| sconcsurias a întrebat:

Hei,ma confrunt cu o problema mai dificila pentru mine asa ca am decis sa cer sfatul celor mai experimentati happy In relatia mea a intervenit monotonia, si vreau sa schimb asta. Insa nu prea stiu cum sa actionez. Voi ce ati face? Cu ce propuneri ati venii?

6 răspunsuri:
| summer12 a răspuns:

Nu mai e nimic de facut.i know how it feels.

| IloveME a răspuns:

Iesiri in locuri noi, cadouri, comunicare si flacara iubirii de aceste chestii ai nevoie!
Daca chiar vrei sa-ti recuperezi relatia incearca sa o reindragostesti din nou! datorita acestui lucru ea va avea mai mult chef de viata, de tine iar monotonia va disparea!

| Ripqer a răspuns:

Hmmm,Cred ca numai tu poti raspunde la asta...
Daca simiti ca ceva nu e bine, shimba asta, dar asta depinde de tine daca tu asta vrei...

| sconcsurias explică (pentru Ripqer):

Ohh. imi era frica de un raspuns ca asta, de fapt stiu asta. dar simt nevoia sa imi spuna cineva ce sa fac. sa primesc un sfat :-s

| UnRPR a răspuns:

Daca tii neaparat sa continui relatia inseamna ca ai investit mult din punct de vedere emotional si ar fi pacat sa renunti la primul impas; relatia devine mai puternica cu fiecare prag trecut. Foloseste-ti creativitatea, rupe spirala rutinei zilnice, chiar daca nu de tot, dar macar treptat, cu mici modificari in programul zilnic. Este suficient sa iti gasesti 15 minute zilnic, nu neaparat la aceeasi ora, in care de fiecare data sa faceti ceva impreuna : o plimbare, o surprinzi cu un lucru iesit din rutina, etc. Numai ca pentru a face o relatie sa continue, trebuie sa existe eforturi din ambele parti. Esti din Constanta? Daca vrei, putem sta de vorba mai detaliat, poate si cu jumatatea ta happy reperong@yahoo.com

| sconcsurias explică (pentru UnRPR):

Multumesc mult pentru sfaturi, o sa tin cont de ele big grin Nu sunt din Constanta, sunt din Timisoara!