| Drodo a întrebat:

Buna, am intrat in clasa a 9 a la liceu pe stiinte sociale dar vreau sa ma transfer pe filo la un alt liceu, sunt 2 clase pe filo, pot sa aleg in ce clasa vreau sa intru? Ca am prieteni la o clasa.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Te sfatuiesc sa incetezi cu repetarea acestei intrebari, ca sa nu ti se suspende acest cont.
Ti s-a raspuns deja la aceast intrebare:
https://www.tpu.ro/utilizator/acmmpp/intrebari/

Transferurile se executa numai la inceput de an scolar, asa cum a informat Ministerul Educatiei si invatamantului si numai daca se indeplinesc anumite conditii:
_ media elevului sa fie egala sau mai mare ca a ultimului intrat la acel profil.
Nu uita ca tu ai 6.92 si nu cred ca te poti incadra.

- sa se sustina si sa se ia note de trecere la examenele de diferenta
- sa nu existe corijente sau note scazute la purtare
- iar clasele sa nu aiba numar de copii, peste limita

i