| alexaionut a întrebat:

Vreau si eu sa stiu daca functioneaza o relatie la distanta. Avem 4 luni si ceva de cand e plecat el si nu mai are incredere in mine ca la inceputsad. Ce as putea sa fac? Vreau niste sfaturi crying

5 răspunsuri:
| zxzx a răspuns:

Pierzi timpul.

| Demonull a răspuns:

Functioneaza,dar scartie mai mereu. Certurile vor fi dese si pornite doar din nimicuri.Esti pregatita?

| alexaionut explică (pentru Demonull):

Poi da asta e si chestia ne certam de la nimicuri. O data am fost la discoteca si lui nu i-am zis adica nu stiam ca am sa ma duc si lui i-am zis ca nu ma duc. Si de atunci nu mai are incredere in minesad

| Crissxxx a răspuns:

Relatiile la distanta nu functioneaza foarte bine, incearca sa vorbesti cu el sa stabiliti ce e mai bine pentru am2, fii calma, totul va fi bine happy e decizia ta.

| Comandorul a răspuns:

Iti zic din proprie experienta ca nu prea exista final pozitiv intr-o relatie la distanta. Atat timp cat nu se prevede un viitor (de exemplu distanta sa aiba un termen limita, dupa care totul sa revina la normal), nu va avea niciodata sorti de izbanda.

In timp actorii se racesc, intervine o umbra de gelozie deoarece nu-ti poti "controla" partenerul, si fiecare poate avea alte tentatii. Este mai bine s-o rupi atunci cand simti ca nu se poate, decat sa te chinui si sa te tarai cu o asemenea relatie de-a lungul timpului.