimă dar nu poți să ștergi amintiri.

E greu sa iubesti si sa nu fii iubit.Sa arunci in trecut tot ce ai simtit.straight face

Iti zic adio printre lacrimi si te las in drum.am suferit prea mult ca sa te iert si acum oh go on

Aproape tot se iarta dar nimic nu se uita oh go on

Zambet fals. Privire plina de ura.Cuvinte aruncate`n vant,Minciuna ! Si tOate fara nici un motiv ! Am greSit din nOu.Am Oferit dragOste , Unde trebuia sa ofer indiferentSa ! ."

♥ Se spune ca iubesti o data'n viata, o singura iubire. Atunci cum se face ca suferim la orice despartire?

Am visat prea mult ce nu trebuia, am vrut prea mult ce nu trebuia, acum toti sunt fericit, iar eu plang printre zambete si rasete.

Stau in camera mea rece Privesc in jur si mi se pare Ca pereti se strang in jurul meu Ma simt singura Totul e intunecat si rece, intocmai ca inima mea Inchid ochi si incerc sa uit de tot.

Cel mai trist lucru in viata e sa-l vezi pe cel pe care-l iubesti iubind pe altcineva…

Acum tot ce a fost intre noi pare demult… incerc sa-mi amintesc dar nu pot …tu probabil m-ai uitat, in timp ce eu traiesc doar pentru tine…

Spune-i ca l-am uitat, spune-i ca nu ma mai gandesc la el, spune-i ca nu-l mai iubesc, dar ca ti-am spus toate astea printre lacrimi.

Ti-as da inima mea, dar a suferit prea mult, ti-as da viata mea dar trebuie sa mearga inainte, ti-as da totul dar e prea tarziu caci s-a terminat.

Durerea ce in suflet o port, nu pot s-o mai suport, in lacrimi ma topesc in lacrimi ma trezesc. de ce oare TE IUBESC ?

Vezi tu nu pot sa te uit fiindca te iubesc prea mult.Insa tie ti-e usor mie insa imi vine sa mor.

Nu stiu ce a fost intre noi: o dragoste, o minciuna, o obisnuinta.Dar orice ar fi fost a fost un vis frumos, vis care a ajuns sa ma raneasca si nu mai pot sa traiesc asa.

Inima mea e rupta in doua, jumatate din ea e inca la tine, dar ce pacat ca nu mai suntem impreuna.

De ce ai ales sa ma minti cand putea-i sa imi zici totul in fata,de ce ai ales sa imi ranesti sufletu, cand eu tineam la tine.Am avut incredere ca timpul se va scurge printr-e noi dar de fapt se scurge pe obraji mei!

Lacrimi amare imi acopera ochii cand noapte la tine stau si privesc, iar somnu-i departe nu pot sa-l apropii si doar la tine stau si ma gandesc.

Plang de durere, sunt singura si trista si te vreau inapoi, intoarce-te si fa-ma din nou sa zambesc.

E atat de frig, lacrimile mi-au inghetat si nu mai pot sa zambesc, traiesc un vis demult apus si nu-mi mai revin la viata.

Am invatat sa plang cu zambetul pe buze…

Totul e ca o lume de cristal,iar eu sunt doar un ciob de sticlacrying…

Dragostea e un munte pe care il urci rizind si il cobori plingind.

Iubirea te inalta, iubirea te coboara, iubirea iti da aripi, iubirea te omoara. Nu ma ucide, iubeste-ma!

A cazut si ultima petala de trandafir … s-a uscat si s-a pierdut mandra in toiul unei nopti tarzii de toamna…

Ce frumosi sunt ochii tai albastrii(caprui, verzi), cand pictez totul in negru si suspin in noapte fara sa te stiu aproape

E atat de frig … lacrimile mi-au inghetat si nu mai pot sa zambesc . traiesc un vis demult apus si nu-mi mai revin la viata

Cel mai rau fel in care simti absenta cuiva este sa stai langa el si sa stii ca nu va fi niciodata al tau.

Petalele care cad nu se mai lipesc, inimile care se despart nu se mai unesc, lacrimile care curg nu se mai opresc…
Regret ca esti departe / si nu te pot vedea / dar te am mereu aproape / in inimiora mea…
Maine vei regreta ca azi mi-ai spus adio si ma vei cauta,crezand ca eu inca te astept. .vei cauta disperat sa-mi gasesti iubirea , insa doar cand ma vei gasi vei realiza ca ai cautat ceva ce a murit demult… vei plange atunci cum am plans si eu , dar va fi prea tarziu…
Spune-i ca l-am uitat, spune-i ca nu ma mai gandesc la el, spune-i ca nu-l mai iubesc, dar ca ti-am spus toate astea printre lacrimi…
. Ai uitat de mine si tristetea s-a instapanit in lume! As vrea o lacrima, doar una care sa-mi inece obrazul, sa lunece apoi sa sterga distantele ce ne despart…
Ti-as da inima mea, dar a suferit prea mult, ti-as da viata mea dar trebuie sa mearga inainte, ti-as da totul dar e prea tarziu caci s-a terminat….
Incep sa realizez cat de departe esti de mine, caci simt un gol imens in suflet care doare si nu poate fi alinat decat de mangaierea ta! Iti simt lipsa, IUBIRE…
Daca tu pleci totul se duce se duc iluziile mele si cu ele rostul meu. Daca tu pleci viata mea este cea care se va duce. Daca tu pleci sufletul meu se va duce la ca si soarele cand vine noaptea!
Ma trezesc cu tine-n gand adorm la chipul tau visand dar tu n-ai vrut sa fii a mea, chiar daca esti dragostea mea…
Durerea ce in suflet o port, nu pot s-o mai suport, in lacrimi ma topesc in lacrimi ma trezesc… de ce oare TE IUBESC ?
1) "Cu indiferenţa ta m-ai făcut mai tare. Acum nu-ţi convine dar încet, încet, calc pe urmele tale. Şi abia acum vezi si tu că indiferenţa doare. "

2) "Poate’h ca am aiere’n cap,dar asta e problema mea.Nuh poţi să ma suporţ?Asta ii problema th’a.Nu ma cunoşth’i?Nu mai comenta.Ai grija de viaţa tha nuh de-a mea’

3) Am invaţat că oricat mi'ar pasa mie,winkingaltora nu le pasa:-J

4) Ei, n`au haru sa copieze originalu`love struck

5) "Este o prostie să renunţi la visele tale doar pentru că unul nu s-a împlinit!"

6) Te crezi in stare să mă poţi judeca? Înceară, dar mai intai fă o analiza având ca subiect de studiu persoana ta!

7) Moartea nu e trista. Trist este faptul că mulţi oameni nu trăiesc cu adevarat.

8) :X [~_~] See the world in a pink way [~_~] :X

9) Ma respecti,te respect.Ma iei cu vrajeala,te iau cu vrajeala.Ma ataci,ma apar.Ma urasti,nu te urasc.Si stii de ce? Pt ca ceea ce pe tine te caracterizeaza,pe mine nu ma defineste.

10) Faima existentei umane nu consta in a trai, ci in a sti pentru ce traiesti.

11) °• Lasa'ma cu textele ce nu ma intereseaza.Lasa'ma cu lumea care nu ma agreaza.•°

12) Lasati`ma sa fac si bune si rele ,dar sa stiu macar ca sunt greselile mele.

13) Am muzica in suflet si`n gand.Trec prin toate oriunde, oricand.Muzica e in sufletul meu si va fi aici langa mine mereu.

14) Viata nu se masoara in numarul de respiratii pe care le ai, ci in numarul de momente care iti taie rasuflarea.

15) Curajul nu inseamna absenta fricii, ci puterea de a merge mai departe in ciuda ei.

16) Te gandesti,Aberezi,Trezeste'te,prea frumos visezi.

17) Lasa timpu sa treaca,poti sa faci treaba sa mearga.Nu te grabii,vei reusi.

18) Vreau o viata nouaa!Si de restuuu` caramele!

19) Ca orice copil exista moment in care nu intelegi ce se petrece.

20) La locul potrivit,la momentul potrivit,MAGICUL se intampla.

21) Fii pur si simplu SURD cand cineva iti spune ca nu`ti poti realiza visele.

22) Un zambet e ca 1000 de cuvinte.

23) Teoria zambetului:Ingerii nu plang.

24) Realitatea bate platourile de filmate.Viata`i frumoasa si fara efecte speciale.

25) Viata`i frumoasa.Asta cand o privesti din unghiul potrivit!

.26) Chiar daca unii nu ne lasa sa traim,privim inainte si ironic le zambim

27) Cand cuvintele esueaza,Muzica vorbeste.

28) Ai patruns vreodata dincolo de curcubeu ca sa vezi daca e colorat si-n partea cealalta?

29) Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.x

30) Cel mai bun motiv sa mergi la scoala: prietenii.

31) Sunt inconjurata de ingeri. Ii numesc simplu "PRIETENI".

32) Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine.

33) Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat.x

34) Chiar dk el nu o sa-mi mai spuna " noapte buna" sau p strada "buna",am prietene care ma suna sa-mi spuna " Fata,esti de 1000 de ori mai buna decat aia pe care o suna ":-J

35) [♥]Am capul printre norì , daR de aici este o panorama supebaaaa. [♥]

36) Hai sa fugim, sa evadam # Hai sa plutim, sa zburam # Hai sa zambim, sa visam # Hai sa traim si sa uitam!

37) Acorda-ti tie primul loc, NU greselilor! Nu spune stop, chiar daca te simti sufocata.Invata ca in orice rau exista si un pic de bine! Invata sa ai grija in primul rand de tine!

38) Am prea multe defecte,in fata acelora care se cred "PERFECTE".

39) Traiesc o poveste si visul e culoare !

40) Educata de destin,simt mult dar arat putin.

41) Hai sa refuzam Orice rOl pe scena regretelOr!

42) #º"Hai sa privim cu ochii inchisi`ce nu am avut curaj sa privim vreodata ! "º#

43) Spui ca nu mai sunt la fel, ca m`am schimbat,dar de fapt n`ai ajuns sa ma cunosti cu'adevarat.

44) Traiesc intr'oO lume de vis,in care thotu e permis.

45) Nu te teme niciodata de umbre, ele arata doar ca exista lumina în apropiere!

46) Nu am nevoie de prieteni falsi,detest sa tin langa mine numai oameni lasi!

47) Poate m`am schimbat sau poate doar m`am saturat .

48) º " Ce tot le pasa pe cine iubesc?! Ce tot le pasa cu cine vorbesc?De ce imi spun cum sa traiesc?E treaba mea cum ma imbrac si doar a mea cum sa-ti vorbesc."º

49) º"Din 10 prieteni,5 sunt adevarati si la o problema inca 2 fac pasi."º

50) Cu zambetul pe buze si cu capul sus voi ajunge intotdeauna unde mi-am propus!

51) Nu te schimba.Urmeaza'ti visele.Nimeni nu te poate opri, Nu ceda orice'ar fi.

52) º"Uita tot ce`ai pierdut, tot ce`ai vrut, tot ce n`ai avut , uita timpul ce`a trecut.Orice sfratsit e un nou inceput.:-x"º

53) Am nevoie de cineva,da n'am nevoie de Oricine,eO am nevoie dOar de cei care au nevoie de mine!, :X "

54) ºAzi ´ open y0ur`º eyes ;;] ´, ºexact ca`nº filme b-) ´ . Caº daca ´ nu te vedeº nimeni ´ Tuº p0tsi ´ sa vezi ´ pe 0ricineº =p~

55) * Nu conteaza ce a fost ,ci ce va fi de` acu` naintewinking *

56) Lumea v0rbesjte ´ pr0stii ´ ca sa ´ te schimbe ´ si minte ;-j ´, Numai ´ tu p0tsi ´ vedea dinc0l0 ´ de cuvinTeee! ;* ´

57) Prietenia-i un ocean pe care multi ar vrea sa-l treak,dar pana la malul celalalt majoritatea se ineak."

58) Sj e normal sa fiu aSa cand de la cei dragi , in loc de sfaturi auzeam "Treaba ta ce faci"!

59) ___[]~[:*]~ CeI cAre mA cRiTica si Ma inVidiAza ~[phbbbbt]~___Vor dOAr sa mA scHimBe___PenTru cA vAD in miNe cEEa cE Ei nu vOr Fii niCioData [!]~[:*]~[]___

60) Nu am pacalit niciodata pe nimeni. Eu i-am lasat sa creada ce vor . S`au pacalit singuri ! winking

61) Prietenii pe care`i am aqum p lnga mine,m`ajuta,ma indruma s fac doar lucruri bune.Nu i`as lasa,nu i`as schimba pentru nimic [Sa schimbe prietenii pentru unii e un tic]

62) ` Si n`am sa uit. Cu ele am fost mereu si mi-au fost aproape cand dadeam de greu ! • `

63) • Nu sunt perfecta, dar de ce m'as schimba cand prietenii ma iubesc si asa? .•

)•64) •Eu nu sufãr de nebunie,me bucur de ea in fiecare minut

65) >Suntem piesele perfecte dintr`un joc de shah pervers unde nu exista reguli si toti merg pe interes [devil]

66) Pune stop cand te streseaza.Spune`i ca exagereaza.Nu`ntelege?Spune`i "PA" si se calmeazawinking

67) Ea? Ea este fata care candva adora sa stranga raze de soare intr-un borcan si in zilele ploioase sa le arunce prin jurul ei.

68) Si imi amintesc "ii am pe ai mei cu mine" Orice`ar fi "cu ei e un pic mai bine"

69) Este atât de schimbată;x! Exact qum ai zis tu ca nu o să fie vreodata!"

70) Prietenii cei mai buni sunt cei dupa care nu poti pune virgula, doar punct!:X

71) иü мẫ ¢®ﻉží íη §†ªяє? иí¢í ø þ®σßℓﻉмå.иü мǻ ©яєđ иí¢í έü.Ъ® ƒєяﻉ§н†є`†з Ðﻉ žíüª íи ¢ª®є ø §å þяíиđ †üþξü

72) • Nici cel mai bun machiaj nu are cum sa-ti schiteze un zambet atunci cand esti trist.

Cand iti va fi dor de mine, aminteste-ti un singur lucru... ma-i lasat sa plec

Cum e cand persoana iubita te ignora, cum e cand cel pe care il iubesti o iubeste pe alta? inima iti plange dar n-ai ce-i face! iti vine sa urli dar te abtii, taci, plangi.
Cerul plange cu lacrimi de sange, ca ai luat-o pe ea si m-ai uitat pe mine!
Sunt ca un inger fara aripi fara speranta, si condamnat la suferinta si singuratate.

Ai FoSt FrUkTuL InTeRzIs DiN KrE Am GuStAt ... acum FaRa TiNe ToTuL E schimbaT

imi va fi dor
imi va fi rece...
dar timpul nu va vindeca
ci doar va trece...

Priveste-o in ochi si observa ca nu minte, Invata sa o cunosti dupa ceea ce simte .♥

Aveam caractere imbibate-n orgoliu.De asta acum amintirilor frumoase le purtam doliu.Stiu ca din partea ta femeile pot pleca au fost multe in patul tau dar nu si in inima ta.

Fii atent la persoana iubita pentru ca intr-o zi vei putea pierde un diamant cautand pietricele"

"Zambetul celui care sufera e mai trist decat lacrimile celui care plange"

"Pentru cine m-a acuzat c-as fi uitat de unde am plecat, ma faci sa rad, niciodata n-ai stiut de unde am inceput"

"Acum tot ce va pot spune este ca am ridicat fruntea mult mai sus decat toti aceia care mi-au facut rau si stau bine!"

"Nu-i frumos si nu-i bine sa te crezi egal cu mine s-o mai faci si pe desteptu si sa uitzi ce e Respectul"

"Toti aud ce spui Prietenii asculta ce spui Dar cei mai buni prieteni asculta si ce NU spui!"

"Am gresit din nou am oferit dragoste unde trebuia sa ofer indiferenta Am Intrebari De Pus Raspunsuri De Dat Ganduri De Ascuns OAMENI DE UITAT!"

"Daca pentru un moment ai crezut ca o vei distruge, uite-o dupa putin timp: zambeste si e dulce!"

"Inchid usa,sting lumina,trag oblonul si incui magazinul meu de vise nu mai vinde nimanui!"

"Chiar daca nu imi convine ceva arat un zambet de parca nu s-ar fi intamplat nimic."

"Cei care ma critica si ma invidiaza.vor doar sa ma schimbe pentru ca vad in mine ceea ce ei nu vor fi niciodata!"

"Vei cauta privirea mea,in fiecare "ea" din viata ta!"

"Nu-mi spune ca ma iubesti decat daca cu adevarat ma iubesti,pentru ca s-ar putea sa fac o nebunie si chiar sa cred asta."

"Sa tii la cineva este usor dar sa faci pe cineva sa tina la tine este greu!"

"Exista doua tipuri de oameni in lumea asta:eu si restul!"

"Un cerc de prieteni nu se face cu compasul!"

"Am invatat ca dureaza ani sa castigi incredere si ca doar in cateva secunde poti sa o pierzi!

"Alergam dupa fericire pana departe, fie pe mare, fie pe uscat; dar fericirea e aici, aproape."

"Secretul fericirii nu este sa faci ceea ce iti place, ci sa-ti placa ceea ce trebuie sa faci."

"Fericirea e ceva ce nu se atinge niciodata dar pentru cautarea ei merita sa alergi toata viata."

"Nu merita sa plangi pentru nimeni ! Iar cel care merita, nu te va face sa plangi"

"Obisnuiam sa cred ca am raspunsuri la toate intrebarile Dar acum stiu ca viata nu e intotdeauna cum vreau eu"

"Realitatea-i mult prea dura atunci cand dai de greu visele se spulbera chiar daca iti e bine nu mai zambi mereu"

"Nu ma las condusa,nu am dc sa admit,am o sansa'n viata sh'am invatat sa profit"

"Suficient de matura sa stiu ce imi doresc,dar suficient de copila sa ma prefac ca nu'mi dau seama"

"Imi iubesc prietenii,dar dusmanii ii ador,pentru ca invidia lor ma face sa fiu mereu,cu o treapta deasupra lor"

"Poate am aere'n cap asta e doar problema mea nu poti sa ma suporti asta e doar problema ta nu ma cunosti nu mai comenta ai grija d viata ta nu d a mea"

"Incerc sa-mi ascund calvarul numit depresie si zambesc fals doar pentru buna impresie "

"Nu mai sunt fetita pe care o stiai u mai de mult Poate nici n-ai observat De la un timp am mai crescut"

"Viseaza la ceea ce vrei sa visezi,du-te acolo unde vrei sa mergi,fii ceea ce vrei sa fii,ai doar o viata pentru a face ceea ce vrei sa-ti propui"

"Ne leaga de prea mult timp prea multe n'ai cum sa le stergi dar incepi sa uiti tot ce'a fost mai frumos si gresesti"

"Ce le tot pasa pe cine iubesc,cu cine vorbesc,de ce imi spun cum sa traiesc? E treaba MEA cum ma imbrac si doar a MEA cand ma dezbrac...cu cine,cum,unde si cat!"

"De ce oare vb u despre mine?de ce oare ma pui la un loc ca tine?in fata mea nu ai cuvant nu ma cunosti deloc,habar nu ai cine sunt"

"A avea prietenii e ceva frumos dar intodeauna ce-i mult strica!"

De atunci a trecut o saptamana si acum daca suna,am sa-l las cu telefonul-n mana in fine, bine poate-mi vine mintea la cap,mai vorbim.ca daca suna,suna ocupat. "

"Cel mai frumos cadou ce-l poti darui cuiva este PRIETENIA iar cea mai crunta razbunare este UITAREA!"

"Zambesc cand se vad plang cand se cearta si indiferent de fapta ei se'mpaca si se iarta"

"Uneori platim mult mai mult pentru lucrurile pe care le primim gratis"

".am invatat ca uneori suntem nevoiti sa facem ceea ce trebuie si nu ceea ce vrem, chiar daca deseori ti'e "dor si doare"..."

"...copiii gasesc de toate in nimic...adultii nimic in toate."

"Viseaza ca si cand ai trai pentru totdeauna, traieste ca si cand ai muri azi..."

Îmi e dor de tine.de căldura ta...în zilele când mă culcam cu tine...draga mea pijama

Noaptea am cosmaruri pentru ca ma gandesc la tine!

Iti place sa fi mangaiat? Sa fi atins si sa fi pipait? Si. Sa fi incins? Iti place respiratia celuilalt langa urechea ta? Sa iti respire pe gat sau pe fata? Iti place sa incerci pozitii noi? Sa incepi rece si sa sfarsesti cald si transpirat? Ia AUTOBUZUL!

Yesterday is history, tomorrow is mistery and today is a gift, that is why we call it present.

"In viata risipim ani, iar la moarte cersim clipe."(Nicolae Iorga)

"Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea." (Georges Brassens)

"Nimic nu e departe cand iubesti."(Eliade, Sarpele)

"De la sublim pana la ridicol nu-i decat un pas."(Tudor Vasiliu)

"Iubirea unei femei, se stie ca

Este un lucru dragut dar si de temut."( George Gordon, Lord Byron)

"Time is money !"

It's ok, i got lost on the way but i'm a supergirl,and supergirls don't cry

Dear God, make me a bird, so i can shit on everyone!

Te uiti ca Fraierul in trecut.Abia acum Iti dai Seama ce`ai Pierdut.Cand ma Vezi ca Zambesc frumos.Iti dai Seama ca esti cel mai mare Prost !

Razbunarea nu-mi aduce satisfactii.insa indiferenta mea ti-o daruiesc cu multa dragoste De ce sa plang atunci cand pot sa rad?

Am ramas la fel de innocenta.diferenta este ca acum nu imi mai este frica de aparenta.iubesc p cine ma iubeshte.

Am invatat sa respect .ea respecta doar banii.am invatat sa lupt singura.ea e zero fara tati si mami.stii ca u ai aleaseu am drumul meu acum.al tau e’n celalalt sens

Pentru Un Moment.Am Crezut Ca Ma Vei DiStruge ~ Dar Uite`ma Acum Sunt Tare Si Chiar Foarte DoOlce "

» •"mereu vei cauta la ea ceea ce adorai la mine candva •?-+ •»

•De ce sa plang? Suflete si zambete pot si eu sa frang!•

» •O arzi nemotivat de ***. Esti timp pierdut.capitol sters Eu am plecat• »»

Va veni o data vremea cand in urma vei privi. Ai vrea sa reinvie toate bucurii si nebunii. Dar trecutul se ascunde, nu mai vine NICIOdATA numai amintirea spune ca. "Asa a fost o data!" :

Zambeste celor care te urasc…Sa simta ura ta.Zambeste celor care te ubesc…Sa simta dragostea ta…Iar daca cei pe care ii ubesti…Te ignora…Zambeste sa simte indiferenta ta…

Lasa’ma cu textele ca iti pasa sau conteaza.lasa’ma cu lumea care nu ma agreaza…aproape tot ce mi’am dorit am obtinut si daca nu a fost asa.a fost pentru. ca n’am vrut!

Sa poti sa crezi Cand unii te insala, Sa te ridici Cand altii te doboara, Sa poti pastra Cand altii vor sa te alunge Sa razi chiar daca sufletul iti plange Si cald ramai Chiar daca afara ninge Aceasta-i arta DE A INVINGE

ThE uItI lA mN iNvIdIoAsA pHe sUb BrEtOn DaR eO ThE vAd MaI pIeRdUtHa ca Un ApEL Pe TeLeFoN:X

"uiTa`te atent nu InSiSteNt priVeStHE dAr nu aTinge tE pot resPiNge ! viseaza dorEsThe ! DaR In REalitAte Nu Ma PoTi AtIngE!"

Minti ieftin si prost,iti stiu replicile pe de rost. Ce urmeaza sa spui iti zic eu dinainte. Mereu ai incercat sa ma faci din cuvinte. Am fost si voi ramane mereu aceeasi fata cuminte cu ganduri rele in minte…

Dragutza cat sa te faca sa te intorci de 2 ori,dulce suficient de mult, putin nebunatica dar nici salbatica, genul de fata care te face sa zambesti

? ?draga nu ma privi cu ura spui te iubeshte dar eu sunt mai bunaa.j Inca ceva papusha e o diferenta intre mine si tine.Eu nu am sange de tarfa in mine.Asa ca tine[]

Mi-ai murdarit zambetul dar prietenii l-au facut mai stralucitor ca inainte

A pretty girl can kiss a guy, a bird can kiss a butterfly, the rising sun can kiss the grass, but you my friend! yes you! YOU CAN KISS MY ASS !

Am învăţat că poţi continua încă mult timp după ce ai spus că nu mai poţi.

Am învăţat că indiferent cât de mult suferi, lumea nu se va opri în loc pentru durerea ta.

Am învăţat că oamenii la care ţii cel mai mult îţi sunt luaţi prea repede…

Am învaţat că este prea greu să-ţi dai seama unde să tragi linie între a fi amabil, a nu răni oamenii şi a-ţi susţine părerile.

Am vrut sa scriu pe zapada "te iubesc",dar a continuat sa ninga si nimeni,niciodata n-o sa stie ce au scris infriguratele mele degete,nimeni in afara de mine.

Ai vrut sa fugi si eu nu te-am lasat,ti-am frant aripile si te-am incuiat,nadajduind ca intr-o zi vei fii al meu.Intr-un tarziu,lipsita de speranta,ti-am redat libertatea,iar tu te-ai oprit din drumul tau grabit si m-ai privit o clipa,numai o clipa si ai plecat...In urma ta visul meu a fugit dupa tine,dar nu te-a putut prinde.erai prea deja al alteia!

tu vei fi mereu langa mine ! timpul ce trece va sta si rasaritul si apusul ! poate se vor saruta

iubirea te face sa plangi cand inca nu sti ce sunt lacrimile , lubirea te face sa razi in intunericul noptii, purtanduti visele pe aripile de fum ale zorilor

credeam ca ma iubesti , credeam ca te iubeam un joc atat de simplu, dar azi nu te mai am, dear fi sa pasim in trecut, ce ar mai fi acum , ar fi un alt inceput , sau sar alege scrum...

Nu uita ca si cei mai frumosi trandafiri au spini!
sper ca te'am ajutat!:*