| HXNER a întrebat:

Am 15 ani, vreau sa va intreb cum ar trebui sa se desfasoare o partida de sex.
Sunt virgin si nu stiu daca am fimoza, pot decalota penisul cand nu este sculat in totalitate, iar cand este sculat jumatate apoi incepe sa ma doara un pic.
Vreau sa stiu daca am fimoza sau daca pot face sex fara probleme.
Pot da orice informatie personala.
Poate ca trebuie sa mentionez ca atunci cand ma masturbez se mareste (e logic) iar apoi revine la marimea initiala.
Ce trebuie sa fac sau. nu stiu.

7 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Fara indoiala sex nu poti face cu fimoza. Exercitiile de decalotare fac minuni! Cand se poate decalota maxim fara nici-o durere in timpul erectiei atunci poti face sex!

| HXNER explică (pentru Frank51):

Ce exercitii?

| Frank51 a răspuns (pentru HXNER):

Verifica-ti mesajele.

| AlexandruAlez0202 a răspuns (pentru Frank51):

Spune mi și mie Exercițiile?

| Necunoscut112 a răspuns:

Dacă pe tine te doare la masturbare si nu poţi decalota penisul in stare erectă, îţi dai seama că daca ar fi vorba de sex te-ar durea de ai face pe tine. Trebuie să scapi de fimoza si in funcţie de cat de gravă e, o poţi face prin exerciţii repetitive de decalotare, folosindu-te de o crema emolienta, iar dacă e grav, poţi doar la medicul urolog, printr-o mică incizie a prepuțului.

| HXNER explică (pentru Necunoscut112):

Nu ma doare deloc la masturbare, crema emolienta se gaseste si la farmacie?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru HXNER):

Pentru a inmuia si mari elasticitatea preputiului, se poate folosii una dintre urmatoarele unguente : Dermovate, Clobetazol, Betadine unguent, Propoderm, Calendula crema, Saforelle sapun).
http://fap.scrieunblog.com/......semne.html