| Alinacrs95 a întrebat:

Bună seara! Acum doua săptămâni am făcut sex cu iubitul meu cu prezervativ. Însă, înainte de asta s -a atins de zona mea intima cu penisul și după 2 minute și-a drumul pe jos. Nu mi-a venit menstruația în noiembrie pentru ca am luat antibiotic, dar am făcut 2 teste și au ieșit negative. În ultima săptămână am avut o scurgere roșie foarte putina doar o data pe zi. Țin sa precizez ca în luna octombrie menstruația mi-a venit pe 20. Nu știu când ar putea sa vina luna aceasta având în vedere ca am avut scurgerile astea. Ce credeți ca ar putea fi?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Antibioticul nu opreste menstra, iar teste probbail le-ai facut cu mult inainet de 5 saptamani de la ciclul anterior, ceea ce era normal sa iasa negative.
Dar joaca cu un penis in erectie poate produce sarcini!
Scurgerile pot fii interpretate si ca ciclul de nidare a ovulului fecundat. Fa un test de sarcina acum!

| Alinacrs95 explică (pentru Violleta2022):

Am făcut un test chiar astăzi și a ieșit negativ.