| anonim_4396 a întrebat:

Acum 2 săptămâni am făcut sex cu iubitul meu și înainte sa își pună prezervativul a atins puțin acolo înainte sa își dea drumul. Nu mi-a venit ciclul pe 20 pentru ca am luat antibiotic, dar de o săptămână am o scurgere roșie foarte putina o data pe zi. Am făcut 2 teste și au ieșit negative. Ce credeți ca ar putea fi?

1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

Modul in care este prezentata problema ta NU permite formularea unui raspuns cert, exact si corect fiindca nu sunt prezentate/oferite datele strict necesare unei analize stiintifice. Pe baza celor oferite/prezentate poti spera sa primesti doar niste simple pareri sau presupuneri nefondate, subiective fara nici-o valoare reala si la ghicitoarea ta sa-ti raspunda eventual Mama Omida sau ghicitoarele Vanessa ori Melissa. Pentru a ti se putea da un raspuns catusi de cat cert, clar, precis dar mai ales unul care sa fie si corect sunt necesare date precise/exacte dupa cum urmeaza : 1. ) In ce data a inceput ultima menstruatie, 2. ) in ce data ar urma sa inceapa viitoarea menstruatie, 3. ) daca s-a produs ejacularea si in ce loc, 4. ) cea mai importanta precizare, daca ciclul menstrual este REGULAT sau NEREGULAT. Doar prezentand aceste date, care daca vor fi si precise, poti spera sa ti se dea un raspuns probabil corect d.p.d.v. stiintific si medical. Datele prezentate/descrise in intrebarea ta sunt irelevante si insuficiente scrise intr-un mod greu de inteles, astfel ca NU se putea trage o concluzie si formula un RASPUNS. Multa sanatate!