| anonim_4396 a întrebat:

Diferente Stiinte Sociale

Stie cineva care sunt diferentele care trebuie sa le dau daca vreau sa ma transfer de la Matematica-Informatica la Stiinte-Sociale clasa 11 (acelasi liceu)
Multumesc

5 răspunsuri:
| Adda097 a răspuns:

Daca te transferi la inceputul anului urmator nu vor fi diferente de dat, dar daca te transferi intre semestre ai de dat la latinabig grin

| Don1994 a răspuns (pentru Adda097):

Ok, multumesc. Tu ce mi-ai sugera sa fac? Nu prea ma descurc la matematica. (am goluri din clasele anterioare si cred ca e cam mult de munca. cred ca as iesi mai bine cu transferul). Crezi ca m-as descurca sa iau BAC-ul la Stiinte Sociale? Multumesc!

| Adda097 a răspuns (pentru Don1994):

Nu trebuie sa-ti faci griji daca ai pierdut materia, tot ce s-a facut pe parcursul anilor se reia in a 12-a, materia nu-i asa de grea si decat sa pici BAC-ul la mate mai bine te muti la stiinte socialehappy

| Adda097 a răspuns:

Eu iti sugerez sa te transferi pana nu va fi prea tarziu, eu sunt a 9a si tot mate-info sunt si mate nu am facut deloc anul asta.Eu ma mut din a 10a la alt profil, nu vreau sa pic BAC-ul la matehappy

| sasha131 a răspuns:

Latina se face la profilul FILOLOGIE. La Stiinte Sociale se face mai multa istorie, romana, geografie si limbi straine. Din cate stiu eu nu e nevoie sa dai nimic, e de ajuns sa ai media generala mai mare sau egala cu cel care a avut media cea mai mica la profilul acela. De ex. daca tu ai avut media 7, poti intra doar daca media cea mai mica de la st.sociale a fost 7. Se poate sa gresesc, dar la mine in liceu asa este. Cel mai bine este sa intrebi un profesor din scoala ta. La BAC la matematica o sa fie dezastru si anul acesta( parere proprie) si nici anul viitor nu stiu cat de bine va fi. La Stiinte Sociale e suficient sa inveti, sa fi cu materia la zi si sa faci teste pt.BAC. Bafta!