| Dayanaa123445 a întrebat:

Buna, am 16 ani. Pe data de 5 ianuarie mi-am inceput viata sexuala, am avut contacte neprotejate, el nu a ejaculat in mine, s-a sters. Pe data de 28 ianuarie mi-a venit prima menstruatie dupa inceperea vietii sexuale. Menstruatia mea tine 5 zile. Aceasta a venit in prima zi foarte putin, in urmatoarele 2 zile, abundent, iar in a 4-a si a 5-a si cate putin. Acum imi intarzie de vreo 6 zile, am facut 3 teste de sarcina care pot fi utilizate in orice ora a zilei, toate au iesit negative. Mai am dureri de spate si burta, dar imi intarzie. Ma puteti ajuta cu un sfat, va rog?

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Totul depinde de caracteristica principala a ciclului tau menstrual. NU ai precizat daca pana in prezent toate ciclurile menstruale au fost de tip NEREGULAT sau REGULAT. Fiindca se pare ca in cazul tau cel mai probabil este vorba de existenta unui ciclu menstrual dereglat care mereu are o alta lungime fata de cele precedente. Doar ase se poate explica ''intarzierea'' de 6 zile si obtinerea celor 3 rezultate NEGATIVE ale testelor de sarcina efectuate. Multa sanatate!

| Andreeush a răspuns:

Un test de sarcină trebuie facut după 21 de zile de la ultimul contact sexual.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

După primul contact sexual se recomandă consultarea ginecologului.

| Jeonghyeo a răspuns:

Da duceti-va la medic si nu mai intrebati aiurea pe TPU...