| anonim_4396 a întrebat:

vreau si eu un sfat de la voi! Sunt cu un baiat de 2 luni, il iubesc si ma iubeste si el pe mine, asta se vede dupa gesturile lui. Desi nu ne cunoastem de mult timp, avem foarte multe in comun, si o multime de prieteni comuni, ne simtim de parca ni-am cunoaste de citva ani. Am dormit citeva ori impreuna dar nu a fost nimic mai mult decit simple saruturi pe care il excitau mult pe el, si tot incerca ca sa ma convinga sa facem dragoste, explicindu-mi ca are dureri insuportabile din cauza ca nu ejaculeaza, tot imi facea declaratii de dragoste si imi zicea multe vorbe dulci, totusi eu n-am cedat, chestia e ca eu sunt virgina si nu sunt sigura ca sunt pregatita pentru viata sexuala. Relatia noastra din aceasta cauza nu s-a inrautatit ba din contra....Recent el mi-a zis ca si eu voi fi prima la el ( nu prea imi vine sa cred caci el are 21 ani, eu am 18), si isi doreste foarte mult asta pentru ca crede ca vom fi si mai apropiati dupa aia, eu i-am promis ca o sa fie in curind, dar totusi nu sunt sigura. As vrea sa-mi dati un sfat sa cedez sau nu...nu vreau sa fiu dezamagita si de asta nu stiu e cazul sa incep viata sexuala sau nu, si daca nu cum as putea sa-i explic asta lui. Ms anticipat.

4 răspunsuri:
| SunnyDay88 a răspuns:

E o mare prostie sa crezi ca sexul va va apropia mai mult.sincer esti naiva daca crezi asta. daca te-ar iubi n -ar fi o problema sa astepte.

barbatii se indragostesc de ceea ce vad si femeile de ceea ce aud, de asta femeile se machiaza si barbatii MINT!

| SimonaQs a răspuns:

Daca nu simti asta si nu esti pregatita atat fizic cat si psihic nu o fa...Nici mie nu imi vine sa cred ca tu esti prima pentru el dar asta nu conteaza acum.
Incearca si explica-i faptul ca nu esti pregatita pentru asta chiar daca il iubesti. O relatie nu e facuta numai din sex cat si din respect. Nu stiu ce sa iti mai zic dar uneori mai sunt si baieti care vor doar dragoste adica stiu sa isi ascunda bine intentia pana ce ajung la final

Oricum daca nu esti pregatita nu o fa. Trebuie sa te simti bine in pielea ta nu sa fi stresata

Bafta!

| JustRoxanne a răspuns:

Numai tu poti sti daca esti pregatita sau nu. Decizia iti apartine!

| boogbv a răspuns:

Daca nu esti sigura, mai bine nu fa asta.Probabil vei regreta mai tarziu.