| Andrei_3458 a întrebat:

Am 21 de ani si muncesc in germania de aprox. 2 ani ma confrunt cu o problema destul de dificila. Am o prietena(20 ani) pe care o cunoscu de peste 3 ani dar intre timp relatia nostra a devenit destul de avansata si din partea mea si a ei am dori sa mergem mult mai departe(sa ne mutam impreuna, chiar casatorie pe viitor) problema este ca: Eu am mai incercat sa am contact sexual cu alte persoane dar nu am avut rezultat din cauza faptului ca de fiecare data ejaculez inainte de a incepe actul sexual(ma excit foarte usor) asa mi s-a intamplat si cu Iubita mea si nu stiu ce sa fac? Daca puteti sa ma ajutati cu pareri, propuneri sau experiente asemanatoare

Răspuns Câştigător
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Cauta la farmacie spray cu lidocaina pentru anestezierea partiala a senzatiilor, dar ti-ar putea fi util si sa te golesti cu vreo ora inainte de actul sexual, si sa incerci apoi, sa o faci cat mai lent...
Daca nu merge nici asa, ia legatura cu un androlog, dar discuta sincer si cu partenera si cautati impreuna solutii, pentru ca si ea are dreptul la placere si satisfactie, exact ca si tine!
Ai incercat sa faci Petting intai?! Poate ajuta foarte mult!

8 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Cu alte persoane inainte sa o cunosti pe prietena actuala?
Chestii din astea se intampla daca nu ai o viata sexuala activa, eu prima data cand am vrut sa o fac eram asa de timorat ca nu puteam sa mentin drapelul drept, pana puneam mana pe prezervativ se culca la loc. laughing
Ai grija, nu-ti bate joc de iubita ta, daca nu poti sa-i fi fidel atunci mai bine va despartiti acum si nu-i distrugi toata viata.

| MikyMi a răspuns:

Nu sunt baiat deci nu am experienta asemanatoare!
Iti pot da doar un mic sfat, te exciti prea repede pentru ca nu ai o viata sexuala regulata, trebuie sa faci dragoste mai des cu iubita ca sa se regleze treaba asta. Medicii sfatuiesc cuplurile sa fie de minim 3 ori pe saptamana pentru o viata sexuala normala!

| Bubu_5492 a răspuns:

Te pedepseste dumnezeu ca iti inseli femeialaughingBRAVO!

| Irinna a răspuns:

Din cate stiu exista la farmacie pastile pentru ejaculare precoce(nu stiu cum se numesc!).
Nu prea este frumos ca vrei casatorie cu ea, dar tot odata vrei sa o inseli!

| coco514 a răspuns:

Eu am citit tot pe net ( deci nu stiu cat e de adevarat) ca se poate sa fie o problema de mentalitate adica tu si cu partenera ta sa fiti sincronizate si se poate rezolva sper sa te ajute

| 267646 a răspuns:

Pai eu cred ca ar trebui sa vb cu un doctor. iti pot spune sa stai linistit exista multe solutii pentru asa ceva.

| Andrei_3458 explică:

Nu mi-am inselat prietena niciodata pentru cei care ati spus asa ceva noi am mai fost separati pentru o perioada si atunci am mai incercat

| Andrei_3458 explică:

Problema este ca ejaculez inainte sa incepem actul sexual...imi este de ajuns doar 4-5 minute de preludiu...