| Dianadm0 a întrebat:

Am 19 ani si de un an mi am inceput viata sexuala cu actualul meu iubit. Acesta a fost plecat o lunga perioada de acasa cu munca si ne vedeam doar o data pe luna. De la inceputul lunii august s-a stabilit in oras si contactele sexuale au inceput sa fie din ce in ce mai dese. Nu stiu ce sa fac. menstruatia imi intarzie de 3 zile desi am simptomele pe care le aveam si inainte pana sa mi vina. Tin sa mentionez ca am facut teste de sarcina si toate mi au iesit negative. Va rog ajutati-ma cu un raspuns.

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Or fi fost mai dese contactele, dar dacă nu au fost și protejate, există un pericol real de a rămâne însărcinată, mai ales dacă a ejaculat în vagin sau la intrarea acestuia iar tu erai în perioada fertilă.

| Dianadm0 explică (pentru mihai69):

Nu a ejaculat in mine.am avut grija si nici in perioada fertila nu eram. deci nu trebuie sa imi fac griji?

| mihai69 a răspuns (pentru Dianadm0):

În acest caz, nu.

5 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca actele sexuale nu au fost protejate, este normal sa-ti intarzie menstruatia.

| Andreeush a răspuns:

Daca v-ati protejat nu ai de ce sa iti faci griji. Ciclul menstrual mai are si dereglari, nu iti mai face griji inutile. Poate si din cauza stresului iti intarzie. Cel mai bine este sa va protejati.

| kandaraki a răspuns:

Asa e cand o perioada nu intretii relatii sexuale si dupa aia ai o perioada in care ti-o trage des, de aia si ai retineri!