| aanonimm a întrebat:

Helloo! Sunt casatorita dar sotul meu este in Romania eu sunt afara din tara si am plecat pentru ca am acte in tara care sunt, ne-am casatorit din dragoste dar si repede pentru a putea il aduce aici (pentru acte) era imposibil pentru el sa vina fara...acum sunt intr-o situatie complicata deoarece am inatlnit un super baiat aici, sunt in relatie cu acesta de 2 luni la inceput am vrut doar asa o aventura stiu si eu sa ma distrez (sunt o persoana care ii place sa se distreze la maxim, dar in acelasi timp stiu si sa iau lucrurile in serios) bun stiu ca nu e bine cea ce fac dar sunt fericita asa cu el cu baiatul acesta are toate calitatile ce nu le are sotul meu ma iubeste pot sa zic si si eu am sentimente puternice pentru el porblema e ca in vara o sa vina sotul ce o sa ma fac? nu vreau sa ma despart de nici unul din ei "amantul" habar nu are de sot si sotul habar nu are de "amant". nu vreau sa ranesc pe nici unul din ei sunt o persoana care pune pe prim plan persoana de langa ea, dupa pe mine, va rog ast niste sfaturi! va multumesc

Răspuns Câştigător
| anad a răspuns:

Ai toate sansele sa ii pierzi pe amandoi.Nu te acuz fiindca inteleg cat de greu este singura, departe de casa, dar poate ar trebui sa-i spui sotului de problema ta.Eu cred ca pe el ii vei lasa. Daca erau sentimente foarte puternice nu ai fi acceptat o alta relatie.

18 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

''sunt in relatie cu acesta de 2 luni la inceput am vrut doar asa o aventura stiu si eu sa ma distrez''
Mda, femei, femei, femei...si iarasi femei.

| cristi202 a răspuns:

Nu cred ca sti sa iei lucrurile in serios... Daca le-ai fi luat, ai fi inteles ca, odata maritata, gata cu unele distractii! Sau nu te-ai fi maritat. E trist, pentru ambii, atit pentru amant, dar mai ales pentru sot. E o vorba, cine incearca sa sada pe doua scaune, nu se poate sa nu pice. Ma tem ca si tu vei pati la fel. Asa ca, renunta la unul din ele imediat. Si ar fi bine la amant, caci cineva, casatorindu-se cu tine si-a pus toata speranta increderea si dragostea in tine. Stiu ca e f greu sa fii singura acolo, cum si mie mi-a fost greu cind am stat trei saptamini departe de nevasta, dar asa vei dovedi ca sti sa iei lucrurile in serios, asa vei dovedi ca il iubesti, si asa vei face ca momentele de dupa revedere sa fie mult mai frumoase decit cele de dinainte. Bine zicea cine zicea: o despartire pe mai mult timp, ori consolideaza relatia, ori o face praf. Cred ca la tine se va face praf, pentru ca nu stiu cit tii tu la sotul tau, atita timp cit ti-ai permis sa te indragostesti de altul...

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Pot doar sa iti spun proverbul "cine fuge dupa doi iepuri nu prinde nici unul ". Concluzia o tragi tu.

| EUSIATIT a răspuns:

Daca tii 2 pepeni intr o miina. ii vei scapa si se vor sparje amiindoi. E delicata situatia. Gindeste te bine. verifica ti sentimentele si daca consideri ca acel[amant] e bun pentru tine trebuie sa fii sincera cu tine in primul rind si apoi cu restul. Nu te pripi sa nu cumva sa ramii singura. Poate aceea este doar o aventura si te ai lasat dusa de val. DACA nu ai nimic ce sa te lege de sot [adica copil] si crezi ca fericirea ta e acolo nu l m, ai trage si pe soit dupa tine. SPunei adevarul si divorteaza. daca esti fff sigura de situatie. daca nu mai gindeste te.

lolita
| lolita a răspuns:

Am vazut o multime de cazuri ca al tau. nu sunt in masura sa-ti dau nici un sfat, dar tu ca si femeie maritata ar trebui sa stii care este decizia corecta. chiar vrei sa-ti strici relatia pentru o aventura? sunt doua luni de cand va cunoasteti, totul este frumos la inceput, dar asta nu inseamna ca el este alesul si ca sotul tau a fost o greseala. eu zic ca nu are rost sa-ti complici viata.

soothe
| soothe a răspuns:

Doamna, nici nu se pune problema sa-i raniti. Ori le spuneti, ori nu le spuneti si afla pana la urma singuri. Sa nu-mi spuneti ca de povestea asta stiti numa' dumneavaostra si noi; binevoitori au sa se gaseasca.
Asa ca este exact ca in vorba filozofului bulgar: "daca e - e, daca nu e - nu e". Deci ori le spuneti, ori nu le spuneti, cu avantaje si dezavantaje. Nu sunteti prima si nici ultima. Cititi-l numai pe Minulescu si pe Eminescu si e de ajuns, ca sa nu mai vorbesc de Balzac si de altii ca el.
Ii puteti iubi pe amandoi, dar dor va poate fi numai de unul.
Lasand gluma la o parte, desi nu am glumit deloc nici pana acum, lasati lucrurile cum sunt. In primul rand au un rost si in afara de asta veti gasi la momentul potrivit solutia. Oricum viata va va da o lectie, nu neaparat neplacuta, sau altfel spus, veti invata din asta suficient.
Pana atunci doamna, bucurati-va de viata, dar fiti OM. Veti simti imediat ce ati intins coarda prea tare, mai ales cand veti intelege ca va jucati cu viata oamenilor de langa Dumneavoastra. Mai ales daca va iubesc si mai ales, cum pretindeti, ii iubiti si Dvs.
Multa sanatate si ganduri bune!
PS. Daca va plac copii, gandititi-va ca ati putea da nastere unui baiat, un botz de aur care va va ferici si va va implini viata. Si cand se va face mare, dupa ce va fi fost crescut cu truda, uneori sacrificii, nopti nedormite, sperante, emotii. etc.etc... deci cand se va face mare, se va afla in situatia unuia dintre barbatii de care aminteati Dvs. Atunci ce sfat ati da Dvs acelei femei?

| Hombre a răspuns:

Parasestel pe sotul tau sa nu mai plece de acasa degeaba ca oricum nu-l meriti. Esti nestatornica ai facut o casatorie aiurea pentru ca esti iresponsabila. Dai urgent de veste sotului ca sa consumat deja casatoria si succes maxim la destrabalare pentru ca tu nu casatorie cauti.

| nicol20 a răspuns:

Cu s-au mai spus cine fuge dupa 2 iepuri nu prinde nici unul si gandeste-te daca afla sotul tau si tot o data si amantul tau iti dai seama ca o sa ramai singura cum o sa te simti tu? Iar cand te-ai casatorit stiai ca ai anumite responsabilitati si nu mai poti face anumite lucruri ca si cand erai nemaritata.Stii ca ce este frumos nu dureaza mult eu poate nu am nici un drept sa te critic dar te rog gandeste-te prima data la tine si la viitorul tau ca sa iti fie bine alaturi de un barbat care te iubeste cu sentimente sincere ca din gura la oricie iti spune ca te iubeste. tu trebuie sa decizi

| smileyface a răspuns:

Ce ai facut tu nu cred ca se numeste casatorie. Probabil nu ai realizat ce inseamna asta. Iar daca nu ii vei marturisi sotului tau ce ai facut si vei trai cu secrete fata de el nu vei avea o viata fericita si implinita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-i intoarce pe dos viata sotului tau. Nu-l duce intr-o tara straina unde te are doar pe tine si sa lase casa, siguranta, slujba sau altceva, pentru un vis care se va transforma in cosmar. Daca pentru tine casatoria nu inseamna iubire si respect, daca tu nu te respecti pe tine si sentimentele tale, nu il face nefericit pe alul. Nici pe sotul tau si in final nici pe amant, pentru ca el nici macar nu stie de existenta sotului. Tu nu esti corecta cu nici unul, asta inseamna ca daca maine va aparea unul mai bun decat amantul, l-ai abandona si pe el, iar sotul ar ramane un papagal pentru tine. Atata timp cat tu nu crezi in institutia casatoriei, cat nu esti atat de indragostita de un barbat, incat sa vrei sa fie unicul in viata ta, nu trebuie sa il tii langa tine. Spune-i adevarul si lasa-l sa isi traiasca viata acasa intre ai lui, nu-l duce in lumea larga, ca sa constate acolo ca este singur.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ei na baieti...lasati-va femeile sa plece "afara".
Esti inca o copila care nu stie ce vrea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te joci. Cu tine, cu sotul, cu amantul. Te joci cu sentimentele ce e foarte grav. Stiu din start cine va pirde: tu.In primul rand ca femeie trebuie sa ai demnitate. Si nu uita un lucru: in viata totul se plateste. In rest nici nu vreau sa mai comentez.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Traieste si tu momentul.Care si cum e cel mai aproape, ce naibii...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai cu cr... ii in sus la amandoi. daca nu se cunosc.este si normal nu? de vreme ce-ti place la maxim, poate ii convingi sa se accepte reciproc? doar ei te iubesc, si ar face totul pentru tine.nu-i asa? si am vazut pe cine pui pe primul plan.pe cea dintre picioare. dai tare puiule, ca lumea e plina, si vezi ca mai ai niste gauri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil ca esti prea tinara si te-ai cam pripit cu maritisul. Fetelor dati-va sansa sa deschideti ochii sa va maturizati, ca atunci cind va casatoriti sa nu regretati.Parerea mea ca fetele pina la 24 de ani nu trebuie sa se casatoreasca. Pina atunci decizia nu este relevanta, sunt doar hormonii.Nu trebuie sa stai toata viata cu o persoana doar pentru ca va leaga o hirtie. Dar nici sa te grabesti sa faci aceeasi greseala. Poti sa-i ceri sotului tau sa nu vina pina nu iti lamuresti sentimentele fata de el. I-ati o pauza de reflexie. Exista posibilitatea ca noul tau partener sa te dezamageasca curind. Barbatii se pricep foarte bine la asta. Trebuie sa intelegi ca nimeni nu te poate obliga sa ramii cu o persoana doar din mila ca va suferi.

'

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna,
Am aceeasi situatie ca a ta sunt casatorita si singura.Pastreaza-l pe cel care te iubeste sincer si te apreciaza pentru ceea ce faci, in dragoste conteaza sa fiti amandoi, cel de langa tine trebuie sa te aprecieze foarte mult si prin fapte nu numai prin vorbe. Eu zic sa ramai cu amantul si sa-i zici sotului tau chiar daca il ranesti. Conteaza cel mai mult sa fii tu fericita. As vrea si eu sa fiu ca tine dar nu se poate pentru ca nu am intalnit marea dragoste. Iti urez multa bafta.

| elanul78 a răspuns:

RuSiNiCaAaAaAaAaAaAaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

| aanonimm explică:

Ca sa fiu mai explicita stiu si sunt constienta in ce m-am bagat, draga tepes eu una nu m-am dus dupa sex. cea ce s-a intamplat a fost de la sine si gand am realizat a fost prea tarziu porbail nici unul de aici nu stie ce inseamna asta, sau nu ati trecut prin asa ceva dar sa stiti ca nici nu va doresc.in sfarsit multumesc pentru,"sfaturi" eu ceream un ajutor ca si cum cum, cum as putea sa nu fac pe nici unul sa sufere? ca de mine de aia nu mai pot eu m-am bagat in asta, nici macar nu mai stiu ce e bine si ce e rau, ii respecr pe amn2 pentru ceia ce sunt (inselatu nu e respect; stiu) dar pentru cea ce sunt ii respect cu granditudine.