| username23 a întrebat:

Daca am inceput viata sexuala prea devreme(15 ani) si am dureri insuportabile in timpul actului(presupun ca din cauza ca nu sunt dezvoltate organele genitale complt), cu timpul, cind voi creste si ma voi dezvolta complet, durerile se vor diminua? Raspunsuri fara insulte plz! promit funda!

Răspuns Câştigător
| LionDen a răspuns:

Cam prea devreme intr-adevar.In fine sa fiu la obiect. Pot fi mai multe motive. 1. Dilatatia nu este mare in timpul actului(nu exista preludiu sau e prea scurt)2. Durere am inteles ca e oricand doar ca e mai mare sau mai mica. 3. Avand 15 ani normal ca in termeni mai uzuali "esti stramta" si normal sa te doara atata timp cat peretii vaginali sunt in contact permanent cu penisul partenerului tau.Cand vei creste durerea va fi mai mica.Nu va disparea.Ma bucur daca am fost de ajutor.

2 răspunsuri:
| Irinus0356 a răspuns:

Nu stiu poti sa fi si gravida daca nu ai folosit prezervative plz finda bafta

| Alyna_6570 a răspuns:

Eu mi-am inceput-o la 18 si acum am aproape 20 si tot ma doare. Cred ca depinde de organismul fiecaruia. Si poate ar trebui sa consulti si un medic ginecolog.