| gybysin a întrebat:

Am 18 ani, peste doua luni voi face 19.Am o problema destul de dureroasa pentru mine.Sunt cu prietena mea de un an, iar de curand si-a inceput viata sexuala cu mine.Pana acum am avut 6 partide, aproximativ unul pe saptamana.Primele doua au fost intr-o luni apoi urmatorul a doua zi. Cele doua au fost de succes, oferindu-i chiar si orgasm prin penetrare.Problema incepe dupa cel de-al doilea contact si anume dupa 4 zile.Aceasta partida a fost un esec.Am ejaculat dupa cateva penetrari,urmatorul numar la fel si in final si al treilea. Dupa acest esec celalalte partide si ele au fost la fel un esec, devenind tot mai dureros pentru mine si murind de ciuda si de nervi.De atunci,nu mai pot,ma tot gandesc si imi este frica, citesc intr-una si imi este frica sa nu sufar de ejaculare precoce.Doamne, chiar nu vreau sa am asa ceva.Nu imi doresc sa merg la medic pentru aceasta problema la o varsta asa de frageda.Sunt convins ca mai mult voi cheltui decat sa rezolv ceva, din ce am citit pe net.Nu vreau sa apelez.Imi este frica si stiu ca nu este o boala, stiu ca totul pleaca de la creier.Adevarul este ca de fiecare data cand am facut-o au aparut si intreruperi,erectia o pierdeam pe jumatate,apoi ma straduiam sa o am din nou si tot asa, nici locatia nu prea ne-a ajutat, insa nu stiu ce sa mai cred.Inainte sa facem dragoste,daca ejaculam o data,a doua oara ma tine super bine, chiar si cand mai faceam anumite jocuri fara penetrare.Azi am luat de la farmacie Branca Ursului,poate ma va ajuta,insa nu vreau sa apelez nici la pastile, nici la doctor..Atat de mare imi este frustrarea si imi este si rusine de partenera mea,chiar daca ea spune ca nu e important,ca se mai intampla, dar cu timpul sunt sigur ca va conta..Nu stiu ce sa mai fac,incerc sa nu ma mai gandesc,cand o facem ma gandesc la alte chestii,insa nu ma prea ajuta,iar cand se intampla nefericirea aceea, sunt distrus..Nici erectie nu mai am,nici pofta de sex, simt doar nervi si neputinta...Nu stiu ce sa fac..Tot ce imi doresc este sa scap cat mai repede de frustrarea asta si sper sa nu sufar de ejaculare precoce.

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Alegerea locatiei este deosebit de importanta fiindca doar astfel se poate asigura un climat de siguranta strict necesar in vederea intretinerii unei partide de sex relaxante. Nu suferi de nicio ejaculare precoce, suferinta ta estede fapt lipsa de experienta. Deoarece si partenera ta da dovada de intelegere accepta-i ajutorul ce iti este necesar in anumite momente si totul se va rezolva de la sine dar nu de la o zi la alta ci in timp. Sanatate.

| mihai69 a răspuns:

Și cu cât te gândești mai mult, cu atât te inhibi mai tare. Și reușești să-ți induci o reacție negativă de nu mai scapi de ea decât la psiholog.
Stai liniștit, așa e la început, până te rodezi.

| Emilian65 a răspuns:

Incearca si fa sex cu iubita ta fara sa te mai gandesti ca suferi de ejaculare precoce.Cu timpul se va rezolva si vei scapa de aceasta obsesie.

| Oana92 a răspuns:

Iei degeaba Branca Ursului, e pentru fertilitate, nu pentru potenta!

Problema ta vine de la creier, cum ai spus si tu. Calmeaza-te! Sunteti la inceput, abia va cunoasteti corpurile si reactiile. Esti prea stresat si focusat pe durata partidei. Relaxeaza-te si bucure-te de moment. Cand simti ca esti aproape de ejaculare opreste-te putin sau gandeste-te la ceva aiurea. Si incearca sa iti alegi momente in care sa nu stai cu ochii pe usa ca vine cineva sau alte lucruri la fel de stresante.Cu timpul se va rezolva happy

| UnBroken2016 a răspuns:

Daca citeai pe internet era imposibil sa nu vezi ca asa va fi pentru un timp. Crezi ca o sa poti dura jumate de ora dupa 6 partide amarate? La inceput o sa fie asa pentru un timp. Cine stie, 6 luni, un an, dracu stie cat. Dar pana acumulezi experienta va trece ceva timp. Degeaba aveti internet.