| anonim_4396 a întrebat:

Buna! Vreau si eu un sfat va rog. Prin Iulie după ce am aflat la ce liceu am picat m-am cunoscut cu un baiat din liceul meu tot boboc era. Am început sa vorbim si prin August ne-am pus împreuna. Au fost tot si fel de discuții pe care nu le consider rele pentru ca ne-a întărit dar colegele lui tot vor se se bage in relație si mi-a fost frica sa nu facă ceva. Ieri m-am supărat pe el ca vorbea cu o colega si erau cam apropiați dar am exagerat într-un adevăr si m-am certat cu el. Peste câteva ore aflu ca s-a dus cu o colega de ale lui in parc si au stat acolo. Acum el îmi spune ca nu știe ce a fost in capul lui si ca ii pare rău si ca el in continuare ma iubește dar cică nu mai putea psihic. Recunosc ca am avut foarte multe discuții din cauza ca ma supăram eu degeaba dar acum nu știu daca merita sa-l iert. Eu ma gândeam sa văd ca lui chiar ii pare rău si sa mai încerc o data. Eu încă îl iubesc si cred ca si el însă el nu știu ce a avut. Va rog ajutați-ma cu un sfat❤️

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mai copii, mai lasati gelozia si dramele, ca sunteti inca copii!
Bucurat-va de copilarie, jucati-va impreuna, plimbati-va, facaeti-va prieteni mai multis esti cu grupul, ca nu-i nevoie de gelozie la ansiorii astia.

| dullcat a răspuns:

Buna.E posibil ca doar a vrut sa auda o perspectiva si de la alta fata, fiindca l-ai agasat tu prea mult cu acuzatiile.Nu stiu, e o presupunere.La 14-15 ani nu prea exista iubire, ci doar o forma de atasament care este intensificata din cauza furunii de hormoni specifica adolescentei.Esti libera sa ai relatii, dar nu te da peste cap, astfel incat sa ajungi cu sufletul zdrobit, caci despre iubire afli abia cand mai cresti.Asta nu inseamna nici sa fii nesimtita sau sa iti bati joc de sentimentele altora.Balance is key.

| Hyperion7 a răspuns:

O relație se bazează pe încredere și respect, nu mai sunt astea, pa relație.
Daca tu crezi că a călcat pe bec, ce rost mai are? Daca îl ierți, ciclul asta se va repeta constant.

| MAteiLaAjutat a răspuns:

Eu zic sa stai cuminte cand vine vorba de relatii ca s-asa multi nu sunt maturi emotionali si nu exista responsabilitate.

| Dimi457 a răspuns:

''Eu încă îl iubesc '' Esti candidata viitoare la ceea ce se numeste casatorie mizerabila.