| Georgy_2066 a întrebat:

Bunahappyvreau un raspuns cat mai rapid.sunt clasa a 9-a la stiinte sociale. vreau sa ma trasfer la alt liceu la filo-franceza.trebuie sa dau diferente?[sunt grele]?:-ss[vreau sa ma trasnfer sa fiu langa pr meu.se merita?big grin

3 răspunsuri:
| EllyFMS a răspuns:

Deci, de transferat o sa poti din sem. 2 sau din clasa a 10a. si in general se dau niste diferente, aici se da mai mult ca sigur la franceza, si probabil si la altele nu stiu sigurthinking Oricum, pana in sem 1 sau clasa a 10a o sa aflii tu daca merita sa te muti sau nu, desi eu nu credm pentru. ca deja o sa te obisnuiesti cu colegii/profesorii si o sa-ti fie mai greu cu transferul, iar tu si prietenul lau va puteti vedea dupa ore, sau in weekend:*!

| EllyFMS a răspuns:

A da? pai atunci suna la liceul unde vrei sa te transferi. si intreaba cam ce difereinte se dau, iar daca tu te consideri pregatita sa le dai. nu ai de ce sa nu incerci.happy, dar totusi. inainte de toate, eu zic sa te interesezi cum sunt profii pe acolo, elevii si daca sunt mai naspa decat ai tai, nu cred ca se merita, ca nu are rost sa-ti manance 4 ani din viata si nici sa nu ramai cu amintiri frumoase, ca ti-am spus si mai sus, cu iubitul te poti vedea dupa scoala sau in weekend, dar daca totusi sunt ok profii, elevii etc. si consideri ca o sa iei diferentele nu ai de ce sa nu te muti:d

| Georgy_2066 explică:

Pot in primele 2 saptamani sa ma trasferhappy