| cryssssu a întrebat:

Buna:X TPU am si eu o intrebare... am 15 ani si sunt virgina... credeti ca e bine sa imi incep viata sexuala acum? va rog raspundeti fundita:X:X

Răspuns Câştigător
| anonima3389 a răspuns:

Faci cum crezi si cum simti dar trebuie sa tii cont ca poate mai tarziu vei regreta. poate ca vor aparea problema medicale dupa ce iti incepi viata sexuala si, de frica parintilor, nu o sa ai cui sa te adresezi si nici bani sa mrgi la doctor. poate ca nu o sa ramai cu baiatul respectiv si o sa gasesti altul si o sa-ti para rau ca nu ti-ai inceput v sexuala cu el, faci cum crezi si cum simti.si mai intai trebuie sa cunosti pers de langa tine, sa stii ca poti avea incredere in ea, sa stii ca te iubeste si nu vrea doar sa te f.a. sper ca ti-am fost de ajutor, dar eu zic ca e prea devreme.nu te lua dupa ot ce vezi la tv si dupa toate fetele astea care la 12-13 ani deja sunt mame.

| Vladuthz a răspuns (pentru anonima3389):

Aaa, si inca ceva, unul din riscurile de a-ti incepe viata sexuala inainte de 18 ani ca fata, este ca poti mai tarziu sa dezvolti cancer de colt uterin.

15 răspunsuri:
| 354 a răspuns:

Buna.Eu nu cred ca este foarte bine ca esti virgina, ma bucur sa aud asta! sa stii ca in ziua de astazi mai greu gasesti fete virgine, sunt rare precum dinozaurii.Eu nu cred ca este nevoie sa iti incepi viata sexuala, deoarece nici-un baiat pe care l-ai avea tu ca iubit nu cred ca ar merita un asa dar din partea ta.Nu te grabi sa-ti incepi viata sexuala, asteapta pana vei avea o varsta mai mare, pana vei pregatita atat psihic cat si corpul tau, asteapta momentul potrivit si omul potrivit.Cand iti incepi viata sexuala automat iti asumi anumite riscuri fie ca vrei fie ca nu, si eu nu cred ca tu esti pregatita pentru viata sexuala. Crede-ma o clipa de placere, o noapte de sex iti poate schimba radical viata!

| Andr3 a răspuns (pentru 354):

Nu e chiar asa happy la mine la scoala toti pe care ii cunosc eu de 14-15-16 ani nu au facut asa ceva si nici nu isi doresc deocamdata.Depinde de scoala la care copilul/adolescentul respectiv invata, de grupul si mentalitatea in care traieste.De la a face glume pe acest subiect si a trece la actiune de diferenta mare dar crede-ma ca mai exista persoane educate si cu capul pe umeri.Din pacate, majoritatea celor care fac acest pas de la 15-16 ani traiesc in grupuri care ii pot corupe sau nu au alte activitati si nu sunt destul de bine informati de catre scoala

| Vladuthz a răspuns:

Viata sexuala ti-o incepi cand esti pregatita 100% si nu cu ORICINE. Trebuie sa ai mare grija cui ii daruiesti floarea, pentru ca majoritatea in ziua de azi cauta doar,, p i z da" de la o fata. Nu numai atat, de asemenea sa folosesti neaparat prezervativ, pentru ca cel mai frumos mar poate fi infectat (ma refer la hiv desigur).

| Andiii a răspuns:

Depinde cu cine laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal nu este ok. DAR! Faci ce vrei cu viata ta... Adica daca tu consideri ca esti gata, atunci este perfect! Doar fii sigura ca o faci cu cine trebuie pentru ca cel cu care iti pierzi virginitatea este cel care iti va ramane in inima toata viata... si nu vrem sa ramana cine nu trebuie asa-i? happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti vitgina, nu... daca nu erai, da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cineva care si-a inceput viata la 16 ani spunea ca regreta...Deci, faci cum crezi, dar gandeste-te bine inainte.

| χƒяυмυѕιкαχ a răspuns:

Pai eu cred ca este cam devreme mai asteapta pana pe la 16, parerea mea, dar faci cum vrei daca te crezi ca esti pregatita! mult succeskiss

| RKR a răspuns:

Nu.

| DistrugatorulDeVise a răspuns:

De abia acum? E cam târziu să ştii, prea târziu...

| JustSomebody a răspuns:

Draga,,fiecare isi incepe viata sexuala cand se simte pregatit si stie ca organismul sau este pregatit.Eu sincer nu sunt de acord cu sexul la 15 ani deoarece esti prea tanara si poti fii usor fraierita de baieti, iar mai tarziu s-ar putea sa regreti asta.Din pacate multe fete ca tine nu mai sunt virgine cand devin majore si de asta ajung sa fie numite panarame si in alte feluri.Nu zic ca tu esti asa, faci cum vrei, dar ai inceput relatia asta la 14 ani si deja crezi ca esti suficient de matura si vrei sa incepi deja.Mai bine ai grija ce faci la liceu, asigurati un viitor.Nu cred ca mama ta stie despre acest lucru.Ai asa mare incredere in el la varsta asta? Pai uite-te putin la alte intrebari ca sunt multe cazuri asemanatoare cu ale tale si nu au un happy end.Te rog sa te mai gandesti la asta si ai grija sa nu devi ceva...Multi ar rade de intrebarea ta caci este foarte comuna si de prost gust, dar eu te inteleg si imi doresc sa iei decizia corecta.Nu uita, virginitatea nu e un ciorap pe care daca il rupi il poti inlocui cu altul.Ai grija.Bye

| mroxana a răspuns:

Nu

| cryssssu explică:

Ma all :X cred ca mai am de asteptat... dar va multumesc la toti pentru sfaturile bune :X:X:X

| extrem69 a răspuns:

Iti trebuie neaparat maciuca? Daca as fi tactu' si as afla ce ai de gand ti-as trage o bataie de sa nu faci sex pana la 30 de anitongue